Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Intensywny zapach.

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
Awatar użytkownika
Patka <3
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 29 lipca 2011, 18:31
Lokalizacja: Cieszyn
Świnki morskie: Maciuś <3
Kontaktowanie:

Re: Intensywny zapach.

Postautor: Patka <3 » 1 lutego 2015, 19:41

Tutaj o tym ze jak dasz sianko bedzie do niego sikac i jesc sie nie zgadzam. Moj ma normalnie zwirek w calej klatce i na jednej stronie sianko na ktorym sie wyleguje. A toalete zrobil sobie w innym rogu i tam tylko sie zalatwia. . Mysle ze to jest sprawa indywidualna kazdej swinki. Ale napewno jak dasz sam zwirek swiniak moze miec zgrubienia na lapkach takie jakby odciski.

Czoko<3

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Susłowata
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 11 marca 2013, 19:45
Świnki morskie: Dropsio
Kontaktowanie:

Re: Intensywny zapach.

Postautor: Susłowata » 1 lutego 2015, 22:35

Ale sam żwirek? Powinnaś koniecznie położyć coś na górę, matę łazienkową, posyp trotami, cokolwiek, żeby świńskie stópki nie miały bezpośredniego kontaktu ze żwirkiem. Jest zbyt twardy!

Tylko durnie twierdzą, że zwierzęta nie mają duszy...
Caviarniana Dropsio

Awatar użytkownika
Patka <3
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 29 lipca 2011, 18:31
Lokalizacja: Cieszyn
Świnki morskie: Maciuś <3
Kontaktowanie:

Re: Intensywny zapach.

Postautor: Patka <3 » 2 lutego 2015, 8:57

Ehh.. jeszcze raz bo widze ze ciezko sie z wami czasami dogadac... cala klatka wysypana od mojego jest zwirkiem Pinio. Jak bardzo wam zapach przeszkadza mozna kupic zapachowy roznica miedzy zwyklym 3 zl. (Przynajmniej u mnie ) . Dodatkowo swinka na zwirku ma na lednej stronke siano wylozone zeby mial miekko do spania i nie chodzil caly czas po twardym zwirku dodatkowo nie zjada siana zasikanego jak ktos juz pisal bo zrobil sobie toalete w jednym rogu(sam rog sprzatam ze 2 razy w tygodniu) i tylko tam sie zalatwia. A klatka roznie w zalsznosci jak jest zawalonw co tydzien czasami poltora. I tak jak juz napisalam predzej ma 24h otwarta klatke wiec biega sobie po dywanie, panelach, kafelkach, i nic mu nie jest. A jakby mial spac Twoj swiniak tak jak moj na sianku zwroc uwage zeby nie bylo za bardzo przemielone, takie sypkie. Bo np. Moj dostal z tego uczulenia i musze kupowac "grubsze" sianko. Warto od czasu do czasu tez przesmarowac lapki kremem np nivea od spodu dla profilaktyki tylko ! Dodam ze od prawie 6 lat tak moja juz 2 swinka ma i nic sie jej nie dzieje. A probowalam jakies maty i inne wynalazki.. ale to smierdzi akurat wiec jak autorowi postu to przeszkadza to odradzam, bo o to tu chodzi zeby jak najmniej bylo czuc.

Czoko<3

Awatar użytkownika
Susłowata
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 11 marca 2013, 19:45
Świnki morskie: Dropsio
Kontaktowanie:

Re: Intensywny zapach.

Postautor: Susłowata » 2 lutego 2015, 11:42

Ale żwirek jest po prostu twardy. Kiedyś sama go używałam, i powiem szczerze że nigdy nie pozwoliłabym na to, żeby prosiak miał go nieprzykrytego niczym, nawet w kuwetce. Może i mam delikatną skórę, ale nie raz sama się nieźle podrapałam przy rozkładaniu go w klatce, żeby był w miarę równomiernie. Rozumiem, że na połowie klatki świniak ma sianko, aczkolwiek wątpię żeby po tej drugiej połówce chodził tylko po to, żeby się załatwić. Z matą nie powinno być żadnych problemów, o ile będziesz ją płukać. No i tak jak pisałam - wszelkim zapachowym cudom mówię zdecydowane NIE.

Tylko durnie twierdzą, że zwierzęta nie mają duszy...
Caviarniana Dropsio

Awatar użytkownika
Patka <3
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 29 lipca 2011, 18:31
Lokalizacja: Cieszyn
Świnki morskie: Maciuś <3
Kontaktowanie:

Re: Intensywny zapach.

Postautor: Patka <3 » 2 lutego 2015, 11:58

Nie bede sie klocic z kims kto nie wiem czy umie czytac ze zrozumienien. Tlumaczyc poraz setny nie bede bo mija sie z celem. A autor postu sam zadecyduje co wybrac. U mnie sie sprawdza od 6 lat nie mam zadnych problemow wiec nie rozumiem Susłowata o co problem. Jakbys dokladnie doczytala to swinka ma otwarta klatke wiec biega po mieszkaniu. I tu cie zaskocze do wlasnie swinka chodzi po 2 polowie klatki zeby sie wysikac. A tak to wyleguje sie na sianku albo wogole przebywa poza klatka. A jednak z reguly woli na sianku w klatce spac niz na specjalnym legowisku ktore ma poza klatka. Nie nie czuje sie bezpiecznie itd bo napewno zaraz to napiszesz, bo to wlasnie legowisko jest bardziej osloniete i mogloby uchodzic za domek a klatka stoi bez zadnych domkow i innych tym podobnych rzeczy. Wiec raczej sam by sobie krzywdy nie robil. A maty testowalam i w moim przypadku gdzie mialam samce zawsze to trzeba najpozniej co 2 dni plukac i sprzatac bo cuchnie. A jezeli ktos pisze ze mu smierdzi itd to raczej nie chce sprzatac codziennie zeby zawsze bylo swiezo. Bo jszeli mialby taki zamiar to nie byloby postu bo nie byloby problemu . Ja tylko doradzam co u mnie sie sprawia od 6 lat bez zadnych problemow.

Czoko<3

Awatar użytkownika
Patka <3
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 29 lipca 2011, 18:31
Lokalizacja: Cieszyn
Świnki morskie: Maciuś <3
Kontaktowanie:

Re: Intensywny zapach.

Postautor: Patka <3 » 2 lutego 2015, 12:00

A poza tym Susłowata moze mialas jakis zly zwirek ? Ze masz takie doswiadczenia, ja nie mam z nim problemu. Po prostu sie kruszy a nie lamie na jakies ostre kawalki jak juz go probujesz polamac. Ja mowie konkretnie o produkcie Pinio.

Czoko<3

Awatar użytkownika
Susłowata
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 11 marca 2013, 19:45
Świnki morskie: Dropsio
Kontaktowanie:

Re: Intensywny zapach.

Postautor: Susłowata » 2 lutego 2015, 15:19

Ale ja rozumiem świetnie, i czytać umiem. Tak jak napisałam - ja sama nigdy nie dałabym śwince do klatki "łysego" żwirku, choćby miałby być tylko i wyłącznie w kuwetce gdzie prosiak idzie jedynie "na siku" (a jak napisałaś, to ta połowa klatki ze żwirkiem robi za taką kuwetkę właśnie).
Miałam Pinio, aczkolwiek możliwe, że trafiła mi się jakaś gorsza partia, bo kupiłam jedno duże opakowanie i więcej nie brałam, bo miałam dość.
Matę sama mam zamiar kupić, jak tylko będę zdolna do wyjścia do miasta, także wypróbuję i podzielę się swoją opinią.
I myślę, że nie ma sensu kontynuować konwersacji tutaj, bo mam wrażenie że zaczyna ona troszkę odbiegać od tematu ;). Także jeśli coś, to zapraszam na PW (;.

Tylko durnie twierdzą, że zwierzęta nie mają duszy...
Caviarniana Dropsio

Awatar użytkownika
Patka <3
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 29 lipca 2011, 18:31
Lokalizacja: Cieszyn
Świnki morskie: Maciuś <3
Kontaktowanie:

Re: Intensywny zapach.

Postautor: Patka <3 » 2 lutego 2015, 16:39

Noe wiem co tu odbiega od tematu. Napisalam tylko swoja opinie o zwirku, maty, siana itd tylko to o czym Ty tez mowilas, wiec nie wiem gdzie tu jest odbiegniecie od tematu..?. ale tez mysle ze nie ma sensu dalej prowadzic tej rozmowy. Pozdrawiam a mysle ze kazdy sam powinien sprawdzic co bedzie pasowac jego śwince. Jedna bedzie bardziiej wrażliwa, kolejna znowu nie. Warto też podpatrzeć, jak ma urządzona klatke w sklepie, hodowli czy skad ja tam bierzecie. ;)

Czoko<3

Scoobana
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 5 stycznia 2015, 11:49
Świnki morskie: Kłębek
Kontaktowanie:

Re: Intensywny zapach.

Postautor: Scoobana » 2 lutego 2015, 20:10

A jaa w klatce położyłam matę a osobno w rogu kuweta zaczail od razu ze tam ma się załatwiać


Spicy78
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 23 stycznia 2015, 16:31
Kontaktowanie:

Re: Intensywny zapach.

Postautor: Spicy78 » 3 lutego 2015, 18:34

Patka.. przede wszystkim- jaki krem Nivea?!. Bo ta informacja mnie poraziła przede wszystkim. Świnki nie mogą być smarowane żadnymi specyfikami dla ludzi, jeśli już to jakimiś bardzo delikatnymi dla dzieci, a Nivea jest to krem uniwersalny więc do delikatnych nie należy, ogólnie firma Nivea ma jakieś silne te produkty, bo np. moja najlepsza kumpela ma uczulenie właśnie tylko na krem Nivea, co zawsze mnie bawiło i nie wierzyłam jej dopóki przy mnie nie posmarowała jednej połowy twarzy kremem Nivea a drugiej bodajże Ziaja, od razu na pierwszej połowie twarzy powychodziły jej czerwone plamy.
A już bynajmniej smarowanie stópek świnkom mija się z celem..

Po drugie- ja obstaję przy swoim-nie powinno dawać się sianka jako ściółki dla świnek, nie zależnie czy jest to tylko w celu leżenia świnki, czy innego. Fajnie, że Twoja świnka korzysta tylko z jednego miejsca w klatce i tam załatwia swoje potrzeby, ale nie wszystkie, więc skoro Ty tak ryzykujesz- Twoja sprawa, ale nie wspominaj o tym na forum publicznym gdzie jakiś amator świnek może przeczytać tą informację i wyłożyć kuwetę siankiem nie bacząc gdzie załatwia się jego świnka..

Po trzecie- też nie pochwalam pomysłu na sam żwirek- po prostu jest niewygodny. Jeśli świnek załatwia się tylko w tym jednym miejscu gdzie jest sam żwirek i jest go mała ilość w klatce-ok. Ja daję żwirek i na to trociny na całej długości i szerokości kuwety, tylko w tych miejscach gdzie świństwa mi leją najbardziej daję więcej żwirku, ale pod spód.

A cała afera rozchodzi się nie o to, że ktoś się chce z Tobą pokłócić i jak Ty to odbierasz-wmówić Ci, że nie masz racji. Cała afera rozchodzi się o dobro świnek, bo to, że świnka żyje już tak X lat i nic jej nie jest, to nie znaczy, że przez kolejne X też się nic nie stanie, może i nic-wtedy możesz się cieszyć, ale lepiej dmuchać na zimne. Tak jak i np. ktoś puszcza świnkę po pokoju i nie zabezpieczy np. kwiatków różnego rodzaju, świnka sobie poje i ktoś stwierdzi, że przecież któryś rok już tak biega i nic jej nie jest. Fakt- może i nic, ale napewno to dobre dla świnki nie jest, bo kwiatki mogą zawierać różne toksyny które odezwą się po miesiącu, dwóch, roku..


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Dołącz do nas