Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Kupno świnek w sklpach zoologicznych

Pytania, opinie i uwagi na temat sklepów zoologicznych.
Awatar użytkownika
Tanga
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 17 marca 2007, 13:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Kupno świnek w sklpach zoologicznych

Postautor: Tanga » 17 marca 2007, 14:12

Nie wiem, czy tym podobny temat już był, ale zaryzykuję (w razie czego zawsze można skasować :zawstydzony: ).

Mój Prosiaczek jest właśnie ze sklepu zoologicznego.Kiedy go kupiłam był chory, miał problemy z układem nerwowym i chore oko.Nie było wiadomo, czy uda się go uratować.Na szczęście świniak żyje i ma się dobrze.Nie mniej jednak to przykre doświadczenie zmusiło mnie do refleksji.Czy warto kupować prosiaki z niewiadomego źródła? Ryzykować powikłania genetyczne etc. (zool. przeciez masowo skupuja swinie glownie z jakichs masowych 'farm produkcyjnych').Skupmy sie tez na zasadach czysto moralnych - nie wiadomo, jak sa tam traktowane swinki (nie mam zludzen), byc moze (prawie na pewno) swinki sa eksploatowane, trzymane w nie najlepszych warunkach.Poza tym isc do sklepu po przyjaciela jak po pietruszke na targu? Nie lepiej udac sie do uczciwej hodowli?
Ja wiem, ze juz nigdy nie przyloze reki do tego swinkowego koszmaru.Moj nastepny prosiak bedzie tylko i wylacznie z hodowli (i marzy mi sie swinka bezwlosa - skinn)..


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
dirdib
Zasłużony
Posty: 1140
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 14:23
Lokalizacja: Eslöv/Szwecja
Kontaktowanie:

Postautor: dirdib » 17 marca 2007, 14:30

wiesz roznie to bywa z tymi zoologicznymi

chlopcow skinny to bede miec na pewno na sprzedaz, dziewczynki tez :) ale to bede pisac o tym


Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Postautor: Magda_Oska » 17 marca 2007, 15:25

Zawsze lepiej kupowac zwierzęta z domowych hodowli, gdzie wiadomo w jakich warunkach żyły od początku były przyzwyczajone do człowieka.
Jeśli chodzi o fretki to też odradzamy zakup w zoologicznych. Tak samo jest z prosiakami i innymi zwierzakami.

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika
dirdib
Zasłużony
Posty: 1140
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 14:23
Lokalizacja: Eslöv/Szwecja
Kontaktowanie:

Postautor: dirdib » 17 marca 2007, 15:26

tutaj np. dwie rasowki mam w zoologika i stan jest niesamowicie dobry :) swinki oswojone z czlowiekiem bo ci co tam pracuja biora na rece czesto :) tna pazurki, czesza i w ogoöle ale w pl to znam warunki :(


Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Postautor: Magda_Oska » 17 marca 2007, 15:28

No właśnie, to co za granicą, to za granicą :D Tam się dba o zwierzaki. U nas niestety jest różnie.

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika
dirdib
Zasłużony
Posty: 1140
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 14:23
Lokalizacja: Eslöv/Szwecja
Kontaktowanie:

Postautor: dirdib » 17 marca 2007, 15:32

moze czlowiek sie za szybko poddaje ale nie wiem co by dalo zwracac uwage sklepowi


Awatar użytkownika
a-n-k-a
Użytkownik
Posty: 75
Rejestracja: 19 listopada 2006, 11:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: a-n-k-a » 17 marca 2007, 18:35

Ja mam mojego z zoologicznego i zawsze miał puszystą i lśniącą sierść xD
Naprawdę dbali o niego i był zdrowy :)
Teraz też jest xD

Pozdrawiamy serdeczne Ania i Dyziek xD

Awatar użytkownika
Moncia
Zasłużony
Posty: 598
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 16:54
Lokalizacja: Przemków
Świnki morskie: Filip
Kontaktowanie:

Postautor: Moncia » 18 marca 2007, 15:11

Ja kupiłam jedną starszą świnkę (wyglądała jak dorosła, żyła u mnie ponad 2 lata), druga była chora i bardzo szybko zdechła...
Dosia, którą teraz mam była również kupiona w zoologicznym.
W kilka dni po jej zakupie rozwinął się okropny do wyleczenia świerzb (zaraziła się od króliczków z którymi mieszkała), później wszy...
Nacierpiała się, ale dzięki szybkiej interwencji lekarskiej jest dobrze...

Z chomikami miałam podobnie.
Pierwsza parka chomików zdechła po kilku dniach.
Kolejny też...
Dalej nasza "mini" hodowla (:)) była już zdrowa.

Obrazek

Awatar użytkownika
motylek1007
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: 4 kwietnia 2007, 21:42
Kontaktowanie:

Postautor: motylek1007 » 6 kwietnia 2007, 19:14

podnoszę wątek...może znacie godne polecenia sklepy w Poznaniu????

Bibi - spokony i zrównoważony kawaler
Czandor - rozbrykany prowodyl ;)

Obrazek

Saphira
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 5 kwietnia 2007, 18:50
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:

Postautor: Saphira » 6 kwietnia 2007, 19:29

Jeszcze na temat sklepów zoologicznych...

Pewnie, że lepiej jest kupować z dobrej hodowli. Ale czasem naprawdę w ogóle nie dbają o świnki w sklepach zoologicznych i jak ktoś weźmie taką świnkę to jest to dla niej jakby zbawienie. Pewnie, że nie chcemy mieć chorej świnki. Ale czasem da się ją wyleczyć a wtedy jakby ratujemy jej życie. Ja właśnie miałam taki przypadek...

Udałam się do sklepu zoologicznego i zobaczyłam Zuzię (w dziale przywitaj się jest jej zdjęcie) , jej futerko (które jest teraz białe) było przyżółkłe. Zrobiło mi się jej żal :(
Postanowiłam dać jej nowy dom i wziąć ją do mnie :) Później okazało się, że ma grzybicę. Wyleczyłam ją... Ale strach pomyśleć co by się stało gdybym jej nie wzięła? Przesiedziała by w sklepie zoologicznym resztę swojego życia bo była chora....

Wiadomo, że dobrze jest brać z pewnego źródła ale....

Każda łza uczy nas jakiejś prawdy.....

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Sklepy zoologiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości

  • Dołącz do nas