Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Gdzie kupować - Sklepy Internetowe

Pytania, opinie i uwagi na temat sklepów zoologicznych.
Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Gdzie kupować - Sklepy Internetowe

Postautor: Darom » 7 października 2017, 14:08

Czyli, żeby nie wprowadzać inne osoby w błąd. Jak inne osoby będą korzystały z tego kodu: benkoda_pl to nie będzie problemu żadnego ?


Awatar użytkownika

Elizabetha
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 10 września 2017, 18:52
Kontaktowanie:

Re: Gdzie kupować - Sklepy Internetowe

Postautor: Elizabetha » 7 października 2017, 14:12

Trzeba spróbować czy zadziała wystarczy wpisac w koszyku.


kotek23
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 30 kwietnia 2020, 10:13
Kontaktowanie:

Re: Gdzie kupować - Sklepy Internetowe

Postautor: kotek23 » 30 kwietnia 2020, 10:24

Dzień dobry.Jestem tutaj nowa i chciałabym dowiedzieć się paru informacji odnośnie świnki morskiej.Niedługo mój synek otrzyma na prezent chłopca świnkę morską, która ma 45 tygodni. Wiem, że jest mnóstwo wątków na temat świnki, ale ja naprawdę nie mam czasu na ich czytanie,gdyż czas mnie nagli,gdyż świnka będzie u nas za parę dni, a potrzebuję informacji najlepiej od osób które mają świnkę morską i mogą podzielić się swoimi obserwacjami i doświadczeniem.
Z góry serdecznie dziękuję za wszystkie rady.
1)Jaką klatkę najlepiej kupić dla świnki chłopca? Proszę o ewentualny wymiar i linki aukcji do sprawdzonej i dobrej klatki?
2)Jakie akcesoria dodatkowe powinny znaleźć się w klatce??(tutaj też mile widziane zdjęcia lub linki)?
3)Co powinno znaleźć się na spodzie klatki??(tutaj też mile widziane zdjęcia lub linki)?
4)Co świnka może jeść, a czego unikać?
5) Co z obcinaniem paznokci???
I wszystkie informacje, które powinna mieć osoba, która zacznie się opiekować świnką.


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Gdzie kupować - Sklepy Internetowe

Postautor: MajaiRosie » 30 kwietnia 2020, 11:03

Wydaje mi się że zabierasz się za to od złej strony. Świnki morskie nie są zwierzętami odpowiednimi dla dzieci. Mogą gryźć, są głośne, niewiele lubi dotykanie i głaskanie. To zwierzęta dla odpowiedzialnej, dorosłej osoby. Następną kwestią jest dawanie zwierzęcia na prezent- uczy to dzieci, że zwierzęta to przedmiot, zabawka, którą dostaje się pod choinkę. Zwierze powinno być wspólną decyzją całej rodziny, adoptowane, lub kupione z odpowiedniego źródła, a nie kupione w pierwszym lepszym sklepie, który zarabia na wycieńczonych samicach w pseudohodowli.
Świnki morskie to zwierzęta silnie stadne i muszą żyć w stadach jednopłciowych. Więc jeśli decydujecie się na adopcję, to od razu 2 świnki. Samotne często chorują na depresje, kortyzol wydzielany przy samotności wyniszcza im narządy wewnętrzne, ciężej się oswajają, są wybredne itd.
Minimalna klatka dla samców to 120cm długości.
Jako podłoże dobre są trociny, maty higieniczne, lub pellet a na niego mata łazienkowa. Nie wolno kłaść samego pelletu- dąży to do pododermatitis.
W klatce musi znaleźć się schronienie, świnki bardzo lubią miękkie posłania z polaru.
Podstawą żywieniową jest siano, które musimy mieć zawsze w klatce. Jeśli świnka przestaje jeść, to jej układ pokarmowy jest tak skonstruowany, że zacznie trawić samą siebie od środka. Dobrą karmą jest Versele Laga Complete- kawie nie mogą jeść ziaren, więc trzeba bardzo uważnie sprawdzać co kupujemy. Dodatkowo zioła suszone i świeże, plus warzywa 2x dziennie. Oczywiście poidło, co już pomijam, jako kwestia oczywista.
Pazury obcinamy regularnie, co miesiąc najlepiej po małym kawałku.


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Gdzie kupować - Sklepy Internetowe

Postautor: MajaiRosie » 30 kwietnia 2020, 11:05

Nie podajemy żadnego przetworzonego jedzenia, żadnego nabiału, chleba ani nic podobnego. To całkowici weganie, dieta opiera się na ziołach i warzywach. Wszystko można znaleźć tutaj: http://swinkimorskie.eu/SPSM/index.php? ... &Itemid=79


rafalek88
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 12 grudnia 2022, 14:45
Świnki morskie: Bomba i Calineczka
Kontaktowanie:

Re: Gdzie kupować - Sklepy Internetowe

Postautor: rafalek88 » 12 grudnia 2022, 14:48

Ja polecam sklep zoologiczny dla gryzoni ZooArena (adres to sklepu to oczywiście https://zooarena.pl )
Jest trochę produktów dla świnek :) a darmowa dostawa od 99 zł.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Sklepy zoologiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Dołącz do nas