Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Kąpiel

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
swinkowski
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: 13 września 2010, 19:15
Świnki morskie: Filek
Kontaktowanie:

Re: Kąpiele

Postautor: swinkowski » 27 września 2010, 19:40

Ktoś odpowie? :?: :hmmm: :|

http://sims3zwierzaki.pl/index.php/pl/praca/2206 - kliknij "jestem za" przez 4 dni codziennie!

Awatar użytkownika

Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: Kąpiele

Postautor: Sandi » 27 września 2010, 19:55

Ja Nadię kąpię regularnie, co miesiąc. Wiem, niektórzy mogą uważać że to zbyt często, ale jest to niezbędne. Gdy nie kąpię jej więcej niż miesiąc, zaczyna od niej cuchnąć siuśkami, i choćby nie wiem jakby było czysto w klatce, ŚMIERDZI.
Chciałam zauważyć, że Nadia to rasa Scheltie, podobna do peruwianki. Zawsze kąpię ją w ciepłej wodzie, uważam żeby woda i szampon nie dostały się do oczu i po kąpieli owijam ją w ręcznik, wycieram, potem kładę ją sobie na kolanach i czekam aż będzie sucha. A potem czeszę.
Aha, no i nie popieram suszenia świnek suszarką !!!
Po pierwsze, jest to dla nich straszny szok, do suszarka jest dość głośno, a po drugie, gdy suszy się zbyt blisko włosy mogą się wkręcić do suszarki ... No i dodam jeszcze, że jeśli świnka jest krótkowłosa, nie powinno się jej kąpać w ogóle, tylko tak jak powiedzieli tu inni, tylko gdy zwierzak jest bardzo brudny, lub zaleci to weterynarz.
Tyle z mojej strony.
Pozdrawiam ja i Nadia !

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Awatar użytkownika
nugatka
Zasłużony
Posty: 1303
Rejestracja: 9 marca 2010, 8:42
Kontaktowanie:

Re: Kąpiele

Postautor: nugatka » 27 września 2010, 22:30

Suszarką na najmniejszym obrocie (ciepłe powietrze, ale z dużej odległości, trzeba uważać, by świnki nie poparzyć). Jak świnka jest przyzwyczajona do hałasu, to wcale dla niej szok nie będzie. Ja moje suszę suszarką i jakoś się nie boją, a wręcz lubią, jak im delikatnym ciepłym powietrzem wieję na zadki :D. Tylko trzeba być ostrożnym.


Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: Kąpiele

Postautor: Sandi » 28 września 2010, 12:03

Oczywiście, niektóre świnki są przyzwyczajone, jak się je od maleńkiego suszy suszarką. Ja Nadie dostałam gdy była już dorosła i jej poprzednia właścicielka nigdy jej nie suszyła suszarką, więc wolałam jej nie stresować. :niepewny:

Ola [*] - będziemy pamiętać.

swinkowski
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: 13 września 2010, 19:15
Świnki morskie: Filek
Kontaktowanie:

Re: Kąpiele

Postautor: swinkowski » 28 września 2010, 17:08

Sandi! Ratujesz życie mojej śwince, bo ona jest krótkowłosa i miałam zamiar kiedyś ją wykąpać :oczami:

http://sims3zwierzaki.pl/index.php/pl/praca/2206 - kliknij "jestem za" przez 4 dni codziennie!

Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: Kąpiele

Postautor: Sandi » 28 września 2010, 19:14

Hehe :)
Jeśli chcesz ją kąpać to poczekaj aż będzie troszkę starsza, bo pewnie nigdy nie była kąpana, a skoro jest nie do końca oswojona, to może się przestraszyć wody i nalać jej sobie do oczu, a świnkom nie wolno moczyć głowy !
Więc na jej pierwszą kąpiel nalej mniej wody i powoli ją tam wkładaj, głaszcząc ją przy tym. ;)

Ola [*] - będziemy pamiętać.

swinkowski
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: 13 września 2010, 19:15
Świnki morskie: Filek
Kontaktowanie:

Re: Kąpiele

Postautor: swinkowski » 29 września 2010, 17:04

Sandi pisze:Hehe :)
Jeśli chcesz ją kąpać to poczekaj aż będzie troszkę starsza, bo pewnie nigdy nie była kąpana, a skoro jest nie do końca oswojona, to może się przestraszyć wody i nalać jej sobie do oczu, a świnkom nie wolno moczyć głowy !
Więc na jej pierwszą kąpiel nalej mniej wody i powoli ją tam wkładaj, głaszcząc ją przy tym. ;)

Dzięki za radę1 :D :D :D

http://sims3zwierzaki.pl/index.php/pl/praca/2206 - kliknij "jestem za" przez 4 dni codziennie!

Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: Kąpiele

Postautor: Sandi » 29 września 2010, 19:33

Ależ nie ma za co ! :)
Dodam jeszcze, że możesz umyć śwince tylko pupę, ponieważ nie ma sensu moczyć jej tam, gdzie jest czysta, a przy pupie najbardziej się brudzi. Do mycia możesz używać szamponu dla szczeniąt lub szarego mydła. Ja jednak zawsze kąpię Nadię szamponem dla szczeniąt i po tym jest pachnąca i nic jej nie jest. Tylko ja zawsze porządnie spłukuję szampon, bo potem świnka może sobie zlizać płyn i może się zatruć... to tylko taka moja rada :)

Ola [*] - będziemy pamiętać.

swinkowski
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: 13 września 2010, 19:15
Świnki morskie: Filek
Kontaktowanie:

Re: Kąpiele

Postautor: swinkowski » 30 września 2010, 18:47

A możesz podać markę i cenę szamponu?

http://sims3zwierzaki.pl/index.php/pl/praca/2206 - kliknij "jestem za" przez 4 dni codziennie!

Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: Kąpiele

Postautor: Sandi » 30 września 2010, 19:53

Firma szamponu firmy Hilton, kosztuje ok. 7 zł. za opakowanie zawierające 200 ml.
Obecnie mam w domu szampon dla dorosłych psów, ale to nie robi żadnej różnicy.
Szampon z prowitaminą B5, długotrwale nawilża sierść, pazurki i skórę, ułatwia rozczesywanie.Regeneruje i wzmacnia uszkodzony włos, który nabiera elastyczności. Dzięki zawartości prowitaminy B5 zapobiega łamliwości włosów i pazurów.
Tak więc idealnie nadaje się dla świnki morskiej :) A 7 zł. to na prawdę nie jest dużo, więc warto. ;)

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Dołącz do nas