Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Lato

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
Awatar użytkownika
Gem
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 13 czerwca 2013, 1:53
Lokalizacja: Radom
Świnki morskie: Zygmunt
Max
Kontaktowanie:

Lato

Postautor: Gem » 21 czerwca 2013, 10:39

Czy istnieją jakieś delikatne sposoby, aby świnki w lato mogły się chłodzić? Mieszkam w bloku, płyty są nagrzane i jest cieplej niż na dworze. Świnki leżą jak placki w klatce, a jedyne co mogę teraz zrobić to wypuścić je na parkiet w pokoju który jest troszkę chłodniejszy. Od razu się na nim kładą ( nie dziwię się dlaczego), ale nie jestem pewna czy to dobry pomysł. Bardzo mi ich szkoda.

Zygmuś i Max <3

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
raeylan
Użytkownik
Posty: 474
Rejestracja: 8 września 2012, 17:21
Lokalizacja: Hogwart ~
Świnki morskie: Arya Luna Ginevra oraz Sansa Hermiona Nimfadora ♥ || Roczny york Emi oraz Sara - pekińczyk w wieku 7-lat, dwa kochane psiaczki ♥ || Effie - króliczek, baran francuski
Kontaktowanie:

Re: Lato

Postautor: raeylan » 21 czerwca 2013, 10:49

Dużo chłodnej wody. Chłodnych warzyw i owoców. Wystaw je na balkon w cieniu :tooth:
Włącz wiatrak w pokoju, ale nie bezpośrednio na świnki.

Obrazek

Awatar użytkownika
Klaudik1
Użytkownik
Posty: 146
Rejestracja: 5 czerwca 2013, 20:15
Świnki morskie: Czesiu[*] , Kubuś ♥
Kontaktowanie:

Re: Lato

Postautor: Klaudik1 » 21 czerwca 2013, 14:03

To mój Kuba jak na razie to chyba jakiś odmieniec, bo upał taki, a on ciągle się w kocyku opatula i tak zasypia haha :D

KUBUŚ

Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Lato

Postautor: vagina_denata » 21 czerwca 2013, 14:08

Balkon mimo wszystko odradzam, znam świnkę która przez przebywanie na balkonie latem zmarła na udar cieplny.
Natomiast wiatrak jest świetnym pomysłem :) U mnie też jest strasznie gorąco i Lucek czasami podchodzi pod wiatrak i nadstawia ryjek do chłodu :)
Można też świnki wykąpać, ale nie w chłodnej wodzie tylko w takiej lekko ciepłej. To też przyniesie śwince ulgę.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
Fafka123
Użytkownik
Posty: 807
Rejestracja: 13 listopada 2012, 16:08
Lokalizacja: Privet Drive 4
Świnki morskie: Harry (Harold) oraz Inu (Mopek) , dwa kochane czupiradła ♥♥♥
Kontaktowanie:

Re: Lato

Postautor: Fafka123 » 22 czerwca 2013, 11:49

Jeśli świnka jest długowłosa dobrze byłoby obciąć ją na krótko (jeśli oczywiście nie planuje się z prosiakiem wystaw ;) ).

Obrazek
Jest szał,łapki urywa, ogórki latają

Awatar użytkownika
Gem
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 13 czerwca 2013, 1:53
Lokalizacja: Radom
Świnki morskie: Zygmunt
Max
Kontaktowanie:

Re: Lato

Postautor: Gem » 23 czerwca 2013, 16:15

Świetne rady :) Świnki od razu odżyły po tym jak dałam im chłodne jedzonko. Wyniosłam również klatkę na balkon ale dopiero wtedy, kiedy przestało tak grzać, oraz przygotowałam małą ale szybką kąpiel bo prosiaczki lekko się zestresowały pobytem w umywalce :)

Zygmuś i Max <3

Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Lato

Postautor: Sensibles » 23 czerwca 2013, 16:50

Ja daję więcej owoców z dużą zawartością wody (arbuz jest bardzo orzeźwiający), podaję ogórka (też zawiera dużo wody). Niektórzy polecają butelkę/termofor z zimną wodą zawinąć w ścierkę i włożyć do klatki, ale u mnie skończyło się to pogryzieniem ścierki i nadgryzieniem termoforu.

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

monka1222
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 17 marca 2011, 16:55
Kontaktowanie:

Re: Lato

Postautor: monka1222 » 24 czerwca 2013, 17:13

Słyszałam,że można do małej buteleczki wlać zimną wodę, buteleczkę owinąć w jakąś chustkę i włożyć do klatki ;)


Awatar użytkownika
Dorotka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 13 czerwca 2013, 20:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Whisky
Kontaktowanie:

Re: Lato

Postautor: Dorotka » 24 czerwca 2013, 17:57

Sensibles już o tym pisała :)


Awatar użytkownika
Grzywka
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 6 sierpnia 2013, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Lato

Postautor: Grzywka » 8 sierpnia 2013, 14:38

Teraz upały okropne, przynajmniej na Górnym Śląsku, więc moim prosiakom na górę klatki kładę ręcznik zmoczony w zimnej wodzie i dobrze wyciśnięty, powietrze jest wilgotniejsze i lekko chłodzi :-) Do tego na wybieg (mają klatkę otwartą 24h na dobę) kładę butelkę z wodą, ale zamrożoną owiniętą ręczniczkiem, tulą łebki do niej i widać ulgę :-) Stosuję to od długiego czasu i prosiaki nie są przeziębione :-)
Odradzam natomiast kąpania świnek (w całości), gdyż przy delikatnym przeciągu będą narażone na przeziębienia, a wiadomo- gorąc jest, ale wiatr zawieje i choroba gotowa. Myślę, że zamiast pełnej kąpieli, można świnkom zamoczyć łapki oraz delikatnie zwilżyć brzuch w tym dolną część szyi :-)
Wynoszenie na balkon na wielkich osiedlach otoczonych z każdej strony asfaltem i betonem nawet przy chowaniu się słońca też nie jest dobrym pomysłem moim zdaniem, ponieważ to wtedy gorąc z asfaltu zaczyna parować i robi się sauna.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Dołącz do nas