Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Warunki w sklepach zoologicznych

Pytania, opinie i uwagi na temat sklepów zoologicznych.
Konto usunięte

Re: Warunki w sklepach zoologicznych

Postautor: Konto usunięte » 8 sierpnia 2012, 21:34

Poszłam dzisiaj do zoologa po karmę, i totalna załamka :|
Tak źle to jeszcze nie było. Świnki są porozdzielane według płci, owszem. W pierwszym akwarium, może 30x20 były dwie samiczki, jedna wydawała się dorosła, druga jeszcze mała. W drugim dwa króliki i świnka...Wymiary te same. Wydawało mi się, że jeden królik już ledwo żywy jest :( Oczywiście nie da się tego sprawdzić, bo z wszystkich stron szyby. Na chomiki i myszki wolałam nie patrzeć, koszatniczka nie miała wody. Zwierzaki jakąś tam karmę miały, a raczej resztki, w PUSZKACH PO PASZTECIE. Wolałam brać karmę i uciekać gdzie pieprz rośnie...Smutny widok :sad:


Awatar użytkownika

Konto usunięte

Re: Warunki w sklepach zoologicznych

Postautor: Konto usunięte » 9 sierpnia 2012, 1:06

A w ktorym sklepie tak jest,mozesz mi dac adres?


Konto usunięte

Re: Warunki w sklepach zoologicznych

Postautor: Konto usunięte » 9 sierpnia 2012, 9:04

Strony internetowej to oni chyba nie mają...
Jest to sklep zoologiczny 4pet, w centrum handlowych Filar w Wadowicach.


Arhkoe
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 25 kwietnia 2013, 21:39
Kontaktowanie:

Re: Warunki w sklepach zoologicznych

Postautor: Arhkoe » 19 lipca 2013, 11:47

We Włocławku w BULDOGU na ul. Cichej są tragiczne warunki ... Świnki po 4 trzymane w 50. Samce nie oddzielane od samic ... Chociaż o papugi i ryby "dbają", bo ich warunki oceniam na 2+ ... Tragedia ... Teraz kupuje w sklepie ANIMALS to rodzinny sklep, a warunki oceniam na 3+ ...


Awatar użytkownika
Dorotka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 13 czerwca 2013, 20:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Whisky
Kontaktowanie:

Re: Warunki w sklepach zoologicznych

Postautor: Dorotka » 19 lipca 2013, 11:59

Animals to jest ten za Kauflandem? Bo szczerze mówiąc więcej zoologicznych nie znam we Włocławku ;D W Buldogu tak jak w większości innych zoologów trzymają tak świnki niestety :( ale z tego co zauważyłam to zawsze mają czysto, picie jedzenie (chociaż nie wiadomo jakie) i nie wyglądają na chore, a sprzedawcy z tego co wiem umieją określać płeć (co jest dużym sukcesem, bo nie we wszystkich sklepach to potrafią). Ja wolę kupować jedzenie itp. dla mojej świnki przez internet wtedy nie muszę chodzić do zoologów i się denerwować, że zwierzęta mają złe warunki... bo to tylko walka z wiatrakami :(


Arhkoe
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 25 kwietnia 2013, 21:39
Kontaktowanie:

Re: Warunki w sklepach zoologicznych

Postautor: Arhkoe » 22 lipca 2013, 22:21

Tak za Kauflandem, przy wyjeździe z Włocławka (niedaleko) lecz po przeciwnej stronie.


Awatar użytkownika
Dorotka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 13 czerwca 2013, 20:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Whisky
Kontaktowanie:

Re: Warunki w sklepach zoologicznych

Postautor: Dorotka » 23 lipca 2013, 9:56

A to wiem, wiem koło Liceum, do którego chodziłam :D Byłam w Buldogu w weekend po akwarium dla narzeczonego- naliczyłam 7 świnek, ale te klatki(nie wiem czy to można nazwać klatką bo to szklane jest :P) to są większe niż 50 ;p na moje to 80 może 70, ale są szerokie dosyć.. poza tym te świnki takie maciupkie... Jedna była w osobnej klatce takiej wielkiej sama, ale była większa niż inne. Niestety z racji małego zainteresowania personelu nie zapytałam czemu jest osobno ;p


Serwus
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 23 sierpnia 2013, 13:36
Świnki morskie: Nicky(?.06.2013-2.072015) Truśka(?-20.07.2015)
Kontaktowanie:

Re: Warunki w sklepach zoologicznych

Postautor: Serwus » 23 sierpnia 2013, 18:48

W moim mieście jest jeden mały sklep zoologiczny i warunki to masakra! Gorzej już być nie może w jednej małej szklanej przegrodzie było ze 12 świnek wszystkie wychudzone, osowiałe i smutne. O chomikach i królikach już nie wspomnę. Z tego sklepu pochodzi mój Nicky którego podarowała mi koleżanka na urodziny. Eh wkrótce okazało się, że ma jeszcze grzybicę którą wyniósł z zoologa. Wiem, że powinien mieć towarzysza ale w moim miasteczku nie ma niestety hodowli świnek morskich, a jedynie ten sklep w którym są te biedactwa boję się, że jak sprowadzę kolejnego świnka to znowu przyniesie grzybicę, świerzb albo Bóg wie co!


Awatar użytkownika
Asia909
Użytkownik
Posty: 1802
Rejestracja: 2 stycznia 2013, 19:35
Świnki morskie: Tośka <33333
Neska <33333
Ś.P. Kubuś <333333 na zawsze w naszej pamięci!
Kontaktowanie:

Re: Warunki w sklepach zoologicznych

Postautor: Asia909 » 23 sierpnia 2013, 20:21

To moze adoptuj? :)

Zależy Ci na losie świnek morskich?
Planujesz mieć nowego podopiecznego?
Nie kupuj! Adoptuj!
ADOPCJE http://swinkimorskie.eu/adopcje.php
Jesteś zainteresowany adopcją? Pisz do mnie na PW lub na e-mail: [email protected]

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Sklepy zoologiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas