Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Pielęgnacja sierści

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.

Co ile czeszecie świniaczka?

co tydzień
35
56%
co 2 tygodnie
10
16%
jak traci futro na wiosnę
17
27%
 
Liczba głosów: 62

90lidzia90
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 1 listopada 2008, 16:33
Lokalizacja: Łomża
Kontaktowanie:

Zmiana sierści na zimę?

Postautor: 90lidzia90 » 10 grudnia 2008, 14:31

Witam,
otóż zauważyłam, że moja Tosia ma teraz trochę "inne" futerko. "Inne" w tym przypadku chodzi mi o kolor, który trochę się zmienił. Ma teraz trochę więcej jasnego. Czy ta zmiana jest uwarunkowana zbliżającą się zimą czy też po prostu po jakimś czasie te zwierzątka po prostu zmieniają ubarwienie sierści?

Uwielbiam świnki morskie :D

Obrazek

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Bercik
Zasłużony
Posty: 802
Rejestracja: 19 grudnia 2006, 15:35
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Zmiana sierści na zimę?

Postautor: Bercik » 10 grudnia 2008, 23:50

mnie się wydaje że wszystkie zwierzaki trochę jednak zmieniają sierść na sezon zimowy.
Moje zrobiły się bardziej puchate :D :D

Samotność to taka straszna trwoga
Ogarnia mnie, przenika mnie

Brila
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: 3 stycznia 2007, 18:57
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Lucek.
Kontaktowanie:

Re: Zmiana sierści na zimę?

Postautor: Brila » 11 grudnia 2008, 11:09

A ja nie zauważyłam. Moje świnki lenią się jednakowo przez cały rok ;) Ale z biegiem lat zmienia się nieco rozmieszczenie barw sierści. Również intensywność barw. Jest to zależne również od sposobów pielęgnacji i pożywienia.

Nie wiem, czy zachodzi radykalna zmiana futer u świnek, bo przecież w naturalnych warunkach zamieszkują tereny o zrównoważonej temperaturze przez cały rok. Ale nie piszę na 100%, bo ekspertem nie jestem ;)

Na czas wakacji powracam do forumowania :)

Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Re: Zmiana sierści na zimę?

Postautor: Magda_Oska » 11 grudnia 2008, 23:29

W domach jest w miarę stała temperatura i jest ciepło (nie mówię o swoim pokoju, bo u mnie jest max 17st. a najczęściej spada poniżej 14st. C :pokoj: ), więc świnki nie mają potrzeby totalnej zmiany sierści. Linieją zatem przez cały rok jednakowo. Tak mi się przynajmniej wydaje :) Ewentualnie w okresach zimowym i letnim linieją intensywniej.

Moje futra cały czas linieją tak samo, a najbardziej kłaczy się Elias. Tego jak się weźmie na ręce, to po minucie głaskania go jest się identycznie białym jak on. Szczególnie uwielbiam go brać na ręce jak jestem na czarno ubrana :)
A na domiar złego jego sierść nie spada z ubrań podczas prania w pralce :) hhehehe

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Brila
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: 3 stycznia 2007, 18:57
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Lucek.
Kontaktowanie:

Re: Zmiana sierści na zimę?

Postautor: Brila » 12 grudnia 2008, 14:12

Magda_Oska pisze:Moje futra cały czas linieją tak samo, a najbardziej kłaczy się Elias. Tego jak się weźmie na ręce, to po minucie głaskania go jest się identycznie białym jak on. Szczególnie uwielbiam go brać na ręce jak jestem na czarno ubrana :)
A na domiar złego jego sierść nie spada z ubrań podczas prania w pralce :) hhehehe


Jakbym słyszała siebie! :D Ja mam identyczny problem, z obydwoma chłopakami :) Szczególne problemy stwarza kamizelka od mundurka, która jest z puloweru, i za Chiny nie chcą z niej wyjść kłaki. Trzeba wyciągać ręcznie...cóż :D

Na czas wakacji powracam do forumowania :)

Emilka
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 14 lutego 2009, 22:35
Kontaktowanie:

Re: Czesanie

Postautor: Emilka » 15 lutego 2009, 10:17

Myślę, że po prostu trzeba ją trochę pogłaskać i jak się uspokoi to czesać. Moja świnka nie ma z tym problemu i nie kwiczy jak ją czeszę.


Awatar użytkownika
Bercik
Zasłużony
Posty: 802
Rejestracja: 19 grudnia 2006, 15:35
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Czesanie

Postautor: Bercik » 16 lutego 2009, 22:34

Emilka pisze:Myślę, że po prostu trzeba ją trochę pogłaskać i jak się uspokoi to czesać. Moja świnka nie ma z tym problemu i nie kwiczy jak ją czeszę.

Po co odnawiasz temat nic do niego nie wnoszac?

Samotność to taka straszna trwoga
Ogarnia mnie, przenika mnie

acoomitam
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 18 lutego 2009, 23:01
Kontaktowanie:

pielęgnacja skóry świnki skinny- potrzebna porada....

Postautor: acoomitam » 18 lutego 2009, 23:22

Hej. Tydzień temu stałam się przez przypadek szczęśliwą posiadaczką świnki rasy skinny. Twini ma dopiero 5 miesięcy i jest tak brzydka,że aż ładna :)))) Polubiłyśmy się chyba bardzo, przynajmniej ja ją polubiłam....
Wiem ,że ta rasa ma często problemy ze skórą i właśnie tego dotyczy moje pytanie---- jak najlepiej pielęgnować maleństwo, żeby nie miało podrażnień????
Pozdrawiam
acoomitam


Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Re: pielęgnacja skóry świnki skinny- potrzebna porada....

Postautor: Magda_Oska » 19 lutego 2009, 1:20

Jakby jeszcze był jakiś temat w powitaniach, to bym nie musiała offtopowac... a tak to niestety :D
Witam na forum i gratuluję łysola :) :super: Chętnie zobaczę zdjęcia i dowiem się czegoś więcej o świniaku :)

Pewnie jak przyjdzie skinny, to napisze, co i jak ze skinnami i ich pielęgnacją :

Kocham łysole :szczerbaty: :hyhy:

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika
Bercik
Zasłużony
Posty: 802
Rejestracja: 19 grudnia 2006, 15:35
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: pielęgnacja skóry świnki skinny- potrzebna porada....

Postautor: Bercik » 20 lutego 2009, 23:02

Magda_Oska pisze:Jakby jeszcze był jakiś temat w powitaniach, to bym nie musiała offtopowac... a tak to niestety :D
Witam na forum i gratuluję łysola :) :super: Chętnie zobaczę zdjęcia i dowiem się czegoś więcej o świniaku :)

Pewnie jak przyjdzie skinny, to napisze, co i jak ze skinnami i ich pielęgnacją :

Kocham łysole :szczerbaty: :hyhy:


o tak co jak co ale ona najlepiej będzie wiedziała co i jak, w końcu to Skinny :D :D

Samotność to taka straszna trwoga
Ogarnia mnie, przenika mnie

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas