Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Różnica między skinny a zwykłymi ;D

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
mamaLeone
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 3 stycznia 2013, 0:12
Świnki morskie: Leon
Kontaktowanie:

Re: Różnica między skinny a zwykłymi ;D

Postautor: mamaLeone » 3 stycznia 2013, 23:21

pani hodowca, która sprzedała nam Leonka pisała żeby w ramach higieny nasmarować go balsamem bezzapachowym, a potem ścierać to chusteczkami nawilżającymi dla dzieci. A na koniec posmarować kremem NIVEA SOFT. I żeby powtarzać to raz na tydzień... Ale na razie próbowałam tylko raz, ale niezbyt mu się to podobało, ;) więc przestałam żeby się nie przestraszył, bo dopiero się oswajał... Więc sama nie wiem co robić :(


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Różnica między skinny a zwykłymi ;D

Postautor: vagina_denata » 4 stycznia 2013, 16:13

Mi "zabroniono" smarowania świnki kremami czy balsamami i moim zdaniem jest to bardzo zły pomysł. Po pierwsze do takiej wysmarowanej świnki będzie łatwiej przyczepiał się brud, a po drugie te kosmetyki drogeryjne nie są zbyt delikatne, mogą wywołać podrażnienie albo reakcję alergiczną, a po trzecie najzwyczajniej w świecie nie jest to potrzebne. Ja bym została przy samych chusteczkach dla niemowląt albo przy kąpielach w hipoalergicznych kosmetykach.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
miłoszek
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 9 marca 2013, 16:42
Świnki morskie: Miłosz
Kontaktowanie:

Re: Różnica między skinny a zwykłymi ;D

Postautor: miłoszek » 12 marca 2013, 13:17

Skinny muszą mieć ciepło, a ogólnej pielęgnacji nie ma - są łyse, więc czesać nie trzeba, a cała reszta tak jak 'normalne' świnki.

Świnka morska - ciekawe zjawisko :D

Awatar użytkownika
Piorunowa
Użytkownik
Posty: 1237
Rejestracja: 19 lutego 2013, 14:24
Świnki morskie: rozetka Piorun
Kontaktowanie:

Re: Różnica między skinny a zwykłymi ;D

Postautor: Piorunowa » 12 marca 2013, 14:21

One oprócz braku futerka (a co za tym idzie większej wrażliwości na zimno) nie różnia się bardzo od innych świnek więc i pielęgnacja podobna ;)


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Różnica między skinny a zwykłymi ;D

Postautor: vagina_denata » 13 marca 2013, 21:37

No nie zgodzę się z tym. Skinny muszą mieć zapewnione więcej pokarmu (bo naprawdę dużo jedzą i zużywają energię na ogrzanie się) i są dużo bardziej delikatne: łatwiej ulegają zadrapaniom, otarciom, po każdej bójce wychodzą z większymi obrażeniami, dużo łatwiej marzną. O ile świnki krótkowłosej nie trzeba kąpać, o tyle u skinny pielęgnacja i obserwacja stanu skóry jest bardzo ważna. To jednak jest inna pielęgnacja niż w przypadku świnki ofutrzonej.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
kleymore
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 17 listopada 2013, 21:24
Lokalizacja: Zabrze
Świnki morskie: Duduś, Alfik, Albert, Orka, Fifi
Kontaktowanie:

Re: Różnica między skinny a zwykłymi ;D

Postautor: kleymore » 28 grudnia 2013, 1:23

Skinny bardzo często chorują na pododermatitis :)


Awatar użytkownika
RenataP
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 17 grudnia 2013, 12:25
Świnki morskie: Julio Oskar
Kontaktowanie:

Re: Różnica między skinny a zwykłymi ;D

Postautor: RenataP » 6 stycznia 2014, 0:28

mamaLeone pisze:pani hodowca, która sprzedała nam Leonka pisała żeby w ramach higieny nasmarować go balsamem bezzapachowym, a potem ścierać to chusteczkami nawilżającymi dla dzieci. A na koniec posmarować kremem NIVEA SOFT. I żeby powtarzać to raz na tydzień... Ale na razie próbowałam tylko raz, ale niezbyt mu się to podobało, ;) więc przestałam żeby się nie przestraszył, bo dopiero się oswajał... Więc sama nie wiem co robić :(


To chyba ta sama hodowla ;) Nivea soft jednak bym się nie odważyła, chociażby dlatego, że to taki normalny krem, zapachowy... Już bardziej mnie przekonują super delikatne kosmetyki dla niemowląt typu chusteczki, ja ze swoim próbuję oliwkę teraz (miejscowo-zalecenie weta na suchą skórę).

Poza tym fakt, że na tych łysolach cokolwiek się dzieje na skórze, od razu to widać, każda ranka, zadrapanie, przesuszenie. Ja przez to zamieniam się przy swoim w świnkowego hipochondryka ;)


Awatar użytkownika
Ewaunia
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: 25 listopada 2013, 17:05
Świnki morskie: Peppa, Lula, Ironia, Bibi
Kontaktowanie:

Re: Różnica między skinny a zwykłymi ;D

Postautor: Ewaunia » 11 stycznia 2014, 21:26

Z jakich hodowli są Klusek i Leon?

Watek moich świneczek. Zapraszam!
viewtopic.php?f=1&t=7077

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

  • Dołącz do nas