Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Internetowe sklepy zoologiczne

Pytania, opinie i uwagi na temat sklepów zoologicznych.
admin
Administrator
Posty: 2106
Rejestracja: 20 stycznia 2006, 13:37
Kontaktowanie:

Internetowe sklepy zoologiczne

Postautor: admin » 4 stycznia 2008, 21:52

Kupujecie w internetowych sklepach zoologicznych? Co Wam się w nich podoba, a co nie? Czego Wam brakuje? Co byście zmienili? Zapraszam do dyskusji :)


Awatar użytkownika

Karena
Użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: 28 sierpnia 2007, 20:31
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Re: Internetowe sklepy zoologiczne

Postautor: Karena » 4 stycznia 2008, 22:53

Kupowałam w videozoo - domek. Szybka realizacja i przysłali życzenia świąteczna na maila :super:

Miałam też kontakt z PlanetaZoo, pomimo, że nie znalazłam tam tego, co chciałam, osoba, z którą rozmawiałam była bardzo pomocna i dowiedziała się dla mnie kilku rzeczy, np. z jakiego drewna zrobiony jest dany domek, czy pz iglastego czy z liściastego.

Często brak jet opisów wielkości, jeżeli chodzi o domki i materiałów z jakich są wykonane, bo napis: domek dla świnki niewiele w sumie mówi, może być za mały albo wielki jak dla królika.

Duszek [*]

Awatar użytkownika
motylek1007
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: 4 kwietnia 2007, 21:42
Kontaktowanie:

Re: Internetowe sklepy zoologiczne

Postautor: motylek1007 » 5 stycznia 2008, 14:30

ja kupuje 99% wszystkich produktów kupuje w sklepach internetowych.

U mnie nie jest dostepna Zuzala czy ziółka HP wiec to jedyna szansa dla chłopakow...

Patrzac na sklep zwracam uwage aby w jednym bylo jak najwiecej rzeczy które lubia moje prosiaki.

Zazwyczaj zamawiam na animalia.pl - bardzo duzy wybór ale minusem sa ograniczenia wysylania paczki (tylko do 30kg), koszty przesyłki ;/ i jednak czasami bardzo wysokie ceny niektórych karm....

ostatnio odkrylam sklep ogonek,pl ktory ma co prawda mniejszy wybor ale na terenie Poznania rozmowi paczki za 5 zl i nie ma ograniczen, wiec spokojnie moge zawsze wziac te 20 workow piachu :):) jednak nie ma Zuzali i ziółek...jednak karmy np Cavia Duo czy Complete nawet o pare zł tansze niz na animalii.pl

Bibi - spokony i zrównoważony kawaler
Czandor - rozbrykany prowodyl ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Re: Internetowe sklepy zoologiczne

Postautor: Magda_Oska » 5 stycznia 2008, 18:34

Moje zakupy ze sklepów internetowych wyglądają tak, że zbiera się kilka osób, zamawiamy coś wspólnie, to przychodzi na jedne adres i potem się rozliczamy.
Dzięki zbiorowym zakupom czasem odchodzą koszty przesyłki (bo powyżej jakiejś sumy jest darmowa), łapiemy się na jakieś zniżki, no i wychodzi taniej niż w sklepie :)

Teraz właśnie czekamy z Justyną na paczkę z krakvetu :) Oprócz jedzonka i witaminek dla fretek, zamówiłam też smakołyki dla świniaków :D

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

LunCavia
Hodowca
Posty: 427
Rejestracja: 12 października 2006, 15:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Internetowe sklepy zoologiczne

Postautor: LunCavia » 5 stycznia 2008, 19:45

Ja robię zakupy w krakvecie (ściółka) oraz bezpośrednio i producenta (karma)
Tanio i wygodnie, bo dowóz pod same drzwi :D

Obrazek

Awatar użytkownika
kasik
Zasłużony
Posty: 205
Rejestracja: 4 października 2006, 15:22
Lokalizacja: stolnica
Kontaktowanie:

Re: Internetowe sklepy zoologiczne

Postautor: kasik » 5 stycznia 2008, 21:01

Jakbym kupowała w normalnych sklepach, już dawno mieszkałabym pod mostem :P

Marża ze zwykłych sklepów często zwala z nóg. Przykład - granulat Vitapola 0,5kg w sklepie www - 2,20, zwykły sklep - 4,8 :wstyd:

Nie pamiętam kiedy ostatnio kupiłam coś w zwykłym :P
Chyba że potrzebuję czegoś na gwałt ;)

Obrazek

admin
Administrator
Posty: 2106
Rejestracja: 20 stycznia 2006, 13:37
Kontaktowanie:

Re: Internetowe sklepy zoologiczne

Postautor: admin » 6 stycznia 2008, 17:12

A ja przyznam się, że nie kupowałem jeszcze w internetowych sklepach zoologicznych :P To co potrzebowałem dla moich prosiaków, zawsze znajdowałem na miejscu, u mnie w mieście. Pewnie do czasu... :)


Awatar użytkownika
Teeta
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 24 stycznia 2007, 17:53
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: 3 świnki, 2 króliki, 1 kot
Kontaktowanie:

Re: Internetowe sklepy zoologiczne

Postautor: Teeta » 6 stycznia 2008, 23:02

kasik pisze:Jakbym kupowała w normalnych sklepach, już dawno mieszkałabym pod mostem :P


To nie wiem w jakich sklepach Ty kupujesz; porównałam ceny moich stardardowych kupowanych przeze mnie produktów i nie widzę, żadnej korzyści dla mnie - ceny się różnią minimalnie. Więc co Wy takiego kupujecie, że Wam się opłaca kupować w sklepach internetowych?

:)

Awatar użytkownika
motylek1007
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: 4 kwietnia 2007, 21:42
Kontaktowanie:

Re: Internetowe sklepy zoologiczne

Postautor: motylek1007 » 7 stycznia 2008, 7:42

Teeta pisze:
kasik pisze:Jakbym kupowała w normalnych sklepach, już dawno mieszkałabym pod mostem :P


To nie wiem w jakich sklepach Ty kupujesz; porównałam ceny moich stardardowych kupowanych przeze mnie produktów i nie widzę, żadnej korzyści dla mnie - ceny się różnią minimalnie. Więc co Wy takiego kupujecie, że Wam się opłaca kupować w sklepach internetowych?


Przykładowo u mnie piach jaki wkładam pod mate kosztuje w sklepie zoologicznym 8zl a w necie po 6zł..wiec juz zyskuje po 2zł a opakowaniu a zazwyczaj biore od razu 20 worków.

Poza tym w necie jest o wiele bogatsza ofeta np Zuzala, Cavia Duo czy Complette której nie widzialam w zoologach.

I dostawa pod dom tez ma swoje znaczenie przy takich rozmiarach paczki :P

Ostatnio pojawila sie jakas nowa karma, ktora kosztuje okolo 4zł a u mnie w zoologu byla po 10zł :looka:

Bibi - spokony i zrównoważony kawaler
Czandor - rozbrykany prowodyl ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
kasik
Zasłużony
Posty: 205
Rejestracja: 4 października 2006, 15:22
Lokalizacja: stolnica
Kontaktowanie:

Re: Internetowe sklepy zoologiczne

Postautor: kasik » 7 stycznia 2008, 9:37

Teeta pisze:To nie wiem w jakich sklepach Ty kupujesz;

No właśnie o to chodzi, że nie kupuję, bo widzę jakie mają ceny. Na ilości, jaką zazwyczaj biorę, różnica jest ogromna.

Teeta pisze:porównałam ceny moich stardardowych kupowanych przeze mnie produktów i nie widzę, żadnej korzyści dla mnie - ceny się różnią minimalnie. Więc co Wy takiego kupujecie, że Wam się opłaca kupować w sklepach internetowych?

Mieszkam w Warszawie, więc ceny w sklepach są takie jakie są. Niezależnie czy to sklep osiedlowy, czy galeria handlowa.
Dla przykładu zestaw:
3 x pokarm podstawowy Vitapol 1kg, 3 x siano Zuzala i 1 x kolba z lucerny Vitpol - w zwykłym sklepie płaciłabym 37,1zł
W necie za ten sam zestwa płacę 21,75zł.
Jest różnica?

Obrazek

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Sklepy zoologiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas