Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

woda w uchu

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
Awatar użytkownika
Aika89
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 18 maja 2011, 0:11
Kontaktowanie:

woda w uchu

Postautor: Aika89 » 30 czerwca 2011, 23:14

co się stanie gdy śwince naleje się woda do ucha podczas kąpieli? nie wiem jak to napisać ale czy są tego jakieś oznaki?


Awatar użytkownika

Konto usunięte

Re: woda w uchu

Postautor: Konto usunięte » 1 lipca 2011, 0:13

Przede wszystkim podczas kapieli nie mocz swince glowy,to woda do ucha nie wleci,a jak sie juz zdazy to bedzie potrzasala glowa,nie mam pojecia co z tym robic bo nigdy nie mialam takiej sytuacji,unikaj na pewno przeciagow


Awatar użytkownika
bez imienny
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 7 czerwca 2011, 17:42
Świnki morskie: kochany Iro
Kontaktowanie:

Re: woda w uchu

Postautor: bez imienny » 4 lipca 2011, 14:48

świnki morskie tak jak i psy nie mają błony bębenkowej w uszach. błona to chroni od min. wody w uszach. trzeba uważać by przy kąpieli nie zamoczyć uszu śwince. to może nawet doprowadzić do śmierci, lub okaleczenia świnki morskiej. (woda może dostać się do mózgu )


Awatar użytkownika
Talia
Hodowca
Posty: 1152
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 8:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Grappa, Anastazja, Princeska, Duchessa, Falbala
Kontaktowanie:

Re: woda w uchu

Postautor: Talia » 5 lipca 2011, 18:23

Musze powiedzieć, że samej mnie to zastanawia. Bardzo dużo osób nie zaleca moczenia psom uszu, a przecież wiele psów skacze do wody czy nawet nurkuje.


fix
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 30 sierpnia 2011, 7:48
Kontaktowanie:

Re: woda w uchu

Postautor: fix » 30 sierpnia 2011, 14:06

Myślę, że to koty nie mają błony bębenkowej w uszach. Psy ją mają, skoro tak lubią pływać ;)

Kocham:
>> świnki morskie
>> FRUGO <3
>> moich rodziców
>> sobotni poranek
>> uśmiech na twarzy kumpeli... ;***

WarOfWorlds

Re: woda w uchu

Postautor: WarOfWorlds » 10 września 2011, 11:36

Ojej co wy mówicie?? :lol: przecierz gdyby nie miały błony bębenkowej by nie słyszały! :lol: o matko ale sięuśmiałam :lol: Wszystkie ssaki mają normalne ucho tak jak człowiek ;)

A uszu moczyć nie wolno, bo może spowodować zapalenie ucha itp. Świnki o zwierzęta typowo lądowe i sucholubne i nie są przystosowane do moczenia uszu. A jak to się stanie to trzymać w cieple świnkę i broń Boże nie wkładać jej niczego do ucha, że by wyschło bo można je uszkodzić. Chodzi mi o wkładanie głęboko bo osuszyć jak najberdziej można tak jak pisze Becia:)

W czasie kąpieli woda do wysokości brzuszka i delikatnie moczyć dłonią poszczególne części i myć i uważać na oczy i uszy to nic się nie naleje ;)
Ostatnio zmieniony 10 września 2011, 13:48 przez vagina_denata, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: forum to nie gadu-gadu, nie pisze się kilku postów jeden pod drugim, istnieje opcja "zmień"


Awatar użytkownika
Becia
Użytkownik
Posty: 919
Rejestracja: 4 grudnia 2010, 12:36
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Re: woda w uchu

Postautor: Becia » 10 września 2011, 11:44

Nikt tego nie napisał, jeżeli już coś się takiego zdarzy należy szybko osuszyć ucho jakąś szmatką. ;)
WarOfWorlds nie pisz post pod postem, używaj funkcji zmień, gdy chcesz coś dopisać, to tak na przyszłość. ;)


WarOfWorlds

Re: woda w uchu

Postautor: WarOfWorlds » 10 września 2011, 11:46

Przepraszam :lol: już nie będę ;) i robię tak jak mówiłas :lol:


Konto usunięte

Re: woda w uchu

Postautor: Konto usunięte » 10 września 2011, 12:57

Tu wiadomosci co do ucha swinki,mysle,ze rozwieja watpliwosci na temat blony bebenkowej.
Ucho środkowe
- (1) Młoteczek
- (2) Więzadło młoteczka
- (3) Kowadełko
- (4) Więzadło kowadełka
- (5) mięsień
strzemiączkowy
- (6) Podstawa strzemiączka
- (7) Bębenek
- (8) Trąbka Eustachiusza
- (9) Mięsień młoteczka
(mięsień naprężacz błony)
- (10) Nerw
Załączniki
preview003.png


Puszek123
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 7 listopada 2015, 9:17
Kontaktowanie:

Re: woda w uchu

Postautor: Puszek123 » 7 listopada 2015, 9:22

Pomóżcie !
mojej śwince gdy dziś ją kąpałam nalała się woda do ucha co zrobić?! :O :( :sad:


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas