Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Pielęgnacja skinny

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
Karola S
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 16 listopada 2011, 20:24
Lokalizacja: Łódź
Świnki morskie: Difro & Tolien
Kontaktowanie:

Re: Pielęgnacja skinny

Postautor: Karola S » 19 listopada 2011, 22:24

A czym myjecie?? skinnka? jakis delikatny szampon czy mydelko??

DIFRO & TOLIEN :)
Obrazek

Awatar użytkownika

marcysia

Re: Pielęgnacja skinny

Postautor: marcysia » 7 lutego 2012, 15:50

jak kąpać skinusia? do tej pory kąpałam go tylko raz i to w czystej wodzie... czasa,i przemywam go nawilżonymi chusteczkami dla bobasków i tyle. czy on potrzebyje większej pielęgnacji?? ma na imię ROLEK (ROLUŚ) i ma 5 miesięcy :D


Judyta
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 9 lutego 2012, 8:31
Lokalizacja: Rybnik
Kontaktowanie:

Re: Co to za białe strupki?

Postautor: Judyta » 9 lutego 2012, 17:51

Witam. Świnka ,która dziś trafiła do mnie do domu ma na biodrze suchą plamkę. Średnica może gdzieś z 1cm. Prosiak rasy skinny no i malenstwo jeszcze ,ponieważ ma 3 miesiące. Poprzedni własciciel poradził aby świnkę po prostu posmarować kremem gdyż takie niespodzianki u skinnow w okresie zimy pojawiąją się często. Mogłabym posmarować kremem 'nivea' lub zwykłą oliwką dla dzieci?


Awatar użytkownika
Guarana:)
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: 29 grudnia 2011, 12:50
Lokalizacja: Osiek n.Not.
Świnki morskie: Edmund <3
Kontaktowanie:

Re: Co to za białe strupki?

Postautor: Guarana:) » 9 lutego 2012, 17:57

Stosuj jakiś krem dla dzieci ,Judyto,tylko taki który nię bęzie tosywczny.Rzeczywiście skinny mają suchą skórę,trzeba ją nawilżać.

Im lepiej poznaje ludzi,tym bardziej kocham zwierzęta...

Judyta
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 9 lutego 2012, 8:31
Lokalizacja: Rybnik
Kontaktowanie:

Re: Pielęgnacja skinny

Postautor: Judyta » 9 lutego 2012, 21:47

Tylko obawiam się, że to moze być grzybek. :(


Leon

Re: Pielęgnacja skinny

Postautor: Leon » 23 czerwca 2012, 10:08

Jakby u waszych skinnów pojawiła na grzbiecie łuszcząca się skóra, to smarujcie to miejsce wazeliną 8-)
Ostatnio zmieniony 23 czerwca 2012, 19:56 przez nugatka, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Ortografia!


Awatar użytkownika
Talia
Hodowca
Posty: 1152
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 8:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Grappa, Anastazja, Princeska, Duchessa, Falbala
Kontaktowanie:

Re: Pielęgnacja skinny

Postautor: Talia » 24 czerwca 2012, 22:00

Leon pisze:Jakby u waszych skinnów pojawiła na grzbiecie łuszcząca się skóra, to smarujcie to miejsce wazeliną 8-)

Co to za wymysły?! Absolutnie się nie zgadzam, bo łuszcząca się skóra to nie zawsze zwykłe przesuszenie, może to być grzybica, a wazelina wtedy na pewno nie pomoże.


Awatar użytkownika
Madzil
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 29 lipca 2012, 23:41
Świnki morskie: Frankie = Franek
Kontaktowanie:

Re: Pielęgnacja skinny

Postautor: Madzil » 31 lipca 2012, 13:08

Ja nigdy nie miałam do czynienia z łyskami :-( .Cóż, mój Franiu nie lubi się kąpać .Jednak jak już go myje (a to się zdarza bardzo rzadko) od razu daję go pod ręczniczek i leże z nim w łóżeczku z ogóreczkiem - trofeum za wytrwałość :)
Ostatnio zmieniony 31 lipca 2012, 23:01 przez Sensibles, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie odświeżaj bez sensu, to temat o pielęgnacji skinny, a nie "normalnych" świnek :)


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Pielęgnacja skinny

Postautor: vagina_denata » 15 września 2012, 23:14

Od dzisiaj jest u mnie skinny. Łączenie przebiegło dobrze, krew się nie lała, staniki nie latały, ale młody i tak ma kilka zadrapań. Czy mogę go czymś posmarować? Np maścią z alantoniną? Z tego co czytałam można ją stosowac u świnek.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Marcel
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 9 lutego 2019, 12:24
Kontaktowanie:

Re: Pielęgnacja skinny

Postautor: Marcel » 28 października 2019, 10:54

my osobiście naszego skiniaczka kąpiemy co 1-1,5 tygodnia.

Mamy specjalny szampon, delikatny, dla świnek - na razie znaleźliśmy go tylko w jednym miejscu w Polsce o.O

W każdym razie kąpać nawet się lubi, chociaż czasem jak wyskoczy z miski, to pół łazienki jest mokre i my :)

Trzeba pamiętać, by woda byłą ciepła - dla nas nawet może wydawać się za ciepła, ale one lubią ciepło. Sprawdzić łokciem, ale powinna być bliżej górnej granicy ciepła :)

Po kąpieli w ręczniczek albo w kocyk na 15 minut. Żadnych suszarek :) I oczywiście okna w domu zamknięte w tym czasie i okołoczasie.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Dołącz do nas