Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Aplikacja Cavia.pl

Sugestie i uwagi na temat funkcjonowania forum oraz pytania odnośnie jego użytkowania.
Kangurur
Użytkownik
Posty: 230
Rejestracja: 16 marca 2013, 18:17
Świnki morskie: Świnka morska: Rezi
Kot: Maja
Kontaktowanie:

Aplikacja Cavia.pl

Postautor: Kangurur » 2 kwietnia 2014, 14:35

Myśleliście może o stworzeniu aplikacji która pozwalała by cieszyć się surfowaniem na forum przez komórkę lub tableta? :)
Forum stało by się bardziej mobilne ;)
Rozważcie moja propozycje ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Maja i Rezi <3

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
bartek69963
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 13 grudnia 2013, 17:58
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Dracone (skinny) 17.11.2013,
Amelka (coronet) 12.12.2013
Kontaktowanie:

Re: Aplikacja Cavia.pl

Postautor: bartek69963 » 2 kwietnia 2014, 21:36

Myślę, że nieprędko wyjdzie taka appka :)


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Aplikacja Cavia.pl

Postautor: GalaxySparkle » 3 kwietnia 2014, 16:43

A Tapatalk? Ja tam jakoś szczególnie nie narzekam, bo skoro dobrze mi się przegląda strony, to równie dobrze i forum. Ale zawsze to jakieś uproszczenie.


Kangurur
Użytkownik
Posty: 230
Rejestracja: 16 marca 2013, 18:17
Świnki morskie: Świnka morska: Rezi
Kot: Maja
Kontaktowanie:

Re: Aplikacja Cavia.pl

Postautor: Kangurur » 3 kwietnia 2014, 16:45

Hmmm... Tapatalk?
Będę musiał sprawdzić ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Maja i Rezi <3

Kangurur
Użytkownik
Posty: 230
Rejestracja: 16 marca 2013, 18:17
Świnki morskie: Świnka morska: Rezi
Kot: Maja
Kontaktowanie:

Re: Aplikacja Cavia.pl

Postautor: Kangurur » 3 kwietnia 2014, 18:48

GalaxySparkle pisze:A Tapatalk?


Ja w Tapatalk nie mam dostępu do Cavia.pl :/

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Maja i Rezi <3

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Aplikacja Cavia.pl

Postautor: GalaxySparkle » 3 kwietnia 2014, 21:49

No bo nie ma. Ale może mogłoby się pojawić?


admin
Administrator
Posty: 2106
Rejestracja: 20 stycznia 2006, 13:37
Kontaktowanie:

Re: Aplikacja Cavia.pl

Postautor: admin » 4 kwietnia 2014, 23:30

Dedykowana aplikacja się nie pojawi ze względu na to, że wymaga to masę czasu, a to znowu wiąże się z dużymi kosztami. Pracuję jednak nad przystosowaniem szablonu forum do urządzeń mobilnych, co zresztą sami możecie już przetestować :) Wystarczy zmienić w ustawieniach profilu szablon na we_universal2. Jest to cały czas wersja testowa, ale wszelkie opinie na temat użyteczności są mile widziane.


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Aplikacja Cavia.pl

Postautor: GalaxySparkle » 5 kwietnia 2014, 13:58

Na razie jestem przy kompie, więc tylko przełączyłam szablon. Oczywiście, rzuca się w oczy baner z jakąś nowoczesną architekturą zamiast forumowy ze świnką. Poza tym, nie trzeba nawet sprawdzać, żeby domyślić się, że przed zalogowaniem załaduje się forum z domyślnym szablonem. Wersję przystosowaną do urządzeń mobilnych ujrzymy dopiero po zalogowaniu.

Edit:
Ok, pobawilam sie troche i moge opisac wrazenia mobilne. W trybie poziomym wlasciwie nie mam nic do zarzucenia. W pionowym jest troche gorzej, bo w profilu to menu po lewej stronie sie nie miesci i slowa w nim sa poobcinane. Rowniez po przejsciu do edycji mojego posta jego czesc byla obcieta i nie moglam zobaczyc konca tresci.
Menu w gornym prawym rogu dostepne pod jednym przyciskiem jest ok i funkcjonalne. Czy jest mozliwosc przeniesienia go pod baner?
Co do dostepnosci wersji mobilnej dopiero po zalogowaniu. Czy jest mozliwe aby strona wykrywala z czego wchodzimy na forum i domyslnie proponowala wersje mobilna?

Poza tym, mimo wszystko Tapatalk ma pewna przewage, chocby w informowaniu o nowych wiadomosciach. Sa jakies szanse na udostepnienie forum w nim?
Ostatnio zmieniony 5 kwietnia 2014, 14:17 przez GalaxySparkle, łącznie zmieniany 1 raz.


admin
Administrator
Posty: 2106
Rejestracja: 20 stycznia 2006, 13:37
Kontaktowanie:

Re: Aplikacja Cavia.pl

Postautor: admin » 5 kwietnia 2014, 14:06

Zgadza się, nowy szablon widoczny będzie dopiero po zalogowaniu. Nie jest ustawiony jako domyślny, ze względu na to, że kilka rzeczy jest jeszcze nieskończonych. W miejsce wieżowca na zdjęciu pojawi się znane wszystkim zdjęcie ze świnką (lub jakieś nowe). Zmiana na urządzeniach mobilnych polega przede wszystkim na jednym rozwijanym menu, braku konieczności przybliżania i przewijania w poziomie oraz ukryciu pewnych mniej istotnych elementów szablonu (zmniejszając okno przeglądarki na komputerze również można to zaobserwować).


Kangurur
Użytkownik
Posty: 230
Rejestracja: 16 marca 2013, 18:17
Świnki morskie: Świnka morska: Rezi
Kot: Maja
Kontaktowanie:

Re: Aplikacja Cavia.pl

Postautor: Kangurur » 5 kwietnia 2014, 18:40

No muszę powiedzieć że naprawdę na moim tablecie forum stało się bardziej przejrzyste i łatwiej się na nim poruszać ;)
Są na pewno większe przyciski co ułatwia odpowiadanie na posty lub zakładanie tematów :)
Dobrze że usunięto emotikonki z prawej strony bo jak zdarzyło się na to nacisnąć to przenosiło do innej karty i usuwało post :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Maja i Rezi <3

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Opinie i pytania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Dołącz do nas