Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

[Szczecin] Polecani weterynarze

Dyskusje na temat godnych polecenia (lub też nie) klinik weterynaryjnych.
Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

[Szczecin] Polecani weterynarze

Postautor: Magda_Oska » 5 marca 2007, 20:28

Polecam wetów:

Anna i Radosław Sicińscy
Gabinet Weterynaryjny ARTEMIDA
ul. Kwiatowa 12
tel. (0-91) 483 29 54
tel. 0-605 548 596

Ja co prawda chodzę do nich z fretką, ale ich mogę polecic do każdego zwierzaka (tylko p. Ania boi się szczurków, ale pan Radek się nie boi :D ). Mają podejście do zwierząt, nawet najmniejszych (i tych pod mikroskopem). Pan Radek zachwyca się każdym świerzbem i innymi mikroskopijnymi robalami i zawsze jest tekst: "Proszę podejśc, jaka ładna sztuka/samica/jajeczka" - lub coś w tym stylu. Polecam

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Teeta
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 24 stycznia 2007, 17:53
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: 3 świnki, 2 króliki, 1 kot
Kontaktowanie:

Postautor: Teeta » 11 marca 2007, 1:02

To może ja coś dopowiem co weterynarzach tak ogólnie. Z moich doświadczeń.

Nie polecam weterynarzy z byłej Ostrawickiej (teraz są na Wojska Polskiego koło pogotowia ratunkowego) - ja akurat musiałam się tam udać, bo to pogotowie dla zwierząt przez 24 h, w weekendy również. Byłam tam ze świnką, pomijając, że (ale o tym się później dowiedziałam) jej choroba uleczalna nie była, to Ci weterynarze mieli marne pojęcie o świnkach (wg. nich to zwierzęta te umierają głównie z powodu zatruć - taką również usłyszałam diagnozę w przypadku mojej świnki, ponadto dowiedziałam się od nich, że świnki żyją ok. 3 lata, a jak ktoś powiedział, że ok. 7 to jest niedouczony, czy coś w tym stylu...) :zdziwko:
W każdym razie błędna diagnoza, a zwłaszcza podanie złego leku bardzo szybko doprowadziły do wczesnej, śmierci mojej świnki. (Bo to mogłoby się przecież skończyć uśpieniem co byłoby dla świnki bardziej "lepsze", bo biedna się męczyła :().

Zwykle ze świnkami chodzę na ulicę Wojska Polskiego (bo jest bliżej, bo nie mam samochodu, bo jak jet mróz to nie będę narażać świnie na dodatkowe jakieś tam zagrożenia), ale do Lecznicy TOZ.

Jestem średnio z nich zadowolona, raczej zbyt dobrze na świnkach się nie znają.
Pani, w krótkich włosach i okularach - ona się bardziej zna na gryzoniach/królikach (pytałam się niedawno o kastrację świnek, ona powiedziała, że dużo robią takich zabiegów; w moim przypadku akurat nie była potrzebna, ale moze komuś ta informacja się przyda), niż facet - byłam kiedyś u niego kilka razy i jak zobaczyłam jak on się zachował przy podaniu zastrzyku, to wolę juz ze świnią na niego nie trafić... - może teraz już jest inaczej, bo sytuacja miała miejsce z parę ładnych lat temu, no ale cóż...; za to jest wręcz świetnym weterynarzem dla psów!! - weterynarz z powołaniem, bardzo go polecam; leczyli tam mojego psa i jestem naprawdę pod wrażeniem :) w ogóle ludzie tam pracujący to są ludzie mili, z powołaniem do weterynarii :D no i nie zdzierają z ludzi kasy, jak inni z którymi się spotkałam ;]

:)

Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Postautor: Magda_Oska » 11 marca 2007, 11:40

W lecznicy TOnZu jest dobry chirurg - Trepczyński się nazywa, nigdy u niego co prawda nie leczyłam zwierząt, ale z opowiadań wiem (sam mówił, jak wręczaliśmy mu z forum dyplomy za najlepszego weta fretkowego - tak jak i Siecińscy), że kiedyś przeprowadził zabieg sterylizacji na chomiczce (miała ropomacicze). Nie wziął za to kasy, bo nie wiedział, czy się uda, ale udało sie bez problemów :D

Nie wiem co prawda jak u niego z ogólnym leczeniem (bo z tego co wiem fretki odsyła na Kwiatową), ale chirurgiem jest dobrym :D

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika
Teeta
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 24 stycznia 2007, 17:53
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: 3 świnki, 2 króliki, 1 kot
Kontaktowanie:

Postautor: Teeta » 11 marca 2007, 18:20

Magda_Oska pisze:W lecznicy TOnZu jest dobry chirurg - Trepczyński się nazywa,


O, właśnie o nim mówiłam. Zapomniałam jego nazwiska XD
Z tego co wiem to ta Pani nazywa się Joanna, a nazwiska nie znam, w każdym razie jej zdjęcie jest na: http://www.tozszczecin.go.pl/

:)

Awatar użytkownika
dkaro_rouge
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 7 marca 2009, 15:14
Lokalizacja: Szczecin/Police
Świnki morskie: Klara lat 8 (skończy w czerwcu 2009),
Kontaktowanie:

[SZCZECIN] Polecani weterynarze

Postautor: dkaro_rouge » 7 marca 2009, 15:42

Mogę spokojnie polecić Weterynarzy z ul. Karłowicza 7 dzielnica POGODNO koło stadionu Pogoni. Moja prosiaczka ma już 8 latek dlatego zawsze dokładnie przemyślę co jej aplikować. Lekarz bardzo mi się spodobał bo przede wszystkim sam miał świnki morskie więc wie jak się z nimi obchodzić i z buta nie chciał jej aplikować żadnych antybiotyków bez potrzeby. Na przeziębienie tylko witaminki dał i kazał obserwować bo świnka dostała ogromne wole. Podejrzewał gruczolaka, który od czasu do czasu będzie się uaktywniał i miał rację - bo Prosiakowi po 2 dniach samo się wchłonęło a witaminki pomogły jej przejść spokojnie przeziębienie. Także zawsze powtarzam bez paniki i należy obserwować prosiaczek jak je i pije normalnie to nie warto od razu wszystkich środków na świecie mu podawać.:)
Pozdro.


Awatar użytkownika
Justyna K
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 4 października 2007, 15:53
Lokalizacja: Szczecin-Kijewo
Świnki morskie: świnka Dexter+Fantasja+Navara+Łezka pies:Max moje świnki pochodza z hodowli BANIE MISIE :D
Kontaktowanie:

Re: [SZCZECIN] Polecani weterynarze

Postautor: Justyna K » 23 kwietnia 2009, 8:22

Ja polecam gabinet na prawobrzeżu ktory mieści sie w Dąbiu na ul.Goleniowskiej.Gabinet znajduje sie dosłownie przy przystanku autobusowym na balkonach wiec dojazd jest naprawde dobry.Wysiada sie na nastepnym przystanku po dworcu PKP w Dąbiu.Jak bedzie ktoś chciał podam numer telefonu


Awatar użytkownika
Teeta
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 24 stycznia 2007, 17:53
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: 3 świnki, 2 króliki, 1 kot
Kontaktowanie:

Re: [SZCZECIN] Polecani weterynarze

Postautor: Teeta » 8 maja 2009, 18:33

Gdyby ktoś szukał to dr. Trepczyński przyjmuje od jakiegoś czasu na:
ul. Lenartowicza 20, tel. 0604080106

na jakimś króliczym forum go polecali :)

:)

Anonymous

klinika na wojska polskiego

Postautor: Anonymous » 30 września 2009, 8:56

ja osobiście jestem w szoku po wizycie tam , a wiec zacznę od początku :o godz. 4 nad ranem zaczęło sie dziać żle z moim malutkim yorczkiem więc szybciutko do autka i biegiem do kliniki!,a tam na dzień dobry pan doktor (jeśli tak można go nazwać!!!!)poinformował mnie ze za otworzenie drzwi to on kasuje 100 zł,więc mu mówię ze niech schodzi !trwało to z 10 min które dla mnie były wiecznością , później na brudna wagę kazał mi położyć sunie!!!chciałam dac jej kocyk ,to mnie wyśmiał!!!!!dostała kilka zastrzyków i kroplówkę podskórnie,pytając sie odnośnie zastrzyków jakie otrzymała nie dostałam żadnej konkretnej nazwy .po skończonej dla pana pseudo doktora wizycie poinformował mnie ze place 110 zł i mam sie pospieszyć bo on chce się jeszcze położyć ,i co wy na to !!!!!dla mnie był to szok ,nie wiem jak pseudo lekarz sie nazywał ale służę dla zainteresowanych dokładną datą i godzina wizyty ,moze ktoś w końcu zainteresuje sie tymi konowałami i zdziercami z pseudo kliniki na WOJSKA polskiego.WŚRÓD MOICH ZNAJOMYCH MAJĄCYCH PSY ,A MAM ICH MNÓSTWO TAKĄ WŁAŚNIE MAJA RENOMĘ.MOJA KAJA ODESZŁA PO 2 GODZINACH OD WIZYTY!!!!!


Anonymous

Re: [SZCZECIN] Polecani weterynarze

Postautor: Anonymous » 30 września 2009, 9:07

polecam z całego serca wet. na ul .ŚW,KOSTKI NA POGODNIE ,PRZYJMUJE TAM DOKTOR Jonaczyk i jeszcze dwaj inni panowie,to są weterynarze z powołania !!!!!jeśli nie widza możliwości wyleczenia zwierzaczka informują o tym ,jesli jest szansa dają z siebie wszystko,mogę to powiedzieć po moich doświadczeniach z psami a mam ich naprawdę dużo .wielu weterynarzy przeszłam i kilka klinik(na szopena u GUGAŁY LICZY SIE TYLKO KASAAAAA)A TAM U NICH ZNALAZŁAM NAPRAWDĘ TO CO CHCIAŁAM :DOŚWIADCZENIE ,OPIEKĘ I PRAWDOMÓWNOŚĆ .TAK TRZYMAĆ PANOWIE POZDRAWIAM CIEPLUTKO.WIOLA


pigwa
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 21 czerwca 2010, 16:56
Kontaktowanie:

Re: [SZCZECIN] Polecani weterynarze

Postautor: pigwa » 21 czerwca 2010, 17:13

Niestety, ja również NIE POLECAM pseudo-lekarzy z Wojska Polskiego. Mam trzy świnki, wczoraj zaobserwowałam u Peppy krwawe strupki i zmiany na skórze, a że była to niedziela- została nam tylko ta "klinika". Świnka dostała dwa zastrzyki- enroksil i tolfinę, a do tego maść Stronghold. Po takiej wybuchowej dawce świnka poczuła się jeszcze gorzej, straciła apetyt, była apatyczna i smutna. Dziś poszłam do pani weterynarz przy pl. Kilińskiego, powiedziała mi, że to po tej maści, bo podaje się ją dla zwierząt powyżej 2 kg (a Peppa ma tylko 1 kg). Jutro idę do tej pani ponownie, bo tolfina przestanie działać i świnka dostanie nowe leki-oby tylko zadziałały! Lekarz z Wojska nie potrafił określić ani rasy, ani płci, ani tym bardziej choroby mojego zwierzątka. Kota koleżanki chciał uśpić, a miał tylko zwykłą grzybicę, na którą zadziałała maść przepisana przez innego weterynarza. Namawiam wszystkich bardzo gorąco: jeśli macie jakąkolwiek alternatywę, to NIGDY nie idźcie ze swoim pupilem do przychodni na Wojska!


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Kliniki weterynaryjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Dołącz do nas