Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Brudny tyłek (jakby zaschła kupa)

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
Revengex3
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 29 sierpnia 2011, 23:46
Kontaktowanie:

Brudny tyłek (jakby zaschła kupa)

Postautor: Revengex3 » 29 sierpnia 2011, 23:58

Mój prosiaczek ma nad zadkiem...taką jakby zaschniętą kupę...Narazie wyciełam włoski koło tego miejsca (wygląda to komicznie) i myłam szmatką z wodą...próbowałam to jakoś zdrapać...ale nic...
Chyba to pozostałość po biegunce (obawiam się że taką ją kupiłam...wstyd się przyznać , ale świnka ma 4 latka).
Czym to zmyć? Narazie nie chciałam jeszcze wkraczać w to z szamponami...moze macie sposób jakiś na to?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
NiCiA
Użytkownik
Posty: 799
Rejestracja: 21 listopada 2010, 13:02
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Philipek i Kajtuś
Kontaktowanie:

Re: Brudny tyłek (jakby zaschła kupa)

Postautor: NiCiA » 30 sierpnia 2011, 0:02

Wykąp świnkę lub utnij nożyczkami okolice tego zaschniętego bobka. Proponuję wyszorować w czasie kąpieli szarym mydłem lub szamponem dla świnek. Powinno zejść.


Awatar użytkownika
martuś
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 3 kwietnia 2011, 22:20
Lokalizacja: Złocieniec/Szczecin
Świnki morskie: Nala i Nutka
Kontaktowanie:

Re: Brudny tyłek (jakby zaschła kupa)

Postautor: martuś » 2 września 2011, 11:42

Jakiej płci jest świnka? U świnek na końcu kręgosłupa (tuż nad odbytem) znajduje się gruczoł tłuszczowy. Tylko samce mają z nim problem. Czasami widoczne są posklejane włoski w tym miejscu. Może również dojść do nadczynności tego gruczołu i wtedy zbiera się tam wydzielina przypominająca smołę. Najpierw takie miejsce trzeba natłuścić (np.oliwką dla dzieci) a później dokładnie umyć.

Moje Kochane Dziewczyny Za TM...
Zuzia 12.09.2003r. - 29.03.2008r. [*]
Kyubi 11.04.2008r. - 12.02.2011r. [*]
Obrazek Obrazek


Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas