Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

[Katowice] Kakadu

Pytania, opinie i uwagi na temat sklepów zoologicznych.
Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: [Katowice] Kakadu

Postautor: vagina_denata » 12 grudnia 2011, 21:00

Irulo pisze:Ja mam do tego sklepu około godzinę. Ostatnio byłam koło Kakadu, bodajże w Sferze (albo mylę z Bielskiem). Miałam się tam wybrać ale brak czasu i to tylko przejazdem :) następnym razem idę!

Mam pytanie; Czy jest to normalne?
Świnki mają tylko zaropiałe oczy, skoro są tam fajni ludzie to wiedzą, co robić; po co odrazu "interwencja" ? Biją je, są głodzone? Nie?...

Zaropiałe oczy są objawem chorobowym, a to świadczy o zaniedbaniu ze strony hodowli lub sklepu i jest powodem do interwencji. Równie dobrze mogłabyś napisać:
"Świnki mają tylko katar, skoro są tam fajni ludzie to wiedzą, co robić; po co odrazu "interwencja" ? Biją je, są głodzone? Nie?..."
"Świnki mają tylko świerzb, skoro są tam fajni ludzie to wiedzą, co robić; po co odrazu "interwencja" ? Biją je, są głodzone? Nie?..."
"Świnki mają tylko biegunkę, skoro są tam fajni ludzie to wiedzą, co robić; po co odrazu "interwencja" ? Biją je, są głodzone? Nie?..."
"Świnki mają tylko połamane łapki, skoro są tam fajni ludzie to wiedzą, co robić; po co odrazu "interwencja" ? Biją je, są głodzone? Nie?..."
itp. Bardzo bez sensu jest to co napisałaś.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Damian
Użytkownik
Posty: 831
Rejestracja: 24 lutego 2011, 19:05
Lokalizacja: Pszów
Świnki morskie: Jessi ;) fifi [*]
Kontaktowanie:

Re: [Katowice] Kakadu

Postautor: Damian » 13 grudnia 2011, 9:59

A jednak, zrobiłęm se wolne od szkoły wczoraj, i pojechałem z rodzicami... Świnka na "oko" wygladała okej albinoska śliczna :D Natomiast był cały biały królik, to miał świerzba ( chyba) bo miał łysego placka na plecach.

Obrazek

Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: [Katowice] Kakadu

Postautor: kin28 » 14 grudnia 2011, 17:59

Jak ja kupowałam Gizma to wszystkie były ładne i zadbane (oglądałam każdą z 3) :D A było to 3 grudnia...

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

Awatar użytkownika
Irulo
Użytkownik
Posty: 690
Rejestracja: 9 grudnia 2011, 15:20
Lokalizacja: Racibórz :)
Świnki morskie: Waldek
Kontaktowanie:

Re: [Katowice] Kakadu

Postautor: Irulo » 14 grudnia 2011, 18:04

vagina_denata pisze:
Irulo pisze:Ja mam do tego sklepu około godzinę. Ostatnio byłam koło Kakadu, bodajże w Sferze (albo mylę z Bielskiem). Miałam się tam wybrać ale brak czasu i to tylko przejazdem :) następnym razem idę!

Mam pytanie; Czy jest to normalne?
Świnki mają tylko zaropiałe oczy, skoro są tam fajni ludzie to wiedzą, co robić; po co odrazu "interwencja" ? Biją je, są głodzone? Nie?...

Zaropiałe oczy są objawem chorobowym, a to świadczy o zaniedbaniu ze strony hodowli lub sklepu i jest powodem do interwencji. Równie dobrze mogłabyś napisać:
"Świnki mają tylko katar, skoro są tam fajni ludzie to wiedzą, co robić; po co odrazu "interwencja" ? Biją je, są głodzone? Nie?..."
"Świnki mają tylko świerzb, skoro są tam fajni ludzie to wiedzą, co robić; po co odrazu "interwencja" ? Biją je, są głodzone? Nie?..."
"Świnki mają tylko biegunkę, skoro są tam fajni ludzie to wiedzą, co robić; po co odrazu "interwencja" ? Biją je, są głodzone? Nie?..."
"Świnki mają tylko połamane łapki, skoro są tam fajni ludzie to wiedzą, co robić; po co odrazu "interwencja" ? Biją je, są głodzone? Nie?..."
itp. Bardzo bez sensu jest to co napisałaś.


Ja piszę tylko o zaropiałych oczach! Moderatorzy powinni być cierpliwi i opanowani.
Z niezmiernie ogromną cierpliwością napiszę, że najpierw należy powiedzieć słówko o świnkach sprzedawczyni, zobaczyć, co z tym zrobi. Na brak reakcji można zacząć myśleć o interwencji. (Nie wiem, czy on to uczynił)


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: [Katowice] Kakadu

Postautor: vagina_denata » 14 grudnia 2011, 19:14

A ja ze spokojem stoika odpisze, ze to nie są tylko zaropiałe oczy a aż zaropiałe oczy. Poczytaj o chorobach świnek zanim zaczniesz deprecjonować objawy.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
Irulo
Użytkownik
Posty: 690
Rejestracja: 9 grudnia 2011, 15:20
Lokalizacja: Racibórz :)
Świnki morskie: Waldek
Kontaktowanie:

Re: [Katowice] Kakadu

Postautor: Irulo » 14 grudnia 2011, 19:16

Dobrze, dobrze. Ale nie łatwiej poprosić panią z zoologicznego o zajęcie się tą sprawą? Dopiero po upomnieniach nic nie wnoszących należy robić interwencje.


Awatar użytkownika
kamilka1803
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 2 lutego 2010, 17:51
Świnki morskie: Leo.
Kontaktowanie:

Re: [Katowice] Kakadu

Postautor: kamilka1803 » 16 grudnia 2011, 14:57

Żeby w stolicy budowali takie sklepy. U mnie w Warszawie sklepy są ciasne i słabo zaopatrzone. :(

Możecie mówić do mnie Kamila.

Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: [Katowice] Kakadu

Postautor: vagina_denata » 16 grudnia 2011, 17:26

Jest przecież kilka Kakadu, chociażby w Arcadii... + w Warszawa to siedziba Animalii, więc nie ma co narzekać ;)

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
Lucky
Użytkownik
Posty: 1125
Rejestracja: 19 listopada 2011, 15:48
Lokalizacja: Podkarpacie
Świnki morskie: Lucky[*]
Kontaktowanie:

Re: [Katowice] Kakadu

Postautor: Lucky » 16 grudnia 2011, 17:39

A jest jakiś sklep tego typu na Podkarpaciu ?

"jeżeli nie potrafisz kochać, nie dawaj innym nadziei na miłość."
http://besty.pl/2464423

Awatar użytkownika
Mango
Użytkownik
Posty: 779
Rejestracja: 1 sierpnia 2010, 10:40
Lokalizacja: Fajna wiocha
Świnki morskie: Celiś & Kubuś
Kontaktowanie:

Re: [Katowice] Kakadu

Postautor: Mango » 17 grudnia 2011, 12:27

kamilka1803 pisze:Żeby w stolicy budowali takie sklepy. U mnie w Warszawie sklepy są ciasne i słabo zaopatrzone. :(

Jak ja byłam w Wa-wie to chociażby w sklepie Carfur (no dobrze, były tam jeszcze inne sklepy) był Kakadu.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Sklepy zoologiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

  • Dołącz do nas