Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Wystawy - złe czy dobre??

Informacje o wydarzeniach z udziałem hodowców i właścicieli świnek morskich.
irmina
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 3 grudnia 2009, 18:44
Kontaktowanie:

Wystawy - złe czy dobre??

Postautor: irmina » 5 stycznia 2010, 12:01

Byłam niedawno na wystawie świnek morskich w Zabrzu. Zauważłam że świnki są piękne, mają czyste pazurki, ślniące futro, jednak wyglądały na przemęczone i i okropnie nie zadowolone. Na sali panował jeden wielki haos, było baaardzo głośno. A z tego co czytałam, świnki lubią ciszę, głos właściciela i dzwiek otwieranej lodówki! Teraz nie wiem czy wystawy są dobre i świnką jest dobrze czy na odwrót :hmmm: Help. :?:


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
DoDo
Użytkownik
Posty: 88
Rejestracja: 12 lutego 2010, 17:59
Świnki morskie: Eli
Kontaktowanie:

Re: Wystawy - złe czy dobre??

Postautor: DoDo » 15 lutego 2010, 15:16

Ja nigdy nie byłam na wystawie świnek morskich, więc nie wiem, ale z tego co tu napisałaś to świnki chyba się nie za dobrze czują. Dla ich właścicieli to jest frajda, ale dla świnek ... to chyba nie.


Mdryk
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 1 lutego 2010, 19:43
Lokalizacja: Łowicz
Świnki morskie: Whiskers,Cavia ;D
Kontaktowanie:

Re: Wystawy - złe czy dobre??

Postautor: Mdryk » 15 lutego 2010, 15:56

dla mnie świnki mają jak w raju...
świnka z rod. może mieć młode a i tak nikt się nie czepia że jest mieszana i dużo świnek czeka na dom...
świnka ma najlepsze rzeczy bo przecież właściciel na wystawe nie weźmie starej klatki ani karmy z Robakami...
dla mnie świnki na wystawie tak źle nie mają ;)
już to mówiłem... :D
Pozderek ;) :hyhy: :chytry: :hyhy:


Awatar użytkownika
DoDo
Użytkownik
Posty: 88
Rejestracja: 12 lutego 2010, 17:59
Świnki morskie: Eli
Kontaktowanie:

Re: Wystawy - złe czy dobre??

Postautor: DoDo » 15 lutego 2010, 19:47

No może masz rację...ale z tym hałasem to nie jestem tak zupełnie pewna. :)


irmina
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 3 grudnia 2009, 18:44
Kontaktowanie:

Re: Wystawy - złe czy dobre??

Postautor: irmina » 26 marca 2010, 20:43

Ja nigdy bym tak nie przemęczała świnki głupimi wystawami. Po co one?? Przecież można kochać świnki bez papierków. Ja mam kundelki", nikt się nie czepia, a wszyscy mówią że są śliczne!!!
:wsciekly:


kasia122
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 24 marca 2010, 19:21
Kontaktowanie:

Re: Wystawy - złe czy dobre??

Postautor: kasia122 » 26 marca 2010, 21:18

Ja zgadzam się z Mdrykiem i DoDo.


irmina
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 3 grudnia 2009, 18:44
Kontaktowanie:

Re: Wystawy - złe czy dobre??

Postautor: irmina » 26 marca 2010, 21:35

Ja ci nie zabraniam chodzić na wystawy i wymęczać swojej świnki. Mówię tylko że to absolutnie niepotrzebne i świnkom i tyle. Idź sobie kiedyś na wystawę i popatrz na zwierzątka... Jeden koleś tak chciał iść na wystawę i mieć rasowe świnki, że poszedł na wystawę z ciężarną swinką. Kiedy miała sprawdzane ząbki urodziła 5 młodych. Beznadzieja :( Wystawy byłyby super gdyby tak nie męczyły świnki.


Heniaa
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 27 maja 2010, 18:54
Lokalizacja: Brzeg x d Opolsskiee . xd , Skarbimieerz - Wiochaa . ; ]
Świnki morskie: Henioo . ; ] , Pusiaaa [*]
Kontaktowanie:

Re: Wystawy - złe czy dobre??

Postautor: Heniaa » 27 maja 2010, 19:29

świnka napewno ma stresaaa na , wystawiee , aleee powinoo byc ok . chbaa jej to nie szkodzi / chociaż wystawy męczą zwierzętaa

Heniiooo . x d


gg: 23387313

Awatar użytkownika
neli5558
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 3 sierpnia 2010, 11:27
Kontaktowanie:

Re: Wystawy - złe czy dobre??

Postautor: neli5558 » 4 sierpnia 2010, 13:52

Mają stresa po prostu , dużo ludzi wokół ich a one nic nie mogą zrobić :/ .

Neli [*]
Nigdy nie przestanę Cię kochać , wiem że zawsze jesteś ze mną <3

Hanaville
Hodowca
Posty: 11
Rejestracja: 20 lipca 2010, 10:39
Świnki morskie: Hodowla Rasowych Świenek Morskich HANAVILLE
Kontaktowanie:

Re: Wystawy - złe czy dobre??

Postautor: Hanaville » 4 sierpnia 2010, 14:18

Wystawy świnek są po to by zakwalifikować odpowiednie zwierzęta do hodowli. Są one oceniane pod względem wyglądu, zdrowia i charakteru. To jest dokładnie tak jak z psami, nie można rozmnażac sobie zwierzat wg własnego widzi misie, ale rozmnaża sie tylko zwierzęta "najlepsze". A osoba kompetentna musi to ocenić nie my sami.
Świnki na wystawie są na pewno troszkę zestresowane, ale bardzo szybko się przyzwyczajają do zgiełku i oglądania.
Jak ktoś juz na pewno zauważył to wiele z nich po prostu śpi w klatkach.
Ma to też dużo plusów - nie wychowujemy rozdrażnionych i przerażonych zwierząt, a zrównoważone i silnie psychiczne prosiaczki, dla których wystawa nie jest żadnym problemem. Tak samo jak z wystawami psów - jeżeli pies jest zrównoważony i prawidłowo prowadzony wystawa nie jest dla niego żadnym stresem.
Wystawy to również promowanie świnek jako zwierzat rasowych w duzo szerszym gronie. Wiele osób nie ma pojecia że wogóle jest cos takiego jak świnka rasowa. Na ostatniej wystawie w Poznaniu było sporo telewizji.
Świnki były prezentowane w Palmiarni Poznańskiej wiec w bardzo przyjemnym i cichym otoczeniu.
Tak że nie demonizujmy wystaw, hodowcy bardzo dbają o komfort wystawianych przez siebie zwierząt :]
Ostatnio zmieniony 28 stycznia 2011, 21:31 przez admin, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód: Poprawiłem ten "konfort". Przy swoich postach znajdziesz przycisk "Zmień" pozwalający poprawić właśnie takie literówki :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Wystawy i akcje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas