Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

skinny brudzi dłonie

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
Mikkaela
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 24 lipca 2013, 19:33
Kontaktowanie:

skinny brudzi dłonie

Postautor: Mikkaela » 24 lipca 2013, 19:41

Witam,
mam pytanie dotyczące smarowania oliwką świnki rasy skinny. Od kilku dni mam w domu takiego malucha. Świnka miała suchą skórę, więc nasmarowałam ją oliwką dla niemowląt.. problem jest taki, że po tym zabiegu świnka brudzi dłonie (jak się ją głaszcze) na czarno (sama też jest czarna). Nie wiem czy to skóra jej się łuszczy? czy to normalne?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Asia909
Użytkownik
Posty: 1802
Rejestracja: 2 stycznia 2013, 19:35
Świnki morskie: Tośka <33333
Neska <33333
Ś.P. Kubuś <333333 na zawsze w naszej pamięci!
Kontaktowanie:

Re: skinny brudzi dłonie

Postautor: Asia909 » 25 lipca 2013, 10:23

Skinny farbują. :) Jest to jak najbardziej normalne. Gdzieś o tym czytałam. Gdybyś zamoczył świnkę w wodzie, woda przefarbuje na czarno.

Zależy Ci na losie świnek morskich?
Planujesz mieć nowego podopiecznego?
Nie kupuj! Adoptuj!
ADOPCJE http://swinkimorskie.eu/adopcje.php
Jesteś zainteresowany adopcją? Pisz do mnie na PW lub na e-mail: [email protected]

Mikkaela
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 24 lipca 2013, 19:33
Kontaktowanie:

Re: skinny brudzi dłonie

Postautor: Mikkaela » 25 lipca 2013, 11:40

Dzięki za odpowiedź! Mam nadzieję, że to prawda:)


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: skinny brudzi dłonie

Postautor: vagina_denata » 27 lipca 2013, 12:50

Nie powinno się smarować skinny niczym, a już na pewno nie oliwką. Ich skóra sama się natłuszcza i nawilża, a używanie ludzkich kosmetyków może im poważnie zaszkodzić.
A jeżeli chodzi o farbowanie... sama czego takiego nigdy nie zauważyłam, ale faktem jest, że skinny strasznie łatwo się brudzą, każdy syf się ich czepia i może stąd wrażenie "farbowania" (zwłaszcza, że świnka była nasmarowana tłustą i lepką oliwką).

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
Asia909
Użytkownik
Posty: 1802
Rejestracja: 2 stycznia 2013, 19:35
Świnki morskie: Tośka <33333
Neska <33333
Ś.P. Kubuś <333333 na zawsze w naszej pamięci!
Kontaktowanie:

Re: skinny brudzi dłonie

Postautor: Asia909 » 27 lipca 2013, 22:20

Tylko czarne skinny farbuja ;)

Zależy Ci na losie świnek morskich?
Planujesz mieć nowego podopiecznego?
Nie kupuj! Adoptuj!
ADOPCJE http://swinkimorskie.eu/adopcje.php
Jesteś zainteresowany adopcją? Pisz do mnie na PW lub na e-mail: [email protected]

Mikkaela
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 24 lipca 2013, 19:33
Kontaktowanie:

Re: skinny brudzi dłonie

Postautor: Mikkaela » 29 lipca 2013, 12:25

mi hodowca zalecał smarowanie świnki oliwką jeżeli ma b. suchą skórę. mała ilość roztarta w dłoniach i dopiero na zwierzątko.


Awatar użytkownika
bartek69963
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 13 grudnia 2013, 17:58
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Dracone (skinny) 17.11.2013,
Amelka (coronet) 12.12.2013
Kontaktowanie:

Re: skinny brudzi dłonie

Postautor: bartek69963 » 22 grudnia 2013, 14:27

To jak to jest? Należy smarować skinny oliwką czy nie?


Awatar użytkownika
kleymore
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 17 listopada 2013, 21:24
Lokalizacja: Zabrze
Świnki morskie: Duduś, Alfik, Albert, Orka, Fifi
Kontaktowanie:

Re: skinny brudzi dłonie

Postautor: kleymore » 28 grudnia 2013, 1:02

Ja mam dwie świnki skinny i nie wyobrażam sobie nie smarowania ich :bored:

Albert i Orką są umaszczenia czarnego, żaden brud tylko jest to złuszczający się naskórek - a brud to przy okazji. Jeżeli świnka jest nasmarowana i naskórek jest zdjęty chusteczką nawilżającą (robią się takie kuleczki, paseczki jakby skóra schodząca po opalaniu się) to świnka przez tydzień nie plami. Jak skóra jest przesuszona to się łuszczy i wtedy należy świnkę nasmarować. Ja moje smaruję Bambino, ścieram chusteczkami, znowu smaruje i sprawdzam czy dalej brudzą mi ręce, jak nie to ścieram oliwkę żeby się nie lepiły do wszystkiego i świnka o dziwo biega sucha, a ze zdjętym naskórkiem :]

Kolejna sprawa: moje świnki jeżeli nie są smarowane to robią im się rany z powodu schodzącego naskórka. Próbowałam je nie smarować, ponieważ słyszałam wiele rad dotyczących tego. Teraz z własnego doświadczenia wiem, że smarować będę, a innych słuchać już niekoniecznie ;)


I świnka nie farbuje, farbować to może ręcznik kupiony na targu. A wodę plami naskórek i brud.

Ciemne świnki bardziej brudzą ręce, dalmatyny, albinosy, himalaje i inne nie pozostawiają oznak łuszczącego się naskórka bo jest on koloru skóry - również pasującej do odcienia naszych dłoni.

Kobiety, nigdy wam się po goleniu nóg nie wysuszała skóra na łydkach? Odrobina kremu i po sprawie.


Awatar użytkownika
RenataP
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 17 grudnia 2013, 12:25
Świnki morskie: Julio Oskar
Kontaktowanie:

Re: skinny brudzi dłonie

Postautor: RenataP » 6 stycznia 2014, 0:20

Ja mojego też miałam nie smarować niczym, ale niestety ma przesuszoną skórę przy uchu i weterynarz (w teorii specjalista od gryzoni, ale na razie byłam u niego raz) poradził, żeby delikatnie mu to nawilżyć, na przykład właśnie delikatną oliwką dla niemowląt. Polecił za to w niczym go nie kąpać, tzn jeśli już to w samej wodzie, bo wszystkie specyfiki zmieniają ph skóry... Oczywiście nie chodzi o to, żeby świniaka wysmarować i żeby był cały tłusty, mi polecił tylko na te wysuszone miejsca. Zobaczymy...

A mój nie tyle brudzi dłonie co lekko swój hamak na którym jest biały materiał :)


Awatar użytkownika
bartek69963
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 13 grudnia 2013, 17:58
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Dracone (skinny) 17.11.2013,
Amelka (coronet) 12.12.2013
Kontaktowanie:

Re: skinny brudzi dłonie

Postautor: bartek69963 » 9 kwietnia 2014, 21:05

Ja co jakiś czas smaruje mojego prosiaka oliwką, bo ma tak suchą skórę, że robią mu się ranki.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

  • Dołącz do nas