Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

[Poznań] Skep zoologiczny w Galerii Pestka

Pytania, opinie i uwagi na temat sklepów zoologicznych.
Awatar użytkownika
alvantis
Użytkownik
Posty: 703
Rejestracja: 23 czerwca 2013, 21:34
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Dunia [*], Łatek 1 [*], Łatek 2 [*], Pako [*], Tofik [*] , Mientus [*], Alfie, Crispy
Kontaktowanie:

[Poznań] Skep zoologiczny w Galerii Pestka

Postautor: alvantis » 26 czerwca 2013, 14:02

Hmm, ogólnie mają dużo tam przedmiotów dla zwierząt, karm, kolb itp. ale nie podoba mi się to co robią tam ze świnkami :/ W tym sklepie zoologicznym rozmnażają świnki i trzymają samce i samiczki w jednej klatce i to mnie dobija :( Młode które się urodziły i mają poniżej 1 miesiąca nie sprzedają sama widziałam jak takie maleństwa przytulały się do matki, moja mama mówiła mi ze kiedy pytała się czy te małe są na sprzedaż to powiedzieli że nie. W dodatku mówili że te świnki kosztują 80 zł bo to są amerykańskie rasowe świnki...
Nie polecam tego sklepu do nabywania świnek, lepiej adoptować lub kupić od hodowcy niż w takim sklepie :/
A wy macie jakąś opinię na temat tego zoologa?

Jeśli istnieje temat o tym sklepie to przepraszam, ale szukając nie znalazłam takiego :/

OD 14.04.18r. ZE MNĄ:
Alfie i Crispy

Awatar użytkownika

Olivianna
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 16 lipca 2013, 11:30
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Askja
Colima
Kontaktowanie:

Re: [Poznań] Skep zoologiczny w Galerii Pestka

Postautor: Olivianna » 27 lipca 2013, 17:32

ZGADZAM SIĘ W 100%!
Te świnki są zaniedbane! Już wchodząc do sklepu śmierdzi jak nie wiem co! A dlaczego? Bo świnki mają tak zasikane, że całe są brudne, długowłose mają posklejane futro, są smutne, strachliwe. Kilka świnek w jednym akwarium. Poidełka są brązowe! Brązowe z brudu!
Nie polecam! Byłam nie raz, tylko po zioła i wracałam, bo aż serce boli jak człowiek patrzy na takie coś.
Sprzedawcy nic a nic nie wiedza na temat gryzoni. Nic! I z chęcią zatrudniłabym się w takim sklepie, bo bym robiła wszystko by zwierzaczki miały godne warunki! Tak jak w Kakadu na Malcie.. nie powiem by było super, czasami są z królikami :/ ale mają jedzenie, czystość!

Obrazek

milaaneczka
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 28 listopada 2013, 10:30
Kontaktowanie:

Re: [Poznań] Skep zoologiczny w Galerii Pestka

Postautor: milaaneczka » 28 listopada 2013, 10:43

są swinki to musi smierdziec , ale jutro bede w pozku to tam lukne


Awatar użytkownika
merida91
Zasłużony
Posty: 504
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 16:30
Lokalizacja: Krosno
Świnki morskie: Mikołaj, Marcel, Gabryś

(*) Fafik
(*) Duduś
Kontaktowanie:

Re: [Poznań] Skep zoologiczny w Galerii Pestka

Postautor: merida91 » 28 listopada 2013, 14:13

milaaneczka pisze:są swinki to musi smierdziec , ale jutro bede w pozku to tam lukne


Nie do końca rozumiem co masz na myśli. Jeżeli sprzątasz świnkom regularnie to nie śmierdzi.


olagrzes
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 11 września 2013, 20:00
Kontaktowanie:

Re: [Poznań] Skep zoologiczny w Galerii Pestka

Postautor: olagrzes » 7 grudnia 2013, 16:06

to jeden z najgorszych sklepów zoologicznych, pisałam ze Stowarzyszeniem Pomocy Śwniknom morskim o tym, ale niestety zostałam olana, zwierzęta trzymane są w koszmarnych warunkach, pisałam do Inspektoratu Weterynarii, ale odpisali mi, że nie ma określonych norm, jeśli chodzi o zoologiczne, ale odpisali mi też (pisałam o konkretnej śwince), że nie wszystkie zwierzęta są zwierzętami stadnymi, jakby nie wiedzieli, że świnki właśnie takimi są. Płakać mi się chcę jak tylko wchodzę do tego sklepu, obsługa FATALNA, ludzie mają totalnie gdzieś te biedne zwierzęta, które trzymane są w brudzie, często bez picia... zróbmy coś żeby zamknęli to okropne miejsce..


Awatar użytkownika
Asia909
Użytkownik
Posty: 1802
Rejestracja: 2 stycznia 2013, 19:35
Świnki morskie: Tośka <33333
Neska <33333
Ś.P. Kubuś <333333 na zawsze w naszej pamięci!
Kontaktowanie:

Re: [Poznań] Skep zoologiczny w Galerii Pestka

Postautor: Asia909 » 7 grudnia 2013, 19:30

Zglosilam to ponownie do stowarzyszenia i tym razem powinni cos zrobic.

Zależy Ci na losie świnek morskich?
Planujesz mieć nowego podopiecznego?
Nie kupuj! Adoptuj!
ADOPCJE http://swinkimorskie.eu/adopcje.php
Jesteś zainteresowany adopcją? Pisz do mnie na PW lub na e-mail: [email protected]

Awatar użytkownika
SPŚM
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: 20 listopada 2012, 20:49
Świnki morskie: dużo uratowanych:)
Kontaktowanie:

Re: [Poznań] Skep zoologiczny w Galerii Pestka

Postautor: SPŚM » 8 grudnia 2013, 1:40

olagrzes pisze:to jeden z najgorszych sklepów zoologicznych, pisałam ze Stowarzyszeniem Pomocy Śwniknom morskim o tym, ale niestety zostałam olana, zwierzęta trzymane są w koszmarnych warunkach, pisałam do Inspektoratu Weterynarii, ale odpisali mi, że nie ma określonych norm, jeśli chodzi o zoologiczne, ale odpisali mi też (pisałam o konkretnej śwince), że nie wszystkie zwierzęta są zwierzętami stadnymi, jakby nie wiedzieli, że świnki właśnie takimi są. Płakać mi się chcę jak tylko wchodzę do tego sklepu, obsługa FATALNA, ludzie mają totalnie gdzieś te biedne zwierzęta, które trzymane są w brudzie, często bez picia... zróbmy coś żeby zamknęli to okropne miejsce..


Nie otrzymaliśmy żadnego zgłoszenia. Mail interwencyjny jest od jakiegoś czasu nieaktywny, o czym była informacja na forum CAVIArnia, które jest forum Stowarzyszenia.
Pozdrawiamy.

Obrazek

AnnKowal12
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 12 września 2014, 13:21
Kontaktowanie:

Re: [Poznań] Skep zoologiczny w Galerii Pestka

Postautor: AnnKowal12 » 19 września 2014, 12:12

Swojego czasu tak samo było w Tesco na Sobieskiego. Nie byłam tam juz z 2 lata wiec nie wiem jak to teraz wyglada...


tropiciel77
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 6 lutego 2015, 7:28
Kontaktowanie:

Re: [Poznań] Skep zoologiczny w Galerii Pestka

Postautor: tropiciel77 » 8 lutego 2015, 11:13

Nic ciekawego sie tam nie wydarzyło.Troche czasu mineło ale w sumie jak było tak jest.


Olafowa <3
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 8 lutego 2015, 14:31
Kontaktowanie:

Re: [Poznań] Skep zoologiczny w Galerii Pestka

Postautor: Olafowa <3 » 8 lutego 2015, 14:36

Straszny sklep... świnki trzymane po wiele w jednym małym terrarium/klatce. Ceny? Straszne... wejdziesz to smród taki ,że chce się wyjść. U mnie w osiedlowym zoologicznym może też nie są najlepsze warunki ale to nie o to chodzi. Ja w Pestce jestem często ,następnym razem dokładniej się przyjże :)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Sklepy zoologiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas