Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Kąpiel

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: Kąpiel

Postautor: Sandi » 14 sierpnia 2011, 22:10

Ameryki nie odkryłaś, wiele razy było o tym mówione ;)
Moja koleżanka kąpie swoje świnki co dwa dni, bo jej się spodobało...O_o

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Kąpiel

Postautor: vagina_denata » 14 sierpnia 2011, 23:16

Powiedziałaś jej, że tak nie wolno? Świnka to nie lalka, po prostu słów brakuje na taką bezmyślność :|

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Konto usunięte

Re: Kąpiel

Postautor: Konto usunięte » 15 sierpnia 2011, 1:32

Sandi pisze:Moja koleżanka kąpie swoje świnki co dwa dni, bo jej się spodobało..

Szkoda,ze kolezanka nie bierze pod uwage co podoba sie swince,


Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: Kąpiel

Postautor: Sandi » 15 sierpnia 2011, 15:01

Koleżanka jest zarejstrowana na tym forum, jej nick to Martex. Obecnie jest na wakacjach, a świnki oddała pod opiekę znajomej, która nawet nie wie, jak się podnosi świnki! Masakra!
Oczywiście, tłumaczyłam, że tak się nie postępuje, bo świnki z grubsza same dbają o czystość futerka, ale z długimi kłaczkami nie wszystkie umieją sobie poradzić, dlatego się je kąpie. Ale koleżanka wzruszyła ramionami i tyle...A ma rozetki!

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Awatar użytkownika
Tajaa
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 13 lipca 2011, 0:51
Świnki morskie: Lusiek i Niko :)
Kontaktowanie:

Re: Kąpiel

Postautor: Tajaa » 15 sierpnia 2011, 22:52

Głupota ludzka nie zna granic :x

... Luśka kąpałam tylko raz - po świerzbie. Chyba mu się podobało (najbardziej polewanie ciepłą wodą) :lol:


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Kąpiel

Postautor: vagina_denata » 15 sierpnia 2011, 23:06

Sandi pisze:Koleżanka jest zarejstrowana na tym forum, jej nick to Martex. Obecnie jest na wakacjach, a świnki oddała pod opiekę znajomej, która nawet nie wie, jak się podnosi świnki! Masakra!
Oczywiście, tłumaczyłam, że tak się nie postępuje, bo świnki z grubsza same dbają o czystość futerka, ale z długimi kłaczkami nie wszystkie umieją sobie poradzić, dlatego się je kąpie. Ale koleżanka wzruszyła ramionami i tyle...A ma rozetki!

Rozumiem, że to znajoma kąpie świnki jak powalona, a nie Martex?
Co za kretynizm, przecież ona je męczy, świnki nie lubią kąpieli, boją się. Nawet długowłose powinno się kąpać rzadko.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Gucio01
Użytkownik
Posty: 926
Rejestracja: 3 maja 2011, 13:48
Kontaktowanie:

Re: Kąpiel

Postautor: Gucio01 » 15 sierpnia 2011, 23:17

wiesz lubi bawić się w fryzjera...jeszcze do tego dojedzie, że je obetnie na łyso! Sory, że tak mówię, ale mało na tym świecie jest odpowiedzialnych ludzi...


Konto usunięte

Re: Kąpiel

Postautor: Konto usunięte » 16 sierpnia 2011, 1:46

Ja musze Lucy kapac 2x w tygodniu bo ma lojotok czy cos i weterynarz mi kazal,ale ona sie tak stresuje,ze robie to tylko raz i nie trzymam szamponu 20 minut tylko 5 ,wiem,ze powinnam postepowac z zaleceniami,ale Lucy az sie trzesie ze strachu,a ta glup...a du...a kapie swiniaki dla wlasnej przyjemnosci,mam newry!


Awatar użytkownika
Damian_1
Użytkownik
Posty: 932
Rejestracja: 15 października 2010, 20:28
Lokalizacja: okolice Żywca
Świnki morskie: Bamako
Kontaktowanie:

Re: Kąpiel

Postautor: Damian_1 » 22 sierpnia 2011, 23:25

novastar pisze:A właśnie co ze świnkami krótkowłosymi tesz tszebaje kąpac 1 w miesiącu (bo to słyszałam od kolezanki ale ona ma dugowłasą swinke :oops: ) :?:

Nie trzeba a nawet się nie powinno krótkowłosych, chyba że się czymś bardzo zabrudzą, albo wet zaleci.
Długowłosych też się nie powinno często kąpać.
Ja teraz się ograniczam tylko do przycinania pazurów i czesania długowłosego Bamaka, a Łatkowi tylko pazurki przycinam.


Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: Kąpiel

Postautor: Sandi » 10 listopada 2011, 14:42

Przepraszam, że odświeżę temat, ale mam nowinkę.
Dziś była pierwsza w życiu kąpiel Zuzi. Bałam się najgorszego-że zacznie uciekać, biegać jak oszalała po całej wannie i chlapać na wszystkie strony, więc postanowiłam wykąpać ją w umywalce. Potem stwierdziłam, że z umywalki z kolei może wyskoczyć i zrobić sobie krzywdę, więc stanęło na wannie. Trzymałam ją nad samą taflą wody i delikatnie ją zamoczyłam. Była bardzo dzielna. Postawiłam ją i myłam tyłeczek, a ona stała bardzo grzecznie.
Kto by pomyślał, że to taka posłuszna dziewucha, no! Jestem z niej bardzo dumna ;)

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

  • Dołącz do nas