Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Kupno świnek w sklpach zoologicznych

Pytania, opinie i uwagi na temat sklepów zoologicznych.
Awatar użytkownika
andziak899
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 30 czerwca 2011, 19:02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Świnki morskie: Maniek , Chuck :)
Kontaktowanie:

Re: Kupno świnek w sklpach zoologicznych

Postautor: andziak899 » 2 lipca 2011, 14:09

vagina_denata zgodzę się z Tobą w 100% ,ja nie wiem ,mają tyle jedzenia dookoła ,że czasmi aż nie ma gdzie miejsca stanać ,a biedne zwierzaczki są niedokarmiane!!! po prostu wstyd!! :evil:

Moje zwierzaczki('',)
* Saba ( bernardyn) to jest taki duzy pieszczoch^^
* Mika ( jamnik krótkowłosy miniaturka) odważna starszna pani :]
* Papi ( papużka falista) lubi zabway i gryzienie w ucho
* Bobson ( królik minaturka) indywidualista... oraz mały pieszczoch i łasuch

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
padme1991
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 5 września 2011, 15:56
Lokalizacja: Górny Śląsk.
Świnki morskie: Tosia i Emilka zwana Milką ;)
Kontaktowanie:

Re: Kupno świnek w sklpach zoologicznych

Postautor: padme1991 » 8 września 2011, 23:23

Ja kupiłam Tosię w zoologicznym. Ten konkretny sklep akurat od lat cieszy się u mnie w miescie dobrą opinią i ja tez nie mogłam się do niczego przyczepić, bo zwierzątka (nie tylko prosiaczki) były trzymane w dobrych warunkach, jedzenia mialy pod dostatkiem i przede wszystkim ogólnie były w swietnym stanie. Tosia była bardzo żywiołowa od początku, żadnych problemów z nią nie było no i nie była koscista ;p
Ale oczywiscie wiadomo, że nie wszystkie sklepy zoologiczne można mierzyć tą samą miarą. Ja akurat miałam szczęscie, ale znam historie podobne do tych, o któych piszecie w tym wątku i niekiedy naprawdę aż ciężko uwierzyć, że takie rzeczy się dzieją :/ Niektóre sklepy powinny zostać zamknięte a ich własciciele nie powinni mieć prawa do sprzedawania zwierzatek!


VelGizmowa
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 24 stycznia 2012, 21:23
Kontaktowanie:

Re: Kupno świnek w sklpach zoologicznych

Postautor: VelGizmowa » 27 stycznia 2012, 21:31

Ja ze swojego doświadczenia powiem tak. Pierwszą świnkę, samicę kupiłam w zoologicznym, na początku było wszystko w porządku, była w miarę oswojona, nie miała żadnych obcych istotek na sobie, niestety po 3 miesiącach zaczęły się problemy z układem pokarmowym. Trzeba było bardzo uważać na to co je, zero jabłek, marchewka w niewielkiej ilości, troszeczkę trawki, bo większe ilości powodowały niesamowite biegunki i wzdęcia. Żeby oczywiście nie było, za każdym razem jak pojawiała się biegunka, świniak miał dietę, a po którymś razie już od razu jeździliśmy do weterynarza po nawodnienia i zastrzyki wstrzymujące biegunki. :| Po 2 miesiącach umarła, zrobiliśmy jej sekcję i okazało się, że miała zniekształcony żołądek i bardzo krótkie jelita. Weterynarz stwierdził, że to przez krycie wsobne :x Drugą świnkę kupiłam w tym samym sklepie. Jak przyjechaliśmy do domu to wieczorem dostała zapalenia płuc i znów cała noc nie przespana, bo świniak się dusi i średnio co 2 godziny trzeba było reanimować. Rano do weta, diagnoza ciężkie zapalenie płuc i zakażenie górnych dróg oddechowych. Próbowaliśmy ratować, przez tydzień 2 razy dziennie zastrzyki, inhalacje i po tygodniu, gdy myśleliśmy, że stan się unormował niespodziewanie umarła :( Stwierdziłam że koniec z zoologami, zaczęłam zbierać na świnkę rodowodową, ale marzyła mi się rozetka. Przyjaciele zrobili mi niespodziankę i kupili mi w innym zoologu 3 świnkę, tym razem samca(mix rozetka+długowłosa :P ) i dzięki bogu Gizmek ma już ponad rok i jest wszystko w porządku :) Ale wiem, że nie wszystkie zoologi są złe. Nawet w moim mieście jest ogromna rozbieżność od przerażających, po naprawdę bardzo dobre i moim zdaniem to czy kupujesz w zoologicznym czy w hodowli jest tylko twoją sprawą, byleby tylko świnka kupowana w sklepie miała bardzo dobre warunki, ale od tego człowiek ma oczy i może to sam to ocenić. Wiem też, że jeżeli widać, że w sklepie zwierzęta mają złe warunki, można kogoś zaalarmować. Niedaleko naszej szkoły był właśnie taki sklep. Brudno, ciasno, zwierzęta osowiałe, chore i mimo że serce się krajało zrobiliśmy akcję, że przestaliśmy w tym sklepie kupować póki nie zrobią tam porządku. Niewiele to dało :roll: , ale poszliśmy do kilku weterynarzy uczących w naszej szkole i poprosiliśmy, żeby tam z nami poszli, obejrzeli zwierzęta. W konsekwencji sprawa została zgłoszona , a sklep zamknięty :)


LoLa...
Użytkownik
Posty: 210
Rejestracja: 30 grudnia 2011, 17:54
Lokalizacja: Prudnik
Świnki morskie: Coffe
Kontaktowanie:

Re: Kupno świnek w sklpach zoologicznych

Postautor: LoLa... » 28 stycznia 2012, 12:11

U mnie świnki schodzą szybko... Kupiłam prosia w zoologu. Miał tam jedzenie, wapienko, wodę. U mnie świnki samce- samice mieszkają osobno bo raz widziałam jak rozetki (dużo ich było- biedactwa :( ) w jednej klatce siedzą. A inna rozetka sama siedzi w tak samo wielkościowej klatce. Ale tych świnek długo tam nie trzymali więc chyba się długo nie cisnęły... No cóż ludzie kupują. Ogólnie u mnie w zoologu dość dobre warunki. Jak wzięłąm świniaka był czysty. Dopiero po tygodniu zauważyłam wszoły ale to przez trociny. Pojechałam do weta, kupiłam dry beda i jest w porządku. Spokojnie, teraz jeździmy tylko na "kontrole". Teraz Coffe ma 2 i pół roku. Żyje ma się świetnie.
Byłam w innym mieście i tam widziałam naprawdę genialne warunki. Zwierzęta (większe takie jak świnki, szynszyle) po jedna, dwie w akwariach. Czyściutko. Ogólnie jak pisałą VelGizmowa zoologi są różne. Niektóre niemal takie jak hodowle ale świnki bez rodowodów :P . A takie pytanko. Czy zoologiczne mogą sprzedawać świnki z rodowodem? W sensie że odkupią swinkę i potem ją sprzedazdą razem z papierami że pochodzi z hodowli... A jeśli tak to czy często coś takiego się zdarza?

Dreams are like rainbow-
Only idiots try to chase them...

VelGizmowa
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 24 stycznia 2012, 21:23
Kontaktowanie:

Re: Kupno świnek w sklpach zoologicznych

Postautor: VelGizmowa » 28 stycznia 2012, 13:52

Ja szczerze mówiąc nie wiem. W jednym sklepie są do sprzedania skinny jako rodowodowe od 100 do 150, niektóre nawet za 200 zł. Nie wiem jak wyglądają ceny skinnek w hodowlach, ale pytałam się sprzedawczyni czy świnki rasowe, powiedziała, że tak, ale o sam rodowód się nie pytałam. Natomiast w 2 sklepie jest możliwość sprowadzenia rasowej świnki morskiej, tylko nie wiem na jakiej podstawie to działa, bo nie sądzę żeby taka na przykład domowa hodowla zgodziła się na wysłanie świnki do zoologa. ;)


świnkamorska77
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 24 stycznia 2012, 9:24
Kontaktowanie:

Re: Kupno świnek w sklpach zoologicznych

Postautor: świnkamorska77 » 12 lutego 2012, 14:48

motylek1007 pisze:podnoszę wątek...może znacie godne polecenia sklepy w Poznaniu????

mi kolega polecił w M1

śwnka ,świnka świnka morska

Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Kupno świnek w sklpach zoologicznych

Postautor: Sensibles » 13 lutego 2012, 12:17

pytałam się sprzedawczyni czy świnki rasowe, powiedziała, że tak, ale o sam rodowód się nie pytałam.

Świnki w zoologicznych rzadko kiedy są rodowodowe. Najczęściej są z hodowli - tak, owszem, z hodowli, tylko że ta hodowla ma przed sobą przedrostek "pseudo-". Niestety, ale te świnki (z zoologicznych) rzadko mają rodowód, u mnie w okolicy chyba nie ma sklepu, gdzie sprzedają świnki z rodowodem, z prawdziwej, zarejestrowanej hodowli.

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika
Talia
Hodowca
Posty: 1152
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 8:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Grappa, Anastazja, Princeska, Duchessa, Falbala
Kontaktowanie:

Re: Kupno świnek w sklpach zoologicznych

Postautor: Talia » 13 lutego 2012, 12:30

Hodowcy zarejestrowani mają zakaz sprzedaży świnek w sklepach zoologicznych. Przynajmniej Ci z CCP, podejrzewam, że z MSMSM również.
Więc radze uważać na świnki w zoologach, bo różni ludzie nawet fałszywe rodowody wystawiają... :roll:


Awatar użytkownika
ginegol
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 2 lutego 2011, 9:33
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Świnki morskie: Bolesław i Emilcia [*]
Kontaktowanie:

Re: Kupno świnek w sklpach zoologicznych

Postautor: ginegol » 3 marca 2012, 17:08

Z tego co wiem - w zoologu nie ma świnek z rodowodami (nie dajcie się nabrać!).
Czasami "latam" sobie po stronach (internetowych) hodowli ;)
Tam pisze, że nie sprzedają świnek do zoologów ;)
Jak już pisała Sensibles:
tak, owszem, z hodowli, tylko że ta hodowla ma przed sobą przedrostek "pseudo-"

Bolesław <333
Bonus <333
Cyntia <333
Emilcia [*] <333
Ginuś <333
Gutka <333

Konto usunięte

Re: Kupno świnek w sklpach zoologicznych

Postautor: Konto usunięte » 6 maja 2012, 16:08

Czesc mam pytanie i pisze to tu zeby nie zakladac nowego tematu. 10 maja za 5 dni bede kupowac swinke i dzisiaj bylam zobaczyc swinki mialy dobre warunki sianko woda ale zła karma trociny niewiem jakie i w rogu troche siana. Były osobno w akwariach i to mnie ucieszyło :D Jedna byla chyba swinka gladkowlosa a druga napewno rozetka. Rozetka ciagle biegala po tym akwarium i sie popisywala ale zauwazylam ze sie czesto drapala a gladkowlosa siedziala w domku i wygladala na troche osowialą i mam pytanie ( byly w tych samych cenach 65zł troche drogo) ktora radzicie mi kupic? :)
Nie moge adoptowac ani kupic w hodowli. :(


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Sklepy zoologiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

  • Dołącz do nas