Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Kupno świnek w sklpach zoologicznych

Pytania, opinie i uwagi na temat sklepów zoologicznych.
LoLa...
Użytkownik
Posty: 210
Rejestracja: 30 grudnia 2011, 17:54
Lokalizacja: Prudnik
Świnki morskie: Coffe
Kontaktowanie:

Re: Kupno świnek w sklpach zoologicznych

Postautor: LoLa... » 6 maja 2012, 21:51

U mnie świnki kosztowały do 40 zł (nie liczę jednego skinny)
W zoologu każda jest przestraszona, bo tam się je raczej nie głaszcze, ani nic. Więc jeśli gładkowłosa siedzi w domku (a nie ma zaropiałych oczu, wyłysiałych placków, ani innych oznak choroby) to MOŻE BYC po prostu przestraszona. Ta druga jeśli się drapie to może mieć np. wszoły... Ew. coś gorszego, albo po prostu trafiłaś na momenty drapiące :D . Spytaj czy możesz je obejrzeć. ;)
To twój indywidualny wybór, bo nawet jeśli są chore, a przypadną Ci do serducha to się nimi zaopiekujesz. To twój wybór, czy wolisz rozetkę, czy gładkowłosą. Zadbasz o nie, a się odwdzięczą. Nie wiadomo jak będą się zachowywały w domu...

Po prostu kieruj się sercem, bo jak ja zobaczyłam Coffiego to MUSIAŁ być mój. Chociaż był samcem i był starszy, a miałam w planie młodą samicę :)
Spytaj, czy można je pooglądać i wybierz tą, która Ci się bardziej spodoba. Pamiętaj, że jeśli piszą, że gładkowłose są takie i takie, a rozetki takie i takie to nic nie znaczy. To wszystko indywidualne cechy świnki. Może być taka, a może być odwrotna. Twój wybór :D
Która Ci się podoba, ta JEST twoja.

Ps. Jeśli już wybierzesz i chcesz jakąś, a boisz się, że ją kupią to może spróbuj poprosić, żeby poczekała te kilka dni. Może się zgodzą w zoologu i po prostu przyjdziesz po nią za te kilka dni (ja jechałam nad morze i tak zrobiłam :) z Coffim )

Dreams are like rainbow-
Only idiots try to chase them...

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
KaroKa
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: 20 listopada 2011, 14:19
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Coffe[*] i Mocha
Kontaktowanie:

Re: Kupno świnek w sklpach zoologicznych

Postautor: KaroKa » 8 maja 2012, 19:35

Moja siostra,która mieszka w Niemczech,tam również zakupiła samca(musi być sam,ponieważ,że tak wyrażę się delikatnie jest dość agresywny w stosunku do innych samców)Fineasz się nazywa :D ,ma już 3 lata(jak go kupowała miał miesiąc),ale nie ważne.Kupiła go w zoologiku i jest on rodowodowy.To rozetka abysynian(czy coś w tym stylu)i normalnie jak go kupowała to dostała rodowód.Aż,sama się zdziwiłam,ale bardzo mi się to podoba :D .


Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Kupno świnek w sklpach zoologicznych

Postautor: Sensibles » 9 maja 2012, 23:43

Nie da się kupić świnki w sklepie zoologicznym, która ma rodowód. Z tego co wiem, to hodowcy mają zakaz sprzedawania świnek morskich do sklepów zoologicznych, a rodowodu inną drogą jak z hodowli nie dostanie, dlatego niemożliwe to jest, według mnie. Chyba, że w Niemczech inaczej...O.o Albo robią czarne interesy :D

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: Kupno świnek w sklpach zoologicznych

Postautor: kin28 » 9 maja 2012, 23:51

Znaczy tak, rasa taka jest na pewno, rozetka abisynian, piękna. Jak jest rodowód, to w nim pewnie też jest naza Hodowli. Raz dwa i w internecie mamy. Można się skontaktować co i jak.

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

Awatar użytkownika
Talia
Hodowca
Posty: 1152
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 8:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Grappa, Anastazja, Princeska, Duchessa, Falbala
Kontaktowanie:

Re: Kupno świnek w sklpach zoologicznych

Postautor: Talia » 10 maja 2012, 13:50

Powiem tak, na zachodzie (i nie tylko, bo w UK, Skandynawii w większości też) hodowla świnek wygląda zupełnie inaczej.
Świnki tam głównie trzymane są w altankach, przybudówkach, sporadycznie w domu. Zazwyczaj są to duże ilości zwierząt, ok stu, nikt tam się z nimi nie pieści. Mieszkają sobie, mają siano, granulat, warzywa też nie zawsze dostają.
Polskie kluby zrzeszają hodowców czysto hobbistycznych, tam nie wiem jak to działa. Np w UK jest mnóstwo klubów, każdy ma swoje zasady. Oni nie cackają się z tymi świnkami, często nawet nie znają ich przodków (co widać, po lukach w rodowodach).


Konto usunięte

Re: Kupno świnek w sklpach zoologicznych

Postautor: Konto usunięte » 27 czerwca 2012, 18:43

Niestety warunki w,których żyją zwierzęta nie są najlepsze. Ja jak kupowałam szczury to z zoologicznego,ale od mojej przyjaciółki mamy,która zawsze brała je na ręce od małego i zawsze miały czysto. Natomiast dzisiaj jak poszłam w Warszawie do Blue City po karme i piasek dla papugi to się przeraziłam,w akwarium bardzo wąskim były szczury ,które że tak powiem kisiły się w tej klatce :( a jak poszłam do drugiego sklepu to tam widziałam zadbane świnki,które śmiesznie sobie brykały i podskakiwały :lol: ale niestety sklepy zoologiczne mają okropne warunki dlatego jeśli będę brała świnkę morską w tym roku to powiem mamie,żeby zaadoptować,a nie kupować tylko,że tak czy siak to i tak nic zmieni,no może oprócz tego,że prosinka będzie miała domek. :) Lecz i tak ktoś będzie nakręcał popyt na zwierzaki z zoologicznych,tak samo jest z psami i kotami bez rodowodu,ale to już inny temat.


Awatar użytkownika
cavialover1998
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 22 czerwca 2012, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Mac [*]
Kontaktowanie:

Re: Kupno świnek w sklpach zoologicznych

Postautor: cavialover1998 » 9 lipca 2012, 22:45

z hodowli są najlepsze, to wiadomo. ale co z tymi z zoologicznego. trzeba je kupować, bo mówicie tak jakbyście skazywali je na spędzenie całego życia w sklepie lub na uśpienie :evil: . może i niektóre są chore lub z "taśmy produkcyjnej" ale tylko my możemy się nimi zająć i polepszyć ich stan zdrowia... one też potrzebują ciepła i kochającej rodziny. jakbyście się czuli spędzając całe życie w terrarium i przyglądając się ludziom którzy przechodzą obojętnie koło ciebie. jakbyście się czuli, gdyby dziecko patrzyło na was z zachwyceniem a nagle przychodzi rodzic i mówi że nie warto cię kupować bo jesteś ze sklepu czyli gorszy. wyobraźcie sobie, że czekasz aż ktoś z sercem kupi cię nie patrząc na to czy jesteś chory czy zdrowy, ładny czy brzydki, rasowy czy też nie. po prostu cię pokocha. na szczęście są i tacy co dbają oto aby zwierzęta nie cierpiały i zgłaszali że coś jest nie tak. ratujmy świnki ze sklepów zoologicznych
Ostatnio zmieniony 10 lipca 2012, 13:30 przez Sensibles, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: W regulaminie nie jest napisane, że czerwony kolor jest zastrzeżony dla administracji forum, ale tak się przyjęło.

My boyfriend? My Guinea Pig!

Konto usunięte

Re: Kupno świnek w sklpach zoologicznych

Postautor: Konto usunięte » 9 lipca 2012, 22:51

cavialover1998 pisze: ratujmy świnki ze sklepów zoologicznych


A myślisz, że nad tym nikt nie pracuje?
I czerwonego, to chyba modzi mogą używać...


Kupowanie z zoologa, to nakręcanie biznesu pseudohodowlom. Sprzeda się towar, to się nowy dorobi, bo jest zbyt. Myślenie, żeby kupić, bo wtedy się uratuje, jest bardzo błędne. Lepiej adoptować biedy, które są uratowane z laboratorium, albo z interwencji w sklepie, czy pseudohodowli.


Awatar użytkownika
cavialover1998
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 22 czerwca 2012, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Mac [*]
Kontaktowanie:

Re: Kupno świnek w sklpach zoologicznych

Postautor: cavialover1998 » 9 lipca 2012, 23:02

racja, jednak szkoda mi na to patrzeć :( a czerwony użyłam bo rzuca się w oczy... ;)

My boyfriend? My Guinea Pig!

Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Kupno świnek w sklpach zoologicznych

Postautor: Sensibles » 10 lipca 2012, 13:31

Jeżeli szkoda Ci na to patrzeć, to sposobem nie jest kupowanie świnek z zoologów, bo będzie im lepiej.

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Sklepy zoologiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

  • Dołącz do nas