Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Mam alergię na świnke. Jak sobie z tym poradzić?

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
Sonia22
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 11 lipca 2017, 13:37
Kontaktowanie:

Mam alergię na świnke. Jak sobie z tym poradzić?

Postautor: Sonia22 » 11 lipca 2017, 14:00

Cześć. Jestem posiadaczką 4 świnek morskich. Jestem bardzo do nich przywiązania. Zrobiłam testy alergiczne, z których wyszło, że jestem na nie uczulona (6 mm) :sad: Czy ktoś się orientuje w kwestii odczulania? Dużo szukałam na ten temat, zbyt wiele nie ma.. Uważam, że oddanie swinek jest koniecznością, gdy leki nie działają a immunoterapii brak. Jeśli chodzi o objawy - katar, lzawiace oczy, duszności, kaszel, lekkie swędzenie skóry. To wszystko się nasila, gdy zmieniam im trociny. Od trzymania ich na kolanach zaczynam kichac. Jeśli wiesz coś na ten temat byłoby świetnie, gdybyś mi doradzil :no:


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Kisei
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 5 lutego 2016, 0:02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Świnki morskie: Selena i Niunia
Kontaktowanie:

Re: Mam alergię na świnke. Jak sobie z tym poradzić?

Postautor: Kisei » 11 lipca 2017, 15:29

Pij wapno. Sprzątaj klatkę w rękawiczkach. Tak, i pij wapno xD
Jeżeli będziesz przebywać z prośkami jest prawdopodobieństwo że alergia stonuje i będzie dawać słabsze objawy. Tak przynajmniej moja mama miała z naszym kotem - na początku nie było miło, dostawała pokrzywek, ale teraz jest w porząsiu. Nawet nie kicha. Więc, spróbować możesz :3
P.S. Pamiętaj o wapnie! Ten śmieszny w kapsułkach.

Nieraz bywa tak że lekarze potrafią siedzieć 8 godzin i operować pacjenta. Jednakże mało kto to docenia... Bo to przecież cud że przeżył, to wszystko dzięki Bogu!


Awatar użytkownika
Kisei
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 5 lutego 2016, 0:02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Świnki morskie: Selena i Niunia
Kontaktowanie:

Re: Mam alergię na świnke. Jak sobie z tym poradzić?

Postautor: Kisei » 11 lipca 2017, 17:49

Nie ma za co :3

Nieraz bywa tak że lekarze potrafią siedzieć 8 godzin i operować pacjenta. Jednakże mało kto to docenia... Bo to przecież cud że przeżył, to wszystko dzięki Bogu!

-basiek-
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 3 maja 2017, 22:30
Kontaktowanie:

Re: Mam alergię na świnke. Jak sobie z tym poradzić?

Postautor: -basiek- » 23 sierpnia 2017, 9:31

obawiam się, że samo wapno niewiele tu da. Zakup w aptece jakieś leki antyhistaminowe bez recepty (najlepiej 2 generacji) np. claritine lub desloratadyna. Jeśli to nie pomoże to zostaję Ci odwiedzić alergologa. Może ten przepisze Ci coś mocniejszego.


Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Mam alergię na świnke. Jak sobie z tym poradzić?

Postautor: Kluzka » 23 sierpnia 2017, 12:55

A próbowałaś może innego podłoża? Niewykluczone, że pylące trociny mogą dodatkowo nasilać objawy alergii. Może warto przerzucić się, chociażby na próbę, na polarowe kocyki albo matę łazienkową?
Podziwiam postawę :) wiele osób oddałoby prosiaki bez wahania. Trzymam kciuki za pozbycie się alergii :)

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas