Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Warunki w sklepach zoologicznych

Pytania, opinie i uwagi na temat sklepów zoologicznych.
Awatar użytkownika
Mango
Użytkownik
Posty: 779
Rejestracja: 1 sierpnia 2010, 10:40
Lokalizacja: Fajna wiocha
Świnki morskie: Celiś & Kubuś
Kontaktowanie:

Re: Warunki w sklepach zoologicznych

Postautor: Mango » 4 września 2011, 10:25

U mnie są dwa zoologiczne. Każdy ma nie najlepsze warunki, ale w Zoolandi ostatnio zobaczyłam tycią świnkę, w pierwszej chwili pomyślałam, że to chomik syryjski. Świneczka mieszkała z wielkim w porównaniu z nią królikiem, w malutkim akwarium. Jednak gdy kupowałam tam chomika, a w tym samym czasie mój brat myszoskoczka, pani upewniała się, czy będą mieszkały osobno, sama nosząc na ramieniu szczurka.
Ostatnio zmieniony 1 grudnia 2011, 17:38 przez Mango, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
weila123
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 27 listopada 2011, 17:23
Lokalizacja: podkarpacie ;]
Świnki morskie: Pepe i Duduś.

Re: Warunki w sklepach zoologicznych

Postautor: weila123 » 27 listopada 2011, 17:42

U mnie w mieście w jednym zoologu trzymają nie kiedy nawet sześć świnek w klatce 80. Oczywiście siana brak , a jakie podłoże to już nie pamiętam.
W drugim są duże akwaria (niestety akwaria) , świnki mają siano , dostają też trawę , mlecze itp.

Stop ACTA !

Loko234
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 26 listopada 2011, 10:46
Świnki morskie: Roxi
Kontaktowanie:

Re: Warunki w sklepach zoologicznych

Postautor: Loko234 » 1 grudnia 2011, 16:59

W zoologiku niedaleko mnie świnki są nawet dobrze traktowane i w jednym akwarium 50/50 są max 4 świnki


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Warunki w sklepach zoologicznych

Postautor: vagina_denata » 1 grudnia 2011, 17:21

Nie powiedziałabym, że to dobre traktowanie... :|

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
Mango
Użytkownik
Posty: 779
Rejestracja: 1 sierpnia 2010, 10:40
Lokalizacja: Fajna wiocha
Świnki morskie: Celiś & Kubuś
Kontaktowanie:

Re: Warunki w sklepach zoologicznych

Postautor: Mango » 1 grudnia 2011, 17:42

50cm x 50cm = 250cm2, dobrze liczę? Bo nie wiem, ale to nie są dobre warunki, ja (no przykładowo ja) mam klatkę 100x50, na dwie świnki. U mnie w jeszcze innym świnki mają dużo miejsca - 140cm (niestety akwarium, w zasadzie coś robionego "na miarę"), na 4 świnki ;)


piwoxdd
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 25 maja 2012, 14:23
Lokalizacja: Częstochowa
Świnki morskie: Perełka
Kontaktowanie:

Re: Warunki w sklepach zoologicznych

Postautor: piwoxdd » 27 maja 2012, 14:48

Ja kupiłem moją Perełkę w sklepie zoologicznym na ul.Najświętszej Maryi Panny.Perełka miała bardzo dobre warunki sianko, domek,karma,owoce.


Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: Warunki w sklepach zoologicznych

Postautor: kin28 » 27 maja 2012, 14:58

Jak już odświeżyłeś to ja się wypowiem.
Ja Gizmulę kupiłam w Katowickim KAKADU. Sianko, Cavia Crispy, kolba warzywna, domek, świnki oddzielone według płci, byłam świadkiem wybiegu :) Niestety źle rozróżnili mi płeć, ale to tylko mała wpadka. Woda w miseczce. Ogółem warunki 9/10.
Sosnowiecki Real - świnki zazwyczaj 3,4. Nie oddzielone według płci, nie znają się na płci kompletnie. Sianko, woda w poidełku, karma MEGAN. Świnki ładne, nigdy jeszcze nie widziałam chorej. Na akwarium naklejony obrazek Cavii Nature, sklep 7/10.
Czeladź, M1 - masa świnek, około 15, 16. Często zaropiałe oczka. Sianko ok, zawsze. Karma chyba MEGAN. Nie kupowałam tam świnki, więc nie wiem nic o płci. Ogółem 4/10.
Sosnowiec, Plejada. Małe akwarium, woda i karma w miseczkach, karma MEGAN. Świnki zadbane, mało sianka, ale pazurki obcięte. Znają się dobrze na płci. Ogółem 5-10.
Sosnowiec, sklep na Orlej - maskara jednym słowem. Świnki chore, 0 sianka, MEGAN, jakieś rurki z kremem, nie znają się. 0/10.
A tak ogółem to zależy na jaki sklep się trafi, bo w jednym są super warunki, a w innym masakryczne. Ja ogółem odradzam zakupy zwierząt w zoologach, ale jednak to najczęstsze źródło zakupu. Szkoda.

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Warunki w sklepach zoologicznych

Postautor: Sensibles » 27 maja 2012, 23:17

piwoxdd pisze:Ja kupiłem moją Perełkę w sklepie zoologicznym na ul.Najświętszej Maryi Panny.Perełka miała bardzo dobre warunki sianko, domek,karma,owoce.

Pytanie, jaka karma. ;)

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

piwoxdd
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 25 maja 2012, 14:23
Lokalizacja: Częstochowa
Świnki morskie: Perełka
Kontaktowanie:

Re: Warunki w sklepach zoologicznych

Postautor: piwoxdd » 28 maja 2012, 6:31

O karmę się nie pytałem ale na oko było bardzo mało ziaren.


Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: Warunki w sklepach zoologicznych

Postautor: kin28 » 28 maja 2012, 6:39

No, u mnie też na oko było mało ziaren, jak Mańka kupowałam. Chciałam, by miał jakiś czas tą z zoologa, ale za nic nie wiedziałam jaka to.. Pani powiedziała, że Megan. Z wierzchu mało, ale na dnie same ziarna. Oczywiście to nie reguła, bo w Kakadu Cavia Crispy, czasem Nature.

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Sklepy zoologiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Dołącz do nas