Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Kołtunki u świnki morskiej długowłosej

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
dusia.amcia.guineapigs
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 26 stycznia 2021, 20:13
Kontaktowanie:

Kołtunki u świnki morskiej długowłosej

Postautor: dusia.amcia.guineapigs » 26 stycznia 2021, 20:25

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem szczęśliwą posiadaczką szczęśliwej świnki morskiej długowłosej Sheltie. :) Niestety, ostatnio zauważyłam że świnka ma kołtunki na pupie :( Jeden z nich jest dosyć duży i przy skórce. Boję się więc obciąć jej go z powodu tego iż boję się że coś jej zrobię. Może ktoś z was ma jakiś sposób na taki beztresowy i oczywiście jak najmniej bolesny zabieg? Bardzo chętnie przyjmę również sposoby na zapobieganie tworzeniu takich kołtunków? Jeśli to nie będzie problem prosiłabym również o to jaką szczotką je czesać tak aby je to nie bolało. Przyznam się że świnkę trochę zaniedbałam przez czas-strasznie tego żałuję tego i teraz gdy chcę rozczesać jej włoski grzebyczkiem to zaczyna ją to ciągnąć. Jaką szczoteczką jej to rozczesać? :( :confused:


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Kołtunki u świnki morskiej długowłosej

Postautor: MajaiRosie » 27 stycznia 2021, 13:28

U weterynarza można poprosić o wygolenie zadka, polecam regularne strzyżenie długowłosych.


dusia.amcia.guineapigs
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 26 stycznia 2021, 20:13
Kontaktowanie:

Re: Kołtunki u świnki morskiej długowłosej

Postautor: dusia.amcia.guineapigs » 27 stycznia 2021, 18:03

A masz może jakiś inny pomysł niż u weterynarza? Nie chcę tam po prostu iść bo wiem że weterynarz zrobi to szybko, nie będzie miał czasu na jakieś smaczki, głaskanie a dla świnki będzie to stres więc wolę to sama zrobić. A nie wiem tylko czy jest jakiś sposób aby zabieg był jak najmniej bolesny :)


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Kołtunki u świnki morskiej długowłosej

Postautor: MajaiRosie » 28 stycznia 2021, 17:04

Bolesny? Umiejętne bolenie nie sprawia żadnego bólu, jeżeli nie wiesz jak posługiwać się maszynką, to lepiej poprosić kogoś doświadczonego. Stres będzie czy tu czy tam.


BajoJajo
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 8 listopada 2021, 21:52
Świnki morskie: Coffie.
Toffie.
Kontaktowanie:

Re: Kołtunki u świnki morskiej długowłosej

Postautor: BajoJajo » 28 listopada 2021, 13:12

Ja kupiłam szczotkę z grzebyczkiem dla świnek i króliczków firmy Trixie. Niestety też musiełam się uporać z kołtunami bo były zaniedbane i chyba z niezarejestrowanej pseudohodowli. Poprostu ja przytrzymałam świnkę a moja mama ostrożnie podcięła futerko.


LLEA
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 12 września 2021, 19:59
Kontaktowanie:

Re: Kołtunki u świnki morskiej długowłosej

Postautor: LLEA » 1 grudnia 2021, 22:33

Ja sama mojej sheltie wycinałam włosy na zadzie nożyczkami. Ładnie jej skróciłam, ale już widzę że miesiąc minął i znowu sie ciągną po podłodze. Jezeli chodzi o czesanie to ja czeszcze zgrzebłem 8w1. Natomiast też zauważyłam że jak futerko na zadzie się poskleja od meczu to ja szarpie. Wiec chyba spróbuję najpierw delikatnie umyc włosy na zadzie a potem rozczesać na mokro. Kołtuny wycinaj sama nie bój się, po kawałku, pomalutku ;)


Toffie
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 11 maja 2023, 20:59
Świnki morskie: Toffie
Kontaktowanie:

Re: Kołtunki u świnki morskiej długowłosej

Postautor: Toffie » 14 czerwca 2023, 15:51

Mam świnkę rasy coronet. Przecięłam jej włosy od karku aż po zadek a kołtun zrobił się pod broda od jedzenia arbuza. Poradziłam z nim sobie maszynka elektryczna. Nie polecam ścinać włosy swince włosów ani kołtunów nożyczkami gdyż można świnkę skaleczyć.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas