Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

"Mądrości" usłyszane w zoologikach...

Pytania, opinie i uwagi na temat sklepów zoologicznych.
Muppetka
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 20 grudnia 2013, 13:40
Świnki morskie: Zuzia <3 Figa <3 Lola <3
Kontaktowanie:

Re: "Mądrości" usłyszane w zoologikach...

Postautor: Muppetka » 11 stycznia 2014, 15:02

U mnie wystarczy to, że w sklepie zoologicznym świnki nie były oddzielane pod względem płci i jedna z moich podopiecznych była zakupiona z niespodzianką. Dodatkowo świnki złapały kocie wszoły, a powodem są właśnie koty włóczące się po sklepie. -.- Na szczęście maluszkowi znalazłam nowy dom, a wszoły leczyłam w wakacje, jak zrobi się cieplej znów podjadę do weterynarza, gdyż możliwe, że znowu będę musiała czymś świnki nacierać. :wacko:

"Nie ma na świecie potworów, ale są ludzie."

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Susłowata
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 11 marca 2013, 19:45
Świnki morskie: Dropsio
Kontaktowanie:

Re: "Mądrości" usłyszane w zoologikach...

Postautor: Susłowata » 11 stycznia 2014, 15:41

A ja jeszcze się wypowiem w sprawie królików ze żwinkami w jednej klatce.
Świnki nie powinny mieszkać na stałe z królami, bo po pierwsze: gatunki porozumiewają się inaczej, więc raczej się nie dogadają w sensie dosłownym, a po drugie króliki często są nosicielami specyficznej choroby, która u świnek jest dość niebezpieczna i raczej nieprzyjemna. Nazwy nie pamiętam, ale to coś z "cuniculi" na początku. Choroba objawia się przekrzywieniem główki.

Tylko durnie twierdzą, że zwierzęta nie mają duszy...
Caviarniana Dropsio

Awatar użytkownika
nugatka
Zasłużony
Posty: 1303
Rejestracja: 9 marca 2010, 8:42
Kontaktowanie:

Re: "Mądrości" usłyszane w zoologikach...

Postautor: nugatka » 11 stycznia 2014, 15:44

Żeby tylko przekrzywieniem główki, ta choroba powoduje uszkodzenie mózgu i świnka musi brać leki do końca życia.


Awatar użytkownika
Susłowata
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 11 marca 2013, 19:45
Świnki morskie: Dropsio
Kontaktowanie:

Re: "Mądrości" usłyszane w zoologikach...

Postautor: Susłowata » 11 stycznia 2014, 16:17

Nugatka, dzięki... Właśnie nie byłam pewna, co jest następstwem choroby i co ona powoduje. Wiem, że do adopcji są świnki własnie z tym cholerstwem , sztuk chyba dwie.

Tylko durnie twierdzą, że zwierzęta nie mają duszy...
Caviarniana Dropsio

Muppetka
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 20 grudnia 2013, 13:40
Świnki morskie: Zuzia <3 Figa <3 Lola <3
Kontaktowanie:

Re: "Mądrości" usłyszane w zoologikach...

Postautor: Muppetka » 11 stycznia 2014, 18:06

Biedactwa. :sad:

"Nie ma na świecie potworów, ale są ludzie."

Awatar użytkownika
trucha
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 13 lutego 2014, 23:44
Lokalizacja: Gdańsk/Płock
Świnki morskie: Carlos, Edek i Blondie
Kontaktowanie:

Re: "Mądrości" usłyszane w zoologikach...

Postautor: trucha » 14 lutego 2014, 19:36

Mnie też załamują wypowiedzi niektórych pracownic w zoologicznym... Niektóre sprawiają wrażenie, jakby było tam na zastępstwie i nie mają o niczym pojęcia ;/

Moja najstarsza świnka na przykład była trzymana w zoologicznym z królikami... do dzisiaj jest bardziej dzika niż moje dwa pozostałe prosiaki i przy podawaniu posiłku czasem szybko zabiera kawałek dla siebie i ucieka w kąt klatki... widać, że musiała konkurować z królikami o żarcie i teraz się boi. Na szczęście trochę się oswoiła. Niestety w tym zoologicznym nadal trzymają większe świnki z królikami, mam ochotę im zwrócić uwagę, ale to i tak nic nie da.


Awatar użytkownika
Cavialina
Hodowca
Posty: 199
Rejestracja: 30 kwietnia 2012, 21:52
Lokalizacja: Szprotawa
Świnki morskie: Macho, Winona, Amadea, Amid the falling snow
Kontaktowanie:

Re: "Mądrości" usłyszane w zoologikach...

Postautor: Cavialina » 18 lutego 2014, 15:25

Spróbuj, jest szansa że to zmienią. Czasami, sprzedawcy po prostu się nie znają i nie wiedzą, czym to grozi. W moim mieście trzymają świnki i króliki osobno.

Obrazek

monka1222
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 17 marca 2011, 16:55
Kontaktowanie:

Re: "Mądrości" usłyszane w zoologikach...

Postautor: monka1222 » 19 lutego 2014, 12:33

Cavialina - sprzedawcy teoretycznie nie mogą nic zrobić. Jeśli już to tylko właściciel, a i tak prawdopodopbnie nic nie zmieni bo przecież druga klatka kosztuje, zajmuje miejsce, dwa razy więcej sprzątania, więcej pieniędzy idzie na karmę ( bo do dwóch misek )itp.Niektórym właścicielom zależ tylko na zysku a nie na dobru zwierzątek które sprzedają :(


Awatar użytkownika
Lawliett
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 31 stycznia 2014, 11:30
Świnki morskie: Misaki
Kontaktowanie:

Re: "Mądrości" usłyszane w zoologikach...

Postautor: Lawliett » 20 lutego 2014, 15:09

Ja na zoologiczny u nas w mieście nie muszę narzekać , ponieważ sprzedawcy są ogarnięci w temacie karm/sian/trocin/dodatków ( nie wiem jak z zwierzętami ) i zawsze się pytają czy mogą jakoś doradzić i w ogóle. Troszke mi przeszkadza mała ilość trocin w klatkach ale dzięki bogu świnki i króliki są osobno ;)
Ale zanim zaczęłam chodzić do tego zoologicznego , chodziłam do innego ( w którym nie było zwierząt ) i sprzedawca czasem takie głupoty gadał że masakra :wacko:

W świnkowym świecie , o świnkowych zasadach

Awatar użytkownika
bella_
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 24 października 2013, 14:53
Lokalizacja: Gdynia
Świnki morskie: Nutka i Lusia
Kontaktowanie:

Re: "Mądrości" usłyszane w zoologikach...

Postautor: bella_ » 20 lutego 2014, 18:53

Nam dziewczyna w sklepie usiłowała sprzedać samczyka a kiedy usłyszała, ze szukamy samiczki to przekonywała, że samiczki są trudne w utrzymaniu i od razu trzeba je sterylizować a samczyków się w ogóle nie kastruje :wacko:

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Sklepy zoologiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas