Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Te dobre i złe

Pytania, opinie i uwagi na temat sklepów zoologicznych.
Awatar użytkownika
malgosia_hobbit
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 24 stycznia 2007, 11:13
Kontaktowanie:

Postautor: malgosia_hobbit » 3 czerwca 2007, 19:34

Ja podobnie jak Kagra_und_Kubuś odradzam sklep w TESCO koło Piastowa. Zwierzęta żyją w niehigienicznych warunkach. Zwierzęta chore żyją na tych samych wybiegach co zdrowe i młode osobniki. Koszatniczki które powinny mieć ograniczony poziom cukru gdyż łatwo chorują na cukszyce są tam karmione m.in. Czekoladowymi chrupkami do mleka.

Polecam Zwierzęcy kącik na stacji WKD w Pruszkowie. Nie ma tam zwierząt, ale są tam bardzo dobre artykuły dla naszych milusińskich.

Pozdrowienia!!!

Awatar użytkownika

aniaaaa
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 29 czerwca 2007, 18:15
Kontaktowanie:

Re: Te dobre i złe

Postautor: aniaaaa » 2 lipca 2007, 17:03

Jakie sklepy w Poznaniu uważacie za dobre? Chcialabym kupic swinke dlugowlasa a w zoologicznych widze tylko rozetki.


Awatar użytkownika
*nicia*
Użytkownik
Posty: 367
Rejestracja: 28 czerwca 2007, 13:56
Lokalizacja: Kalisz
Kontaktowanie:

Re: Te dobre i złe

Postautor: *nicia* » 2 lipca 2007, 17:46

aniaaaa pisze:Jakie sklepy w Poznaniu uważacie za dobre? Chcialabym kupic swinke dlugowlasa a w zoologicznych widze tylko rozetki.
podejrzewam ze ogolnie ciezko dostac w zwyklych sklepach dlugowlose proski, i to w kazdym miescie - u mnie tez tylko albo gladkie albo rozetki i tylko kartka wisi peruwianki cena 50zl a swinek nie widac

Obrazek

aniaaaa
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 29 czerwca 2007, 18:15
Kontaktowanie:

Re: Te dobre i złe

Postautor: aniaaaa » 2 lipca 2007, 17:49

A moze znacie hodowcow swinek w Pozaniu?


nika73
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 8 lipca 2007, 0:27
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontaktowanie:

Re: Te dobre i złe

Postautor: nika73 » 9 lipca 2007, 12:10

Przyznaję, że jak chodzę po sklepach zoologicznych to głównie zwracam uwagę na ceny karmy i zwierząt oraz na warunki w jakich przebywają króliki, świnki i inne gryzonie.... bo te warunki w dużej mierze świadczą o kompetencji właścicieli ich wiedzy albo ignorancji i braku etyki...
I zgodnie z powyższym w Gorzowie:
nie polecam sklepu Molinezja na Pomorskiej ( choć obsługa bardzo miła ) a ceny gryzoni i królików bardzo niskie ( tylko świnki po 25 zł ) - króliki po 15 ( baranki za 40 ), chyba że ktoś chce odratować zwierzaka ze złych warunków... :zdegustowany:
Gryzonie i króliki w pomieszczeniu dusznym prawie bez światła, w dominacji głośnych ptaków- muchy latają tak cuchnie- syf, kiła i mogiła- króliki ściśnięte w małych klatkach ( na kratkach ) świnki i reszta brudno mają, szczurki się im mnożą na potęgę, często brak wody i siana ( np. u króli, które mają mieć stały dostęp )- sklep sprzedaje gryzonie ( a nawet króliki ) na żywą karmę dla węży :dobani:
Pirania- drogi bardzo, głośny ( na max radio gra w części zwierzęcej- aż mnie uszy bolały ) mają za małe zwierzęta- niereformowalni ( mili dopóki nie zaczęłam zwracać uwagi na brak wody, siana itp )
Egzotyka ( po drugiej stronie ulicy ) - podobnie ( choć stamtąd wykupiłam Fruzię- była najmniejsza i była jedyną samiczką w akwarium małym :szok: ) kobieta niereformowalna- króliki maleńkie po 4 tygodnie ściśnięte w akwarium bez siana i wody, świnki- jak wyżej... a klatki stoją puste obok :orany: wysłałam TOZ do nich z interwencja- nie byłam jeszcze sprawdzić czy cos się zmieniło :dobani:
Miło mnie zaskoczył natomiast nieduży sklep przy "jaju strusia" na wróblewskiego- Delfin - stamtąd kupiłam Trusię- rozsądnie sprowadzają zwierzęta- nigdy nie trafiłam tam na ścisk :) ceny normalne ( ani zaniżone ani wygórowane ) duży wybór produktów... małe gryzonie w akwariach, porozdzielane po kilka- mają czysto, domki w środku wstawione, kołowrotki - miło popatrzeć- no i woda, nasiona są :ok:
Ale najbardziej pozytywnie mnie zaskoczyły 2 wielkie klatki w zabudowie, z boku sklepu- czyste i ładnie urządzone ( domki, woda, sianko w paśniku, lekkie przycienienie ) z pieńkami i gałązkami w środku... dla królików i świnek.
W jednej klatce 2 swiniaczki- panowie i młody królik ( kupa miejsca :) ) a w drugiej jedna Trusia była z 2 króliczkami :D :super:
i jeszcze zoomarket w śródmieściu- ceny wygórowane trochę ( zwierząt ) ale warunki dla świnek i królików względnie dobre ( chyba, że maja rzut :/ ) ... choć myszki i szczurki mają przechlapane- ponadto właściciele gustują w rybach, płazach i gadach .. i owadach :przestraszony:

Fruzia i Mimi szukają dobrych domków :(
Obrazek

Śliwa
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 30 września 2006, 18:00
Kontaktowanie:

Re: Te dobre i złe

Postautor: Śliwa » 12 lipca 2007, 0:49

A ja polecam Sklep Zoologiczny w Kłodzku przy ul. Rodzinnej 90
W najbliższy piątek będą Tam ziołowe nowości Herbal pets :hyhy:


Awatar użytkownika
LENA...:):):)
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 1 sierpnia 2007, 19:53
Kontaktowanie:

Re: Te dobre i złe

Postautor: LENA...:):):) » 2 sierpnia 2007, 12:37

ja kupuje w akwazo i polecam bo tam są napeawdę fajne rzeczy...:D:D


Awatar użytkownika
*nicia*
Użytkownik
Posty: 367
Rejestracja: 28 czerwca 2007, 13:56
Lokalizacja: Kalisz
Kontaktowanie:

Re: Te dobre i złe

Postautor: *nicia* » 5 sierpnia 2007, 11:06

LENA...:):):) pisze:ja kupuje w akwazo i polecam bo tam są napeawdę fajne rzeczy...:D:D
moze napisz w jakim miescie jest ten sklep i jaka ulica bo samo akwazo nic nie mowi nikomu

Obrazek

admin
Administrator
Posty: 2106
Rejestracja: 20 stycznia 2006, 13:37
Kontaktowanie:

Re: Te dobre i złe

Postautor: admin » 19 sierpnia 2007, 18:36

Mogę też polecić sklep zoologiczny w galerii Dominikańskiej we Wrocławiu. Mają spore zaopatrzenie, dla gryzoni też :) i przy tym nie mają mocno wygórowanych cen. Zwierzęta są zadbane.


Kacha
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 18:21
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Te dobre i złe

Postautor: Kacha » 6 września 2007, 19:26

ja polecam sklep z akcesoriami dla zwierząt Reksio przy ulicy wschodniej. Mieszane uczucia mam co do 'Animal's planet' na Rewolucji 1905, zwierząeta sątroche 'ścisniete', młoda ekspedientka jest bardzo miła, starsza jest okropna. Trzeci sklep jaki mi się nie spodobał to na Tuwima, tam pan jest strasznie opryskliwy i niemiły i generalnie NIC NIE WIE jak sie cżłowiek o cos zapyta. i czwarty na pilsudskiego przy parku zrodliska ceny dobre, malo zwierząt, ale w dobrych warunkach.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Sklepy zoologiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości

  • Dołącz do nas