Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Oddam dwie samiczki - siostry. Wyposażenie sprzedam.

Ogłoszenia dotyczące zwierząt do przygarnięcia, na sprzedaż lub do oddania.
Regulamin forum
  1. Tytuł tematu musi być zaopatrzony w odpowiedni przedrostek: [Sprzedam], [Kupię], [Oddam] lub [Przygarnę].
  2. W treści posta muszą znajdować się dane kontaktowe osoby składającej ofertę.
  3. W treści posta powinien znaleźć się opis lub fotografia przedmiotu ogłoszenia.
  4. W jednym temacie można przedstawić tylko jedną ofertę.
  5. Oferty są automatycznie usuwane po 30 dniach od założenia.
Awatar użytkownika
Danyś
Użytkownik
Świnki morskie: Figa, Alfa, Aguti, Mixa, Szczurka, Plamka
Kontaktowanie:

Oddam dwie samiczki - siostry. Wyposażenie sprzedam.

Postautor: Danyś » 24 kwietnia 2018, 22:36

Witam, mam do oddania w dobre ręce dwie świnki morskie. Samiczki są siostrami, urodziły się 13.03.2018 a na dzień 24.04.2018 osiągnęły wagę 293g i 314g. Samiczki są zdrowe (po wizytach kontrolnych u weterynarza od gryzoni) i oswojone – trzymane w mieszkaniu przy dwójce dzieci (4 i 6 lat). Ich mama to klasyczna krótkowłosa, dwukolorowa (biały + brąz) świnka a ojciec to świnka rasy US Teddy w jednolitym brązowo-popielatym kolorze. Świnki są do oddania za darmo (w dobre i odpowiedzialne ręce) a na sprzedaż to co poniżej:
Klatka 100x50 cm, 2 x vetbed o wymiarze klatki, 30szt podkładów pod vetbed (starczy na około 15tyg), kuweta, poidło, paśnik na siano, miska ceramiczna i metalowa, pręt do warzywnych szaszłyków, hamak, śpiworek (nie ma go na zdjęciach), leżaczek, kula wiklinowa, szczotka do czesania świnek, szczotka do rozczesywania vetbed’u, opakowanie siana, 500g karmy Versale Laga Complete, krążki brzozy, patyki leszczyny, gryzaki, korzenie mniszka, duże opakowanie suszonych ziół, suszone porzeczki, seler, buraczki i mix owoców oraz parę innych drobiazgów. Powyższe rzeczy zostały zakupione 05.04.2018 wiec są jak nowe, wiele z nich jeszcze nie rozpakowane. Całość kosztowała ok 600zł a ja oddam za połowę 300zł (do negocjacji). Mogę dorzucić za 50zł jeszcze praktycznie nowy stolik LACK z IKEA (stoi na nim klatka na zdjęciach) o wymiarach 100x50cm. Jest to praktycznie pełny-kompletny zestaw dla kogoś kto chciał by mieć świnki w dodatku za mniej niż połowę ceny gdyby kompletował to sam. Po obejrzeniu świnek i ich zakupie mogę całość dowieźć bezpłatnie w okolicy 30km od Straszyna. Więcej info na temat świnek, ich historii, zachowania itp. udzielę podczas rozmowy telefonicznej. Tel. 888 046 962 Damian. Miejscowość odbioru - Straszyn koło Gdańska.
Załączniki
IMG_20180424_092702.jpg
IMG_20180423_140943.jpg
IMG_20180328_092521.jpg
IMG_20180318_155226.jpg
IMG_20180318_155214.jpg
IMG_20180318_155137.jpg
IMG_20180318_155119.jpg
klatka.jpeg

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca
Użytkownik

Awatar użytkownika
Danyś
Użytkownik
Kontaktowanie:

Re: Oddam dwie samiczki - siostry. Wyposażenie sprzedam.

Postautor: Danyś » 25 kwietnia 2018, 19:06

Witam, ogłoszenie już nie aktualne. Świnki wraz ze swoją klatką (pełną gadżetów :-)) znalazły nowy dom u pewnej babci i dziadka z Sopotu. Obiecali, że będą się nimi dobrze opiekować i poświęcą im dużo czasu, którego im nie brakuje.
Trzymam kciuki za prosiaki i ich nowych opiekunów.

mysiapysia
Użytkownik
Kontaktowanie:

Postautor: mysiapysia » 26 kwietnia 2018, 23:38

super, gratuluje, a sami przyjechali po nie czy jak? Ja bym na Twoim miejscy kontrolnie np za 4 tyg poprosiła o dokumentacje tzn jakieś aktualne zdjęcie itp aby mieć pewność że wnuczek nie podstawił dziadków aby mieć karmę dla węża.....Sorki ale pewności nigdy nie ma a takie to słodziaki że szkoda by było prosiaczków:) Wszystko jednak zależy w dużej mierze od tego kto po prosiaczki do kogo się pofatygował. Swoją drogą świnki to kosztowne przedsięwzięcie (przynajmniej 2 moje księżniczki są wybredne, a może ja sama nadto je rozpieszczam i przesadzam z ich rozpieszczaniem) wiec trzeba sie zorientować czy będą miały odpowiednia dietę, dobrej jakości karmę, zioła i dostęp do zieleniny z "bezpiecznych" obszarów lub kupionej typu natka pietruszki, (o sianie nie wspomnę), suplementacje wit C i opiekę weterynaryjną . Jak ktoś mi pisze że jego świnka dostaje codziennie marchewkę i jabłko a ogórka czy koperek "od święta" to robi mi się żal takiej świnki, przecież one tak jak ludzie muszą mieć dietę urozmaiconą, ja kupuje pomidory, ogórki, pietruszkę oraz natkę, selera, paprykę,cukinię, cykorię, melony,gruszki, arbuza, truskawki i inne owoce sezonowe typu porzeczki, borowki, maliny) jak ich nie ma zimą to zamawiam ich suszone liscie, poza tym buraki, szpinak, kapuste mini rzymska, cykorie i długo by wymieniać:)Obecnie zamówiłam cały karton ziół dla świnek ok 20 pudelek i groszek prasowany też zapasy (który mega uwielbiają ale jest tuczący trzeba dbać o ruch prosiaczków!) i daje im na zmianę codziennie coś innego...Nie jestem osobą bogatą i się nie przechwalam, ale zwierzę to jest jak członek rodziny, odpowiedzialność i duży jednak koszt. Nie chce także oceniać ale emeryci zazwyczaj "średnio" prosperują i nie wiem czy świnki nie będą miały zbyt "oszczędnej" diety....Poza tym ogromna ilość ludzi opiekujących się świnkami nie zdaje sobie sprawy z tego że nie powinno się im podawać salaty masłowej i lodowej oraz innych salat (i to umiarkowanie tylko w przypadku salaty mini rzymskiej) bo powoduje wzdęcia i problemy z brzuszkiem, u młodych świnek niestety poważne, poza tym kapusta, kalarepa, brokuły....Wkurza mnie jak kupuje warzywa dla świnek , dodatkowo kupuje sałatę masłową dla siebie a ekspedientki komentują że ich świnki morskie zajadają sie tą sałatą- niedouczenie, a jak nic innego nie dostają to co mają jesc?!

Awatar użytkownika
Danyś
Użytkownik
Kontaktowanie:

Postautor: Danyś » 6 maja 2018, 12:18

Cześć "mysiapysia", dziękuję za troskliwość. Nowi właściciele sami przyjechali po zwierzaki i spędzili trochę czasu u mnie słuchając co i jak. Miałem dla nich (prócz wyprawki z ogłoszenia) przygotowane o wiele więcej, min. info (sporządzone przeze mnie) na temat żywienia i higieny świnek morskich czy np. książeczki zdrowia wraz z odbytymi wizytami u weterynarza (wraz z adresem) od gryzoni. Nowi właściciele (patrząc po samochodzie, którym przyjechali - wiem, że nie jest to wyznacznik) to zamożne osoby, może o tym świadczyć też fakt, że nie byli zainteresowani obcinaniem pazurków - powiedzieli, że takie rzeczy będzie robił wet. bo co to jest 10zł za taką usługę (min 1x w miesiącu) i przy okazji je przecież obejrzy. Co do ceny za sprzęt to nawet się nie targowali. Wydaję mi się, że u "moich emerytów" jest im b. dobrze - dostałem od nich już zdjęcia, oraz miałem już dwa telefony na tematy natury "wychowawczej". Poza tym świnki są razem a emerytów cieszył fakt, że oboje mogą je np. głaskać wieczorem przed TV :-) trzymając na kolanach. Pozostaje wierzyć w ludzką uczciwość i trzymać kciuki.