Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka jest osowiała i nie je

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Anetka89898
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 14 marca 2016, 10:52
Lokalizacja: Łódź
Świnki morskie: Aria
Kontaktowanie:

Świnka jest osowiała i nie je

Postautor: Anetka89898 » 14 marca 2016, 11:09

Witam :) Mam 3 letnią świnkę rasy shelti od dzisiaj jest osowiała, nie odzywa się, nie chce jeść i pić. Wczoraj była normalna żywa, jadła i odzywała się. Boje się, że może jej coś być. Dodatkowo wyczułam górkę przy nodze z prawej strony. To jest moja czwarta świnka boje się, że i ta zdechnie :(


Awatar użytkownika

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Świnka jest osowiała i nie je

Postautor: befana30 » 14 marca 2016, 12:03

Jesli wyczulas jakies zgrubienie to lec od razu do weterynarza na kontrole i przeswietlenie, aby zapobiec rozwojowi tego guzka i wlasciwie okreslic co to wogole jest, a w konsekwencji leczyc.
Ma jakies inne objawy typu katar, zaropiale oczka, ciezki oddech..? Moga to byc wezly chlonne, moze kaszak, nowotwor czy cysta takze radze isc na wizyte jak najszybciej, zanim swinka zacznie slabnac przez brak apetytu.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Anetka89898
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 14 marca 2016, 10:52
Lokalizacja: Łódź
Świnki morskie: Aria
Kontaktowanie:

Re: Świnka jest osowiała i nie je

Postautor: Anetka89898 » 14 marca 2016, 12:57

Oprócz braku apetytu i osowiałość to raczej żadnych innych objawów nie zauważyłam. Będę niedługo szła do weterynarza teraz, bo od 13 jest od gryzoni.


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Świnka jest osowiała i nie je

Postautor: befana30 » 14 marca 2016, 20:30

No i jak po kontroli, jest jakas poprawa z apetytem? :)

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Anetka89898
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 14 marca 2016, 10:52
Lokalizacja: Łódź
Świnki morskie: Aria
Kontaktowanie:

Re: Świnka jest osowiała i nie je

Postautor: Anetka89898 » 15 marca 2016, 14:14

Pani weterynarz powiedziała, że do zgrubienie to kaszak trochę wycisnęła ale powiedziała, że jest taki duży, że resztę operacyjnie będzie trzeba usunąć. A jeśli chodzi o jedzenie to nic nie chce jest i pić muszę ją dokarmiać sama. Nie robi ani kupy ani siku. Dzisiaj jeszcze dostała kataru na dodatek. Dostała wczoraj z pięć zastrzyków, który miały zastąpić kroplówkę. Pani weterynarz powiedziała jeszcze, że ma gazy jelitkach. Dzisiaj też idę do weterynarza, bo kazała przyjść. Już sama nie wiem co jej jest :(


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Świnka jest osowiała i nie je

Postautor: befana30 » 15 marca 2016, 17:44

Oj, niedobrze... :O
Podejrzewalam, ze to bedzie kaszak ale mimo wszystko nie powinna przez niego az tak apetytu tracic, wiec prawdopodobnie to bedzie przez jelita...
Kup karme ratunkowa, mala musi jesc zeby miec sily, bo inaczej bedzie slabnac coraz bardziej az sie podda calkowicie, zmuszaj ja do jedzenia- moze byc malo, ale czesto, podstawiaj pod nos ulubione przysmaki, musi sie skusic... Moze byc rownez "skolowana" po takiej serii zastrzykow, az 5..! :O to bardzo duzo.
Jesli mozesz to kup koperku swiezego i daj jej do zjedzenia, pomaga na wzdecia czyli gazy albo po prostu zrob jej herbatki z kopru, choc malo ale jednak pomoze. Ma wzdety, twardy brzuszek..?
Wez ja na kolana, rozloz sobie recznik wczesniej, przygotuj miseczke z ciepla woda i wacik i przemywaj w okolicach odbytu delikatnymi ruchami, aby ja pobudzic do wydalania, przez te gazy pewnie oraz z niejedzenia nie moze sie zalatwic, a troche w ten sposob jej rowniez pomozesz.
Nie chce nawet suszkow? jak reaguje na siano, skubie troszke? masz jakies ziolka typu babka lancetowa cz mniszek lekarski w domu? cokolwiek z suszkow dla proskow- sprobuj ja tym skusic.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Anetka89898
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 14 marca 2016, 10:52
Lokalizacja: Łódź
Świnki morskie: Aria
Kontaktowanie:

Re: Świnka jest osowiała i nie je

Postautor: Anetka89898 » 15 marca 2016, 20:55

Nie brzuszek jest miękki na szczęście ale trochę wzdęty. Byłam dziś znów u weterynarza dzisiaj była bardziej żywsza niż wczoraj, nawet mnie podskubywała i rzeczywiście coś ma z jelitami, dostała coś żeby się załatwiła. Narazie jej nie ruszam bo za bardzo się boi po zastrzykach, jak zaczęłam jej dawać jeść i masować brzuch to mnie ugryzła


Anetka89898
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 14 marca 2016, 10:52
Lokalizacja: Łódź
Świnki morskie: Aria
Kontaktowanie:

Re: Świnka jest osowiała i nie je

Postautor: Anetka89898 » 16 marca 2016, 21:31

Dzisiaj w końcu zjadła sama trochę sianka i koperku aż z brzucha wydobywały się dźwięki ale jeszcze się nie załatwiła i to mnie martwi... Jest też bardziej ruchliwa


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Świnka jest osowiała i nie je

Postautor: befana30 » 16 marca 2016, 22:29

Nie znalazlas ani jednego bobka? nic a nic przez te dni..? to ze zaczelas jesc to dobry znak, dzwieki w brzuszku bo pracuje i trawi, ale musi jesc wiecej- sprobuj z tym przecieraniem cieplym, wilgotnym wacikiem, a moze sie zalatwi w koncu czym jej tylko ulzysz.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Anetka89898
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 14 marca 2016, 10:52
Lokalizacja: Łódź
Świnki morskie: Aria
Kontaktowanie:

Re: Świnka jest osowiała i nie je

Postautor: Anetka89898 » 16 marca 2016, 23:04

Raczej nie widziałam żadnego bobka. Zjadła tylko trochę, chciałam jej dać teraz kopru ale nie chciała to dałam jej gerbera z marchewka i jabłkiem oraz wodę i masaż to były odgłosy z jelit i po masażu też


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Dołącz do nas