Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Kto ma racje a kto nie ma ?

Sugestie i uwagi na temat funkcjonowania forum oraz pytania odnośnie jego użytkowania.
mikolaj90
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 21:47
Kontaktowanie:

Kto ma racje a kto nie ma ?

Postautor: mikolaj90 » 1 marca 2009, 19:16

Cześć

Z nudów oglądałem różne tematy i wasze posty i jestem bardzo zdziwiony, i mogę powiedzieć, że nawet mnie niektórzy poprawili mi humor :D Piszę to do osób, które piszą posty w sposób jak by miały się kłócić :dobani:

Po pierwsze: Po jakiego grzyba, kłócicie się o jakieś np: ,,Czy świnka morska zostaje zjedzona przez węża'' ITP

Po drugie: Po co się kłócicie jak ktoś napiszę, że rozmnażał świnki morskie ? ? ? Wiem, że to osłabia bardzo mocno organizm świnki morskiej i świnka idzie do sklepu zoologicznego i nie chronię tej osoby. Nie oddaje świnek morskich do sklepów zoologicznych i świnki nie idą na pokarm dla węży. Może w niektórych miastach, wsiach, w sklepach zoologicznych świnki idą na pokarm dla węży ale w niektórych. Więc z tym forum trzeba koniecznie coś zrobić ! To nie jest: FORUM CAVIA: KTO MA RACJE A KTO NIE MA RACJI tylko FORUM CAVIA: WSZYSTKO O ŚWINKACH MORSKICH !!!!!!!

Jeżeli kogoś obraziłem tym postem to przepraszam, ale nie mam sił czytać tematów i postów, które mają cel kłócenia się !

Jeszcze raz przepraszam ale z Forum cavia trzeba coś zrobić ! Czy nie ma w tym poście chociaż skrawka prawdy ?

W tym poście chodziło mi tylko o to, żeby się nie kłócić, żeby na forum panował :pokoj: :pokoj: :pokoj: :D :D :D

Pozdrawiam


Awatar użytkownika

admin
Administrator
Posty: 2106
Rejestracja: 20 stycznia 2006, 13:37
Kontaktowanie:

Re: Kto ma racje a kto nie ma ?

Postautor: admin » 1 marca 2009, 20:08

Przenoszę temat do forum Opinie i uwagi. Myślę, że tutaj będzie lepiej pasował.

Częściowo muszę się z Tobą zgodzić. Ostatnio przez wiele tematów przewija się wątek niepotrzenego rozmnażania świnek. Myślę, że to ważne, aby uświadamiać użytkowników, ale nie do tego stopnia by wywoływać kłótnie. Można upomnieć w jednym, czy dwóch postach, ale dalsze sprawy powinno się załatwiać przez prywatne wiadomości.

mikolaj90 pisze:Po pierwsze: Po jakiego grzyba, kłócicie się o jakieś np: ,,Czy świnka morska zostaje zjedzona przez węża'' ITP

Tutaj nie widzę problemu. Został stworzony osobny temat, który ma na celu uświadomienie jak ważne jest sprawdzenie do jakiego właściciela trafi zwierzę. Na forach terrarystycznych często można spotkać się z postami, w których zachęca się do dawania ogłoszeń o przygarnięciu gryzoni, co ma zapewnić darmową karmę.


Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Re: Kto ma racje a kto nie ma ?

Postautor: Magda_Oska » 2 marca 2009, 0:29

Ja również mam nadzieję, że obędzie się bez kłótni, ale...

każdy człowiek ma swoje zdanie na różne tematy, a to z reguły może rodzić konflikty.
Jest to forum dyskusyjne, każdy ma prawo wyrazić swoją opinię, a jak wiadomo: "jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził".

mikolaj90 pisze:Po pierwsze: Po jakiego grzyba, kłócicie się o jakieś np: ,,Czy świnka morska zostaje zjedzona przez węża''

Tak jak napisałam wyżej, każdy może wyrazić swoją opinię na dany temat. Każdy patrzy na świat inaczej. Jednym nie przeszkadza, że węże muszą jeść gryzonie (np. mi - w końcu taka kolej rzeczy), a inni są totalnie przeciwni. I chociaż mam inne zdanie od tych zagorzałych przeciwników, to szanuję ich zdanie, bo nie każdy musi lubić gady.

mikolaj90 pisze:Po drugie: Po co się kłócicie jak ktoś napiszę, że rozmnażał świnki morskie ? ? ?

Bo części ludziom na tym forum zależy na losie świnek. Jaki jest cel bezsensownego mnożenia zwierząt?
Mnie osobiście boli, jak potem na forach, allegro, czy innych stronach są ogłoszenia "oddam/sprzedam świnkę, bo:... jestem uczulony, nie mam kasy, nie mam czasu, się "przypadkiem rozmnożyły". Jeśli ktoś zdecydował się na trzymanie zwierzątka w domu (nie tylko świnek), to staje się za niego ODPOWIEDZIALNY! Przed wzięciem zwierzątka do domu należy się zastanowić, czy na pewno podołam, a nie brać... bo jest malutki i śliczny... tylko, że zwierzak zawsze dorasta, wymaga odpowiedniej ilości czasu, cierpliwości i nakładu pieniędzy. Nie spełnia się warunków, to lepiej odpuścić sobie zwierzątko.
A jeśli ktoś decyduje się na rozmnażanie, to jest odpowiedzialny nie tylko za samicę, ale także za nowonarodzone maluchy (pomijam tu już przynajmniej minimalna wiedza na temat rozmnażania! A nie potem ktoś na forum pisze teksty typu: "czy samca trzeba odsadzić od samicy?", "wsadziłem samca do samicy, czy będą młode?", czy "brat pokrył siostrę, czemu potomstwo urodziło się bez łapek?"

Smutnym jest widok np. 5 świnek w ciasnej klatce 50, lub 60tce, a i takie się zdarzają. Zwierzaki pozamykane w ciasnych klatkach, bez możliwości wybiegania się poza nią, brak odpowiedniej karmy, ciągły stres, kolejne ciąże. Czy nie lepiej zapewnić zwierzakowi dobrostan i cieszyć się jego obecnością przez długie lata?

Poza tym inaczej jest pisać na forum, gdzie część osób nawet interpunkcji nie stosuje (a jak wiadomo taka mała kropka, czy przecinek mogą całkowicie zmienić sens zdania). Poza tym w tekście pisanym nie oddasz intonacji "wypowiadanych" zdań, a to też ma znaczenie. Tak więc inaczej odbiera się słowo pisane, niż mówione.

Zależy nam na zwierzakach, by miały godne życie i dlatego wyrażamy swoje opinie, a że ktoś ma odmienne zdanie, to już chyba nie nasz problem? I tak każdy robi to co chce, mimo iż może nie mieć racji. Takie życie.

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek


Awatar użytkownika
Asia909
Użytkownik
Posty: 1802
Rejestracja: 2 stycznia 2013, 19:35
Świnki morskie: Tośka <33333
Neska <33333
Ś.P. Kubuś <333333 na zawsze w naszej pamięci!
Kontaktowanie:

Re: Kto ma racje a kto nie ma ?

Postautor: Asia909 » 12 października 2013, 14:04

NIE odświeżaj starych wątków!!! :mad:

Zależy Ci na losie świnek morskich?
Planujesz mieć nowego podopiecznego?
Nie kupuj! Adoptuj!
ADOPCJE http://swinkimorskie.eu/adopcje.php
Jesteś zainteresowany adopcją? Pisz do mnie na PW lub na e-mail: [email protected]


Wróć do „Opinie i pytania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas