Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Pomoc w oswajaniu.

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
dipam
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 24 lipca 2013, 19:37
Kontaktowanie:

Pomoc w oswajaniu.

Postautor: dipam » 24 lipca 2013, 19:44

Witam, jest to mój pierwszy temat więc proszę o wyrozumiałość.
Sprawa polega na tym, że nie mam świnki, ale bardzo bym chciał mieć swojego prosiaczka :D
Kuzyn ma świnki i będą miały młode i chce od niego wziąć jedną, może dwie. Chodzi o to że te jego świnki są nie oswojone i uciekają jak ktoś się zbliża. Moje pytanie brzmi: Czy dzieci tych świnek dadzą się oswoić?
Świnki są rasy gładkowłosa.


Awatar użytkownika

Olivianna
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 16 lipca 2013, 11:30
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Askja
Colima
Kontaktowanie:

Re: Pomoc w oswajaniu.

Postautor: Olivianna » 24 lipca 2013, 20:04

Rasa nie ma w zasadzie znaczenia :P
Rodzice mojej Askji, konkretnie ojciec to mały dzikus, jej brat też, sami się gwałcą i w ogóle, a ona... teraz jest Aniołkiem.. ale tylko w stosunku do mnie. Może być coś w genach, ale wszystko zależy od tego ile czasu będziesz poświęcał śwince.
Da się oswoić :)
Jeśli bierzesz 2 świnki koniecznie muszą być tej samej płci.. pamiętaj, że często rodzą się pary (samiec i samica). Wówczas drogą świnkę możesz zaadoptować, ale osobiście poczekałabym aż prosiaczek trochę podrośnie, oswoi się z tobą. Ja drugą świnkę wprowadziłam po 8 miesiącach, kiedy Askja już nie była taka dzika, bo nie ukrywam, że miałam na początku problem. Ale ze wszystkim da radę sobie poradzić :)

Obrazek

dipam
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 24 lipca 2013, 19:37
Kontaktowanie:

Re: Pomoc w oswajaniu.

Postautor: dipam » 24 lipca 2013, 20:49

Dziękuje za rade :D
Czytałem że świnki powinny być 2 lub więcej, ale czy muszą??
Bawiłbym się ze świnką codziennie. Czy jedna będzie szczęśliwa?


Awatar użytkownika
Dorotka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 13 czerwca 2013, 20:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Whisky
Kontaktowanie:

Re: Pomoc w oswajaniu.

Postautor: Dorotka » 24 lipca 2013, 21:02

Ogólnie świnki to zwierzęta stadne- na pewno będą czuły się lepiej gdy będzie ich więcej. Ale pomyśl też czy masz warunki- miejsce na dużą klatkę (im więcej świnek tym większa klatka), fundusze na utrzymanie ich i opiekę weterynaryjną gdyby się coś działo.


dipam
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 24 lipca 2013, 19:37
Kontaktowanie:

Re: Pomoc w oswajaniu.

Postautor: dipam » 24 lipca 2013, 21:06

Funduszy nie brakuje :)
Miejsca trochę mało ale może uda mi się to rozwiązać. Narazie będzie jedna.Napisze ktoś jeszcze odpowiedź na pytanie 1 : czy ona wgl się oswoi?


Awatar użytkownika
Dorotka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 13 czerwca 2013, 20:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Whisky
Kontaktowanie:

Re: Pomoc w oswajaniu.

Postautor: Dorotka » 25 lipca 2013, 9:06

Raczej na pewno, tylko musisz być cierpliwy i nie robić nic na siłę. Poczytaj na forum wątki o tym jak oswoić i dasz sobię radę :-)


dipam
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 24 lipca 2013, 19:37
Kontaktowanie:

Re: Pomoc w oswajaniu.

Postautor: dipam » 25 lipca 2013, 14:34

Dziękuje wszystkim :D


monita2009
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 12 listopada 2013, 9:39
Kontaktowanie:

Re: Pomoc w oswajaniu.

Postautor: monita2009 » 21 listopada 2013, 11:29

No to teraz ja się podłączę i może mi ktoś pomoże. Ludzie ratunku! Miesiąc temu kupiłam dwie świnki. Musiałam je rozdzielic bo się okazało ze jedna jest ciężarna. Mamuśka urodziła 3 dni temu dwa śliczne maluszki. Druga świnka którą oddzieliłam to straszna panikara. Tragedia. Mam je miesiąc a ona jak widzi, że ktoś idzie w pokoju to ucieka, zakopuje się. Czasem da się wziąść na ręce ale czasem ucieka. Jak ją wezmę na kolana, albo na kanapę, to zje czasem z ręki, ale głównie płoszy się, zakopuje w kocu. Powiedzcie czy jej to minie? Jak mam pomóc jej i sobie?


jula15
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 23 listopada 2013, 17:40
Kontaktowanie:

Re: Pomoc w oswajaniu.

Postautor: jula15 » 23 listopada 2013, 17:50

rasa nie ma tu nic do znaczenia :D
da się je oswoić :tooth:
tylko jak będziesz miał chłopaka i dziewczynę to jak dorosną nie wsadzaj ich do jednej klatki ponieważ ja tak miałam i w nocy spac nie mogłam bo tak szurały :sleepy: ale jak będą małe to nie przeszkadza i zawsze trzeba pilnować żeby miały wode i jedzenie :yes: :]


monita2009
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 12 listopada 2013, 9:39
Kontaktowanie:

Re: Pomoc w oswajaniu.

Postautor: monita2009 » 24 listopada 2013, 23:44

Jutro zaczynam kolejny tydzień oswajania moich przyjaciół. Wymyśliłam, że ta największa panikara będzie dostawała warzywa i owoce tylko z ręki. Myślicie, że to dobry pomysł żeby jej nie zostawiać w misce żeby sobie sama jadła? Dziś jakoś szybciej wyszła żeby zjeść marchewkę z ręki. Nawet zaczęła mnie "skubać" po dłoni,a nigdy tego wcześniej nie robiła. Zobaczymy co przyniesie nowy tydzień.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Dołącz do nas