Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy można obcinać włosy u świnki peruwianki?

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
Sharpy
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 2 grudnia 2018, 20:28
Świnki morskie: Czarek i Alfik
Kontaktowanie:

Czy można obcinać włosy u świnki peruwianki?

Postautor: Sharpy » 8 listopada 2021, 23:33

Witam
Jestem posiadaczem świnki długowłosej, Peruwianki. Generalnie jest problem z jej włosami głównie w okolicach tyłka i brzucha. Włosy są na tyle długie ze podczas biegania po mieszkaniu czy klatce jak się wysika to biega z tymi mokrymi włosami po całym domu. Tak samo na brzuchu. Wszędzie indziej włosy tez są dość długie ze boje się ze niedługo zaczną jej się płatać pod nogami. Czy taka świnkę można obcinać? Jeżeli tak to czy tylko nożyczkami przy tyłku i wokół łapek żeby nie deptała, czy mogę np. Maszynka na krótko ja obciąć przy tyłku i na brzuchu, a na reszcie zostawić około 1-2 cm włosy? Czy może być wtedy bardziej podatna na przeziębienia?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Czy można obcinać włosy u świnki peruwianki?

Postautor: MajaiRosie » 9 listopada 2021, 20:46

Tak, długowłose świnki dobrze jest strzyc regularnie, żeby zapobiec kołtunom. Jeśli masz doświadczenie w strzyciu maszynką i dodatkową parę rąk, by przytrzymać świnkę, możesz delikatnie zgolić maszynką, ale zostawiając sporo mm. Nigdy nie strzyżemy na krótko, sierść to nadal ochrona :)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas