Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Intensywny zapach.

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
Awatar użytkownika
Fafka123
Użytkownik
Posty: 807
Rejestracja: 13 listopada 2012, 16:08
Lokalizacja: Privet Drive 4
Świnki morskie: Harry (Harold) oraz Inu (Mopek) , dwa kochane czupiradła ♥♥♥
Kontaktowanie:

Re: Intensywny zapach.

Postautor: Fafka123 » 9 maja 2013, 18:12

Moim zdaniem powinieneś to wyrzucać codziennie.

Obrazek
Jest szał,łapki urywa, ogórki latają

Awatar użytkownika

juspie
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 22 sierpnia 2013, 22:48
Kontaktowanie:

Re: Intensywny zapach.

Postautor: juspie » 22 sierpnia 2013, 22:58

Ja od pół roku używam Viomaxu i nie mam z klatki żadnego zapachu. To jakieś ekologiczne cudo, które polecił mi weterynarz. Żaden zapach na zapach. Spryskuje się klatkę i wszystko. To samo z mieszkankiem chomika.


Awatar użytkownika
bella_
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 24 października 2013, 14:53
Lokalizacja: Gdynia
Świnki morskie: Nutka i Lusia
Kontaktowanie:

Re: Intensywny zapach.

Postautor: bella_ » 1 lutego 2014, 22:23

Mam problem z małą świnką (samiczka). Jest u nas od 3 dni. Ogólnie dobrze nam idzie z jej oswajaniem ale kłopot w tym, że ponieważ jest jeszcze bardzo nieśmiała i większość czasu spędza w kąciku pod hamaczkiem lub od dzisiaj w tunelu (odkryła go dzisiaj), to niestety nieładnie pachnie jej futerko. W klatce ma żwirek Pinio na to mata a po 2 dniach zmienione na dry bed. Żwirek zmieniłyśmy na świeży tzn. częściowo (podmieniony), bobki 2 razy dziennie. W klatce ma czyściutko. Robimy wszystko, jak większość osób z forum poleca. Ale prosinka nie panuje nad pęcherzem. Sika tam gdzie przesiaduje i stąd ten zapaszek.
Poradźcie co w takiej sytuacji mogę zrobić. Dać na żwirek trociny, i wymieniać kilka razy dziennie.
Będę musiała zabrać jej tunel, bo nie dość, że nie wychodzi z niego, to mam wrażenie, że ten zapach jest jeszcze silniejszy.
Wiadomo, że będzie miała swój zapach ale to wyraźnie zapach moczu. Jak siedzi się przy klatce, to nic nie czuć ale wystarczy, żeby świnka wyszła i chwilę pochodziła więc to na pewno jej futerko.

Doradźcie proszę co tu zrobić. Najgorsze jest to, że jej nie wykąpie nawet troszeczkę, bo to dzikusek jeszcze :sad:

Obrazek
Obrazek

PetAdmirer
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 28 marca 2014, 10:41
Kontaktowanie:

Re: Intensywny zapach.

Postautor: PetAdmirer » 28 marca 2014, 10:53

Ja stosuję preparat Anti-Smell. To jest nowość. Bardzo prosty w użyciu i wydajny, bo jest w posypce przez co góruje nad żwirkami czy piaskami, do których świnka często nie może się przyzwyczaić. Poza tym jest całkowicie nieszkodliwy, ponieważ składa się niepatogennych mikroorganizmów, które tak jak np. Bifidobacterium bifidum, występują w układzie pokarmowym pupila, a reszta odpowiada za hamowanie rozwoju bakterii, grzybów czy też ciężkich związków odpowiedzialnych za smrodek (amoniak, siarkowodór). Polecam wszystkim


czikuczikulinka
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 7 kwietnia 2014, 14:39
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Łatek [*], Tosia [*], George (a właściwie Pypcio, Proś i każde inne imię jakie mu nadam)
Kontaktowanie:

Re: Intensywny zapach.

Postautor: czikuczikulinka » 13 kwietnia 2014, 17:18

myślę, że można nauczyć korzystać z kuwety. ja nauczyłam swojego wieprzka szybko: jak posiusiał wiórki to te zasiusiane wiórki wrzuciłam łopatką do kuwety i po zapachu George się zorientował gdzie powinien siusiać :) no czasami nie trafi pupą w środek kuwety to obsiusia róg. ale się nauczył, mimo że ma już 8 mc i wcześniej nigdy nie korzystał z kuwetki :D


Awatar użytkownika
emejdz
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 23 sierpnia 2013, 18:46
Świnki morskie: Świń (Milord)
Kontaktowanie:

Re: Intensywny zapach.

Postautor: emejdz » 19 czerwca 2014, 22:04

widziałam w zoologicznym sklepie internetowym spray dezynfekujący do kuwety, neutralizujący zapach, więc to też może jakieś rozwiązanie? Tu link: http://www.zooplus.pl/shop/koty/kuwety_ ... 89885#more
jeszcze tego nie sprawdzałam, ale komentarze pod produktem są pozytywne. :D


Awatar użytkownika
leonka
Użytkownik
Posty: 76
Rejestracja: 29 października 2013, 9:46
Świnki morskie: Kalinka, za TM: Elvis, Tosia, Tina, Tofik, Tola, Mrówka, Masza, Malwinka, Balbinka

Re: Intensywny zapach.

Postautor: leonka » 20 czerwca 2014, 13:02

Regularne sprzątanie w miarę potrzeb - to moim zdaniem jedyne wyjście na uniknięcie nieprzyjemnych zapachów. Ja sama mieszkam w pokoju o pow. 12 m2, czyli niemały, jednak pokój jest bardzo trudny do przewietrzenia. Jakbym zaniedbała sprzątanie, to szybko czułabym "chlewikowy" zapaszek. Kocyki, drybedy, posłanka i mata są prane co 3-4 dni, podkłady higieniczne wymieniam na bieżąco, żwirek w klatce wg potrzeb. Zamiatanie/odkurzanie wybiegu, klatki i dywanu 2 razy dziennie. I nie śmierdzi. Bardziej czuć "mokrym ptakiem", jak się oba kanarki na raz wykąpią, niż świnkami.



aldo3434
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 8 września 2014, 7:23
Kontaktowanie:

Re: Intensywny zapach.

Postautor: aldo3434 » 8 września 2014, 11:33

Dużo zależy od żwirku, ten lepszy. Ten droższy będzie dobrze pochłaniał wilgoć i łatwo będzie usunąć ten zanieczyszczony (żwirek zbrylający) Ja używam tylko tego i jestem bardzo zadowolona . Oszczędza połowę czasu :)


Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: Intensywny zapach.

Postautor: kin28 » 8 września 2014, 18:49

aldo3434 pisze:Ten droższy będzie dobrze pochłaniał wilgoć i łatwo będzie usunąć ten zanieczyszczony (żwirek zbrylający)

Po pierwsze czy droższy ten lepszy no to nie wiem, bo różne są żwirki i niektóre super za niższą cenę ;) A po drugie - jaki zbrylający? Świnka nie może mieć żwirku zbrylającego, bo może sobie nim bardzo zaszkodzić! :confused: Tylko drewniany, zwykły.
My od dawien dawna mamy Pinio i sprawdza się super, dla świń i dla chomika :) Wymieniam codziennie pod poidełkiem i w kątach :)

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas