Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

"Mądrości" usłyszane w zoologikach...

Pytania, opinie i uwagi na temat sklepów zoologicznych.
Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Postautor: Magda_Oska » 26 lutego 2007, 20:58

Tak, a jeszcze do zoologików sprowadzają takie maleństwa, które powinny jeszcze przy mamie siedziec i pic ciepłe mleczko.
Koleżanka kupiła kiedyś małego króliczka, który nie powinien jeśc jeszcze stałego pokarmu, niestety dostał skrętu kiszek, bo za wcześnie kazano mu dorosnąc :(
No i masa maleńkich fretek... fretkę najwcześniej od mamy można oddzielic w wieku 8 tygodni, a sklepy sprowadzają nawet 4-5 tygodniowe. Biedne maleństwa :(

I jeszcze jedna paranoja! Piłowanie ząbków fretkom.... bo wtedy nie gryzie... jaaasne.... to jest okaleczanie zwierząt! Znam kilka takich przypiłowanych przypadków, mają teraz straznie chore zęby, pełno kamienia i problemów z jedzeniem :( A fretka jak chce to i tak ugryzie. Z resztą szkoda słów. Ludzie są beznadziejni.

Zastanawiałam się nad otworzeniem sklepu zoologicznego, albo zatrudnieniu się w takowym. Przynajmniej jedna kompetentna osoba by była (ekhm skromnośc :P)

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Ewcia
Użytkownik
Posty: 171
Rejestracja: 29 października 2006, 13:09
Kontaktowanie:

Postautor: Ewcia » 26 lutego 2007, 21:05

Ja też w zoologiku ostatnio widziałam świnkowe maeństwa :( Aż mi szkoda ich było, na pewno zostały za wcześnie oddzielone od matki :( Ja też kiedyś chciałam założyć sklep zoologiczny :P Możemy współpracować Magda_Oska :P

Obrazek

Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Postautor: Magda_Oska » 26 lutego 2007, 21:18

Ewcia pisze: Możemy współpracować Magda_Oska :P

Nie ma problemu :D
Jak się sami miłośnicy zbiorą, to będzie najlepszy zoologiczny na świecie :D

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika
Monia
Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 16:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Monia » 27 lutego 2007, 17:48

To ja się mogę bardzo chętnie dołączyć :P Też myślałam żeby się w przyszłości zatrudnić w zoologiku i dawać ludziom praktyczne porady... takie sobie nieskomplikowane marzenie :)


kocham świnki
Użytkownik
Posty: 104
Rejestracja: 2 lutego 2007, 15:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: kocham świnki » 27 lutego 2007, 20:46

Ja też bardzo chętnie. To byłby taki sklep zoologicznym w którym były by same kochane i zadbane zwierzątka :rolleyes:

KOCHAM ŚWINKI !!!!!

Awatar użytkownika
Ewcia
Użytkownik
Posty: 171
Rejestracja: 29 października 2006, 13:09
Kontaktowanie:

Postautor: Ewcia » 27 lutego 2007, 21:03

kocham świnki pisze:Ja też bardzo chętnie. To byłby taki sklep zoologicznym w którym były by same kochane i zadbane zwierzątka :rolleyes:


Ech, szkoda, że teraz nie ma takich zoologików :( oczywiście, parę na pewno by się znalazło. Ale mimo wszystko szkoda słów do niektórych z nich...

Obrazek

Awatar użytkownika
maMAmaRTYNKA_:*
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 25 lutego 2007, 10:13
Lokalizacja: Zapomniałam xD
Kontaktowanie:

Postautor: maMAmaRTYNKA_:* » 2 marca 2007, 10:55

Ech... A ja widziałam kiedyś świnkę trzymaną z koszatniczką. Ta koszatniczka na nią wchodziła i ją lizała, a świnka sie denerwowała.

Może morze pomoże, a jak morze nie pomoże to pomoże pomorze xD

Zuzix
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 25 stycznia 2007, 16:40
Kontaktowanie:

Postautor: Zuzix » 21 marca 2007, 16:36

W matarni w gdansku i wmadisonie jest swietnu w matarni dobra obsluga a w madisonie swietny wybieg dla krolikow jakies 3 metry na 2! :D


Awatar użytkownika
Damian_1
Użytkownik
Posty: 932
Rejestracja: 15 października 2010, 20:28
Lokalizacja: okolice Żywca
Świnki morskie: Bamako
Kontaktowanie:

Re: "Mądrości" usłyszane w zoologikach...

Postautor: Damian_1 » 26 stycznia 2011, 22:53

Ostatnio moja znajoma przyjęła się do zoologicznego jako sprzedawczyni, kompletnie nie zna się na zwierzętach :roll:
Jeśli w każdym zoologicznym tak zatrudniają bez żadnej wiedzy to się nie dziwie.


Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: "Mądrości" usłyszane w zoologikach...

Postautor: Sandi » 27 stycznia 2011, 10:31

Ja byłam w zoologicznym i oglądałam akwarium z chomikami. Zapytałam sprzedawczyni, ile mają te chomiczki, a pani powiedziała, że kilka miesięcy :shock: Jedna samica miała tak wyciągnięte sutki i ledwo stała na łapkach, że szok...

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Sklepy zoologiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości

  • Dołącz do nas