Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

skinny brudzi dłonie

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
Awatar użytkownika
Cavialina
Hodowca
Posty: 199
Rejestracja: 30 kwietnia 2012, 21:52
Lokalizacja: Szprotawa
Świnki morskie: Macho, Winona, Amadea, Amid the falling snow
Kontaktowanie:

Re: skinny brudzi dłonie

Postautor: Cavialina » 9 kwietnia 2014, 21:18

Nie powinno tak być. Według mnie powinno się smarować skinny oliwką po kąpieli, kiedy naturalne sebum zostaje usunięte przez szampon. To samo słyszałam od hodowcy zajmującego się tą rasą. Zdrowa skóra wygląda normalnie, nie tworzą się na niej rany z przesuszenia. Z kolei smarowanie skinny oliwką bez kąpieli zakleja pory razem z resztkami skóry, która powinna się naturalnie złuszczyć i zlecieć ze świnki. Tego nie widać gołym okiem, podobnie jak nie widać złuszczającej się skóry u ludzi.

Obrazek

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Cavialina
Hodowca
Posty: 199
Rejestracja: 30 kwietnia 2012, 21:52
Lokalizacja: Szprotawa
Świnki morskie: Macho, Winona, Amadea, Amid the falling snow
Kontaktowanie:

Re: skinny brudzi dłonie

Postautor: Cavialina » 13 kwietnia 2014, 19:58

bartek69963 pisze:Ja co jakiś czas smaruje mojego prosiaka oliwką, bo ma tak suchą skórę, że robią mu się ranki.


Tak jak pisałam, to nie jest normalne. Świnka jest chora, powinna trafić do weterynarza. Na wystawie rozmawiałam z hodowcą skinny, świnki te brudzą dłonie dlatego, że złuszcza im się naskórek jak u ludzi. Powinno się je kąpać co tydzień, aby ten złuszczony naskórek usunąć i po kąpieli nakremować skórę. Samo kremowanie brudnej świnki może nawet doprowadzić do chorób skóry.

Obrazek

Awatar użytkownika
bartek69963
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 13 grudnia 2013, 17:58
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Dracone (skinny) 17.11.2013,
Amelka (coronet) 12.12.2013
Kontaktowanie:

Re: skinny brudzi dłonie

Postautor: bartek69963 » 21 kwietnia 2014, 16:59

Cavialina pisze:Nie powinno tak być. Według mnie powinno się smarować skinny oliwką po kąpieli, kiedy naturalne sebum zostaje usunięte przez szampon. To samo słyszałam od hodowcy zajmującego się tą rasą. Zdrowa skóra wygląda normalnie, nie tworzą się na niej rany z przesuszenia. Z kolei smarowanie skinny oliwką bez kąpieli zakleja pory razem z resztkami skóry, która powinna się naturalnie złuszczyć i zlecieć ze świnki. Tego nie widać gołym okiem, podobnie jak nie widać złuszczającej się skóry u ludzi.


Co jaki czas powinno się kapać skinny? Czytałem, że szampon dr Seidla dla świnek morskich z proteinami natłuszcza już lanoliną skórę. Czy mogłoby to zastąpić oliwkę?
Jest tu na forum jakiś hodowca tej rasy albo ktoś kto od lat zajmuje sie tą rasa?


Awatar użytkownika
Cavialina
Hodowca
Posty: 199
Rejestracja: 30 kwietnia 2012, 21:52
Lokalizacja: Szprotawa
Świnki morskie: Macho, Winona, Amadea, Amid the falling snow
Kontaktowanie:

Re: skinny brudzi dłonie

Postautor: Cavialina » 21 kwietnia 2014, 18:24

Na forum nie widziałam musisz się kontaktować bezpośrednio z hodowcą. Mogę podać kontakt na priv. Wystarczy wykąpać raz na tydzień, po szamponie dr seidla mimo wszystko bym pokremowała.

Obrazek

Awatar użytkownika
baixoo
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 9 marca 2015, 14:51
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Abi i Franklin
Kontaktowanie:

Re: skinny brudzi dłonie

Postautor: baixoo » 25 czerwca 2015, 2:08

Próbowałam już smarować mojego świniaka oliwką i poddałam się za pierwszym razem. Kiedy widzę, że jego skóra potrzebuje nawilżenia to kąpię go w wodzie z oliwką dla dzieci - jest nawilżony, ale nie jest tłusty.


Awatar użytkownika
Amiya
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 25 czerwca 2015, 12:56
Świnki morskie: Franio, Portos i Sid.
Kontaktowanie:

Re: skinny brudzi dłonie

Postautor: Amiya » 25 czerwca 2015, 16:31

Może mniejszą ilość oliwki na niego nakładaj? :)

Za­rozu­miałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji.

Awatar użytkownika
baixoo
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 9 marca 2015, 14:51
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Abi i Franklin
Kontaktowanie:

Re: skinny brudzi dłonie

Postautor: baixoo » 25 czerwca 2015, 17:36

Wtedy dłonie nie przesuwają się tak gładko po prosiaku i czuję że naciągam mu skórę choćbym nie wiem jak delikatnie to robiła. Abiemu skóra nie przesusza się często więc kiedy widzę, że czas na nawilżanie to przy okazji go mogę wykąpać i zmyć brud. ;)


Awatar użytkownika
Amiya
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 25 czerwca 2015, 12:56
Świnki morskie: Franio, Portos i Sid.
Kontaktowanie:

Re: skinny brudzi dłonie

Postautor: Amiya » 25 czerwca 2015, 19:24

Aha, no chyba że tak. To też jest dobre rozwiązanie. :)

Za­rozu­miałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji.

Awatar użytkownika
baixoo
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 9 marca 2015, 14:51
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Abi i Franklin
Kontaktowanie:

Re: skinny brudzi dłonie

Postautor: baixoo » 25 czerwca 2015, 23:19

Opieka nad skinami tylko wydaje się w sumie taka trudna, jak już się ma świniaka to pielęgnacja wydaje się już oczywista. A przed kupnem siedziałam godzinami i o tym czytałam. :yes:


monikacicha90
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 26 czerwca 2015, 15:00
Kontaktowanie:

Re: skinny brudzi dłonie

Postautor: monikacicha90 » 26 czerwca 2015, 15:18

Ja dzięki Wam tez się dużo uczę :) Dzięki za cenne info!


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas