Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Warunki w sklepach zoologicznych

Pytania, opinie i uwagi na temat sklepów zoologicznych.
Awatar użytkownika
NiCiA
Użytkownik
Posty: 799
Rejestracja: 21 listopada 2010, 13:02
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Philipek i Kajtuś
Kontaktowanie:

Warunki w sklepach zoologicznych

Postautor: NiCiA » 29 stycznia 2011, 20:40

No właśnie,takie "napady" nic nie pomogą...Bo skąd oni by brali te świnki jeśli nie z pseudo ? Dla mnie nie ma sensu pytać czy świnka z Hodowli czy z pseudohodowli itd.Sprzedawcy w zoologach za wszelką cenę nie posłuchają tych młodszych osób.

Jednakże powiem,że dużo jest takich świnek czekające na śmierć w paszczy węża.Nie miało by to sensu ratować każdą świnkę od niego.Niestety,właścicieli tych gadów jest coraz więcej... :(

Ja ostatnio byłam w Tesco,po sianko,bo mi brakło i były dwie przytulone świnki do siebie.Żal mi się ich zrobiło,były chore i miały paskudnego świerzba :( Żadnego sianka oczywiście ani domku czy mięciutkiego podłoża...
Ostatnio zmieniony 9 lutego 2011, 14:52 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wydzieliłem posty do nowego tematu.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Verka
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: 30 września 2010, 14:36
Lokalizacja: Galway/Irlandia
Świnki morskie: Snowflake, Olivia -samiczki sheltie
Jerry - samiec gladkowlosy srebrny agouti, Twister - samiec sheltie, Guinness- samiec gladkowlosy Cuy,
TM: Crazy- samiec abbisynka
Kontaktowanie:

Re: "Mądrości" usłyszane w zoologikach...

Postautor: Verka » 2 lutego 2011, 19:13

No to ja musze przyznac ze w tutejszych zoologach przynajmniej w moim Galway swinki sa trzymane w przyzwoitych warunkach duze wybiegi (bo to boksy drewniane z przeszklonym przodem- duze 4 boksy takie 1x1 i 2 boksy 2x1 w metrach oczywiscie). Osobno samce osobno samiczki maja powstawiane domki i poidelka jest sianko i trociny i karma jedyne zastrzerzenie to ze kapuste im poszatkowana do jedzenia wrzucaja i ze czasem sa z krolikami. Ale ostatnio pozytywnie zaskoczyl mnie fakt napisu na boksie "świnka nie na sprzedaz - mama z dziecmi". Bo w tym zoologu akurat czasem maja dorosle swinki, ktorycj jakis ex nieodpowiedzialny wlasciciel nie chcial juz.


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: "Mądrości" usłyszane w zoologikach...

Postautor: vagina_denata » 2 lutego 2011, 19:48

Niestety w "moim" zoologiku są trzymane w fatalnych. Kilka świnek w jednym akwarium, rozmiaru max 50x50, z dachem, nie ma kompletnie żadnego przepływu powietrza, samce z samicami, jedzą tylko suchą karmę, makabra jakaś.
Najbardziej mnie wkurza, że to jedyny sklep, w którym jest inne jedzenie niż Animals i Vitapol, i muszę tam kupować, mimo, że wcale nie chce! Chyba zacznę robić zakupy w necie, bo nie mogę na to patrzeć, omg.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: "Mądrości" usłyszane w zoologikach...

Postautor: Sensibles » 2 lutego 2011, 21:43

Verka - możliwe, że za granicą jest zupełnie inaczej. U nas świnki trzymane są najczęściej w niedogodnych dla nich warunkach - bo właścicielom sklepów zależy tylko na kasy, nic więcej.
Oczywiście są zoologiczne, gdzie są warunki dobre, ale to zdarza się 1 zoologiczny na wielkie miasto...

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika
Verka
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: 30 września 2010, 14:36
Lokalizacja: Galway/Irlandia
Świnki morskie: Snowflake, Olivia -samiczki sheltie
Jerry - samiec gladkowlosy srebrny agouti, Twister - samiec sheltie, Guinness- samiec gladkowlosy Cuy,
TM: Crazy- samiec abbisynka
Kontaktowanie:

Re: "Mądrości" usłyszane w zoologikach...

Postautor: Verka » 2 lutego 2011, 23:13

u nas raczej sa po 2-3 swinki w boksie ale widzialam na forum silveringa tez linki do zlych sklepow


Awatar użytkownika
ginegol
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 2 lutego 2011, 9:33
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Świnki morskie: Bolesław i Emilcia [*]
Kontaktowanie:

Re: "Mądrości" usłyszane w zoologikach...

Postautor: ginegol » 3 lutego 2011, 8:36

U mnie w zoologu czasem trzymają dwie świnki w klatce ok. 35cm, a pięć w klatce ok. 60cm.

Bolesław <333
Bonus <333
Cyntia <333
Emilcia [*] <333
Ginuś <333
Gutka <333

Awatar użytkownika
Becia
Użytkownik
Posty: 919
Rejestracja: 4 grudnia 2010, 12:36
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Re: "Mądrości" usłyszane w zoologikach...

Postautor: Becia » 3 lutego 2011, 13:28

U mnie w zoologu to kiedyś widziałam w małym akwarium osiem małych świnek, przykro mi było, ale wiem ,że w tym zoologu świnki schodzą (zostają sprzedane) bardzo szybko, więc nie muszą się tak długo męczyć.


Awatar użytkownika
NiCiA
Użytkownik
Posty: 799
Rejestracja: 21 listopada 2010, 13:02
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Philipek i Kajtuś
Kontaktowanie:

Re: "Mądrości" usłyszane w zoologikach...

Postautor: NiCiA » 4 lutego 2011, 19:29

Najbliższy u mnie sklep zoologiczny jest fatalny.Dużo zwierząt - małe klatki.Do tego wolę nie trafić na tzw. niespodziankę w sianku dlatego też kupuję w nieco dlaszym zoologicznym KAKADU i widać duużą różnicę.


Awatar użytkownika
Karl Ruger
Użytkownik
Posty: 775
Rejestracja: 1 listopada 2010, 10:13
Lokalizacja: Ruda Śląska
Świnki morskie: Luna & Blanka
Kontaktowanie:

Re: Warunki w sklepach zoologicznych

Postautor: Karl Ruger » 13 czerwca 2011, 17:47

U mnie w zoologu warunki tak jak powyżej..

Ale kiedy byłam na koloniach, odwiedziłam taki fajny zoologik, w którym były świetne warunki, np. królik mieszkał w setce. Chyba nie muszę pisać, każdy może sobie taki zoolog wyobrazić. Niestety w dzisiejszych czasach jest mało takich zoologików- dla ludzi liczą się tylko pieniądze zarobione na sprzedawaniu tych zwierząt, nie warunki w jakich mieszkają.

Obrazek

Living is easy with eyes closed.

Awatar użytkownika
Domino
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 19 sierpnia 2011, 20:37
Lokalizacja: Gdynia/Reda
Świnki morskie: Oskarek [*], Roxy
Kontaktowanie:

Re: Warunki w sklepach zoologicznych

Postautor: Domino » 21 sierpnia 2011, 8:27

W moim zoologicznym jest podobnie, duzo zwierzat male klatki. Jak widzialem swinki to myslalem ze szalu dostane!!! 4 swinki w 60cm, brudne miski, duzo kupek i twarde podloze oraz brak jakis kolb do zdzierania zabkow itp,


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Sklepy zoologiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

  • Dołącz do nas