Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Maly mop

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
Prosiaczkowa mama:)
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 6 stycznia 2019, 0:37
Kontaktowanie:

Maly mop

Postautor: Prosiaczkowa mama:) » 6 stycznia 2019, 1:06

Witam!
Jestem tu nowa. Od 8 miesiecy jestem mama swinki morskiej o imieniu Groszek (jest dziewczynka ale corka sie uparla co zrobic swince nie przeszkadza a to chyba najwazniejsze ;) ) a niedawno bo 2 tygodnie temu dolaczyla do nas Amelka. Groszek jest kupiony/kupiona w sklepie zoologicznym (wiec jest w typie) rozetki natomiast Amelka jest z ogloszenia (pani chiala sie pozbyc zwierzaka) . I tu zaczyna sie problem gdyz Amelka jest biegajacym mopem. Nie mam pojecia jak o nia dbac (mimo ze w swoim zyciu mialam juz nie jedna swinke morska ale byly to rozetki). Czy ktos moze mi powoedziec w jakiim jest typie i jak sie do niej zabrac?? Dołączam zdjecie malego mopika ;)


Awatar użytkownika

wagant1977
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 6 stycznia 2019, 22:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Świnki morskie: Bartek i dwoje jego dzieci, Różyczka pasie się na niebiańskiej łączce :-(
Kontaktowanie:

Re: Maly mop

Postautor: wagant1977 » 6 stycznia 2019, 23:27

Nasza śp. Różyczka była jeszcze bardziej kudłata, nieraz trudno było się zorientować, gdzie przód, gdzie tył. Z Bartkiem mają dwójkę potomstwa, chłopiec kudłaty jak mama i dziewczynka gładka jak tata.
Z Różyczką nie było problemów, jeśli chodzi o pielęgnację. Nagle zmarła, jak ktoś wrzucił jej do klatki gumę do żucia.


Prosiaczkowa mama:)
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 6 stycznia 2019, 0:37
Kontaktowanie:

Re: Maly mop

Postautor: Prosiaczkowa mama:) » 14 stycznia 2019, 1:08

Niestety nie moge dodac zdjecia Amelki :( wslanie czasem podstawiam jej jedzonko sadzac ze to pyszczek a to dupcia :lol:


Andzia001
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 24 grudnia 2017, 10:40
Lokalizacja: Opolskie
Świnki morskie: Bella ❤
Elsa ❤
Kontaktowanie:

Re: Maly mop

Postautor: Andzia001 » 14 stycznia 2019, 23:21

Mam świnkę rasy Sheltie. Tak samo jak i u Ciebie czasem nie widać głowy. Próbuje jej podcinać włosy na tyłku i te z boku, jednak bardzo tego nie lubi i piszczy. Weź ostre nożyczki i ostrożnie spróbuj podciąć włosy tak aby nie zrobiły się kołtuny z tyłu. I warto przy codziennym mizianiu wziąć miękką szczotkę (ja używam szczotkę z bardzo miękkim włosiem dla dzieci) i czesać :) i to chyba tyle z pielęgnacji. Moje maleństwo ma piękne białe włosy, na tyłku są brązowe, taki kolor, nie brud, ale możesz jej podmywać pupę jeśli zauważysz, że jest już dość brudna.


Prosiaczkowa mama:)
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 6 stycznia 2019, 0:37
Kontaktowanie:

Re: Maly mop

Postautor: Prosiaczkowa mama:) » 15 stycznia 2019, 1:19

No właśnie dzisiaj wzięłam nożyczki i podciełam jej wloski na dupinie i pod spodem przy lapkach tylnich, bo to maly skoczek i przy kazdym skoku wyrywala sobie klebek. Amelka jest czarno-biala z przewaga tego pierwszego kolori. Biala ma tylko prege zaraz za uszami i pare klaczkow na glowie.



Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas