Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jak to jest z tymi wystawami hodowlami itp.

Informacje o wydarzeniach z udziałem hodowców i właścicieli świnek morskich.
noreczeek

Jak to jest z tymi wystawami hodowlami itp.

Postautor: noreczeek » 31 marca 2012, 18:44

Witam :)
Mam kilka pytań co do hodowli świnek, rodowodów itp. (Zakochałam się w świnkach i chciałabym w przyszłości (dalekiej) założyć taką prawdziwą hodowle)
Które organizacje w Polsce są najlepsze, przodujące (np. u psów taki jest związek kynologiczny)? Czy kiedy mamy rodowodową świnkę w danej organizacji, to w innej również można jej zrobić rodowód. Czy można należeć do kilku organizacji? Czy w przypadku świnek mogą być reproduktorzy, którzy są pożyczani by pokryć samiczkę (skoro trudno wyczaić kiedy panienka ma cieczkę)?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Talia
Hodowca
Posty: 1152
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 8:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Grappa, Anastazja, Princeska, Duchessa, Falbala
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z tymi wystawami hodowlami itp.

Postautor: Talia » 2 maja 2012, 18:52

Nie widziałam wcześniej tego tematu.
W Polsce są 2 duże stowarzyszenia CCP i MSMSM, które uznają swoje rodowody i certyfikaty zdobyte na wystawach, można należeć do oby dwóch organizacji jednocześnie, wtedy też maluszki urodzone w naszej hodowli będą posiadać rodowody obu organizacji.
Wielu hodowców użycza swoich samców na krycie, lub przyjmuje do nich samiczki, jednak jest to indywidualnie załatwiane, dużą role pełni tu zaufanie do drugiego hodowcy. Samiczki, które mają zajść w ciąże trzyma się w jednym, niedużym boksie razem z samcem do czasu aż nie zaobserwuje się oznak ciąży.


Awatar użytkownika
KaroKa
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: 20 listopada 2011, 14:19
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Coffe[*] i Mocha
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z tymi wystawami hodowlami itp.

Postautor: KaroKa » 3 maja 2012, 12:23

Ja gdzieś czytałam,że do wystawy potrzeba jakiegoś jeszcze innego rodowodu,że ten od hodowcy jest rodowodem całego miotu czy coś takiego.Czy to prawda?Jakie wogle trzeba spełnić wymagania,żeby można było świnki wystawić?


Awatar użytkownika
Talia
Hodowca
Posty: 1152
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 8:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Grappa, Anastazja, Princeska, Duchessa, Falbala
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z tymi wystawami hodowlami itp.

Postautor: Talia » 3 maja 2012, 13:26

Niezupełnie tak. Rodowód jest jak najbardziej dobry i innego się nie wyrabia.
Opiszę jak to jest w CCP.
Na rodowodzie znajduje się numer PKR, który jest identyczny dla całego miotu, więc każdy maluch z miotu ma taki sam numer PKR na swoim rodowodzie. Osoba kupująca świnkę dostaje więc już rodowód z numerem PKR i jeśli ma również hodowle i chce wykorzystać świnkę w hodowli lub wystawiać ją wypełnia inny formularz, wysyła mailem do klubu i śwince zostaje przyznany indywidualny numer rejestracyjny, odpowiadający konkretnej śwince.
Osoby, które chcą tylko wystawić świnkę na wystawie, nie są członkami klubu CCP, mogą zgłosić taką świnkę - wtedy opłata za wystawę jest zazwyczaj o 5zł wyższa.

Tak więc, aby wystawić świnkę na wystawie CCP wystarczy mieć rasowe zwierze (nie dotyczy to katygori pet).


Awatar użytkownika
KaroKa
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: 20 listopada 2011, 14:19
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Coffe[*] i Mocha
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z tymi wystawami hodowlami itp.

Postautor: KaroKa » 3 maja 2012, 13:37

Aha,spoko,dzięki.A i jeszcze mam pytanie,wiem,że daleka droga do września(chcę iść na wystawę we Wrocku),ale to nie daje mi spokoju :D .Co trzeba zrobić,aby wystawić świnki(i czy można dwie od jednego właściciela)?


Awatar użytkownika
Talia
Hodowca
Posty: 1152
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 8:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Grappa, Anastazja, Princeska, Duchessa, Falbala
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z tymi wystawami hodowlami itp.

Postautor: Talia » 3 maja 2012, 13:46

Jasne, ze można. Monitoruj stronę http://ccpklub.pl/ tam ok miesiąc przed wystawą jest na stronie głównej informacja i formularz do wypełnienia, który należy uzupełnić i wysłać na podany adres, a następnie uiścić opłatę za zgłoszenie.
Należy również zarezerwować boksy klubowe (koszt ok 3zł za boks).
I to tyle :) Potem wypielęgnować świnkę i dotrzeć na miejsce :)


Awatar użytkownika
KaroKa
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: 20 listopada 2011, 14:19
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Coffe[*] i Mocha
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z tymi wystawami hodowlami itp.

Postautor: KaroKa » 3 maja 2012, 14:37

Ok,wielkie dzięki :) .


Awatar użytkownika
PCBA
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 10 maja 2012, 20:07
Lokalizacja: Śląsk
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z tymi wystawami hodowlami itp.

Postautor: PCBA » 11 maja 2012, 8:26

Mimo rosnącej miłości między powyższymi klubami, jest też trzeci prężnie rozwijający się na terenie śląska klub PCBA - Polish Cavy Breeders Association. W głównych kwestiach organizacyjnych i hodowlanych zasady są takie same w każdym klubie.

Najbliższa organizowana przez związek impreza to Krajowa Wystawa Świnek Morskich w Gliwickim Parku Handlowym Arena [26.05.2012]. Koszt zgłoszenia rasowej świnki - 15zł (jedna świnka), po 10zł (więcej niż jedna). Jeśli nie posiada się własnej klatki na wystawie, można wynająć wyposażoną klatkę za 5zł


Awatar użytkownika
Lucky
Użytkownik
Posty: 1125
Rejestracja: 19 listopada 2011, 15:48
Lokalizacja: Podkarpacie
Świnki morskie: Lucky[*]
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z tymi wystawami hodowlami itp.

Postautor: Lucky » 11 maja 2012, 19:53

Mam pytanko : na tej wystawie co będzie w maju w Krakowie, to tam będzie oceniane czy świnka ma proste palce ? Chciałabym Lucky'ego wystawić, a on ma trochę w jednej łapce takie powykrzywiane (w zoologu miał za długie i tak się zrobiło)

"jeżeli nie potrafisz kochać, nie dawaj innym nadziei na miłość."
http://besty.pl/2464423

Awatar użytkownika
Talia
Hodowca
Posty: 1152
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 8:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Grappa, Anastazja, Princeska, Duchessa, Falbala
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z tymi wystawami hodowlami itp.

Postautor: Talia » 11 maja 2012, 19:55

Pewnie będzie, ale czy ma to większy wpływ na jego ocenę to nie wiem. Warto spróbować ;)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Wystawy i akcje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas