Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Skinny pielęgnacja-krem

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
Teskaczu
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 15:02
Kontaktowanie:

Skinny pielęgnacja-krem

Postautor: Teskaczu » 15 sierpnia 2013, 15:12

Witam. Ostatnio dostałam świnkę skinny. Nigdy wcześniej nie miałam tej rasy. Właścicielka powiedziała, że trzeba ją co jakiś czas myć i nawilżać kremem lub przecierać chusteczkami nawilżającymi. Jaki krem powinnam wybrać, żeby szybko się wchłaniał i nie było w nim zbyt dużo chemicznych substancji? Szukałam informacji o tym i znalazłam tylko, że niektórzy używają oliwki, ale to niezbyt dobrze się wchłania. Czy musze ją koniecznie myć, nie wystarczy tylko nawilżać?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Skinny pielęgnacja-krem

Postautor: vagina_denata » 15 sierpnia 2013, 16:52

"Moja" pani hodowczyni stanowczo zakazała mi kremowania i smarowania łysolka czymkolwiek - co jest bardzo rozsądne, bo drogeryjne, ludzkie kosmetyki mogą podrażniać, uczulać i "zaklejać" skórę świnki. Natomiast zaleciła kąpać świnkę (rzadko, nie częściej niż raz, dwa razy w miesiącu) w hipoalergicznych kosmetykach dla noworodków.
Moim zdaniem nie ma potrzeby kremować świnkę, ich skóra sama się natłuszcza i nawilża. Do przesuszenia może dojść tylko przy przesadnej pielęgnacji, np. przy zbyt częstych kąpielach.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
Asia909
Użytkownik
Posty: 1802
Rejestracja: 2 stycznia 2013, 19:35
Świnki morskie: Tośka <33333
Neska <33333
Ś.P. Kubuś <333333 na zawsze w naszej pamięci!
Kontaktowanie:

Re: Skinny pielęgnacja-krem

Postautor: Asia909 » 15 sierpnia 2013, 19:20

Niektorzy uzywaja kremu Nivea :) i chusteczek do bobasow.

Zależy Ci na losie świnek morskich?
Planujesz mieć nowego podopiecznego?
Nie kupuj! Adoptuj!
ADOPCJE http://swinkimorskie.eu/adopcje.php
Jesteś zainteresowany adopcją? Pisz do mnie na PW lub na e-mail: [email protected]

Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Skinny pielęgnacja-krem

Postautor: vagina_denata » 15 sierpnia 2013, 19:27

Jako właścicielka wrażliwego ryja odradzam jedno i drugie. Od Nivei dostałam wysypu syfów, chustki dla niemowląt mnie uczulają - skóra świnki może zareagować podobnie. Jeżeli już używamy na świnkach jakichkolwiek kosmetyków przeznaczonych dla ludzi niech będą pozbawione barwników, parabenów i hipoalergiczne. I najlepiej bez alkoholu, który przesusza.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Teskaczu
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 15:02
Kontaktowanie:

Re: Skinny pielęgnacja-krem

Postautor: Teskaczu » 15 sierpnia 2013, 20:46

Pani, która dała mi świnkę pokazała, że używała szamponu Dr Seidla. Nie wiem jaki to dokładnie był, ale znalazlam na necie, że są też szampony hipoalergiczne z tej firmy. Czy najwyżej mogę użyć takiego? I jeszcze jedno... jaki włąściwie cel ma kąpanie ? Bo przecież się nie brudzą.
Ostatnio zmieniony 15 sierpnia 2013, 20:59 przez Teskaczu, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
SPŚM
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: 20 listopada 2012, 20:49
Świnki morskie: dużo uratowanych:)
Kontaktowanie:

Re: Skinny pielęgnacja-krem

Postautor: SPŚM » 15 sierpnia 2013, 20:56

Człowiek też się nie brudzi i nie musi się kąpać.

Obrazek

Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Skinny pielęgnacja-krem

Postautor: vagina_denata » 15 sierpnia 2013, 21:00

Szampon dr Seidla to bardzo dobry świnkowy kosmetyk. Jak najbardziej możesz go użyć. A skinki brudzą się okropnie! :D Na czarnych tak tego nie widać, ale mój Harley jest różowy i już dwa dni po kąpieli już widać że jest cały jak nie w buraku to w czymś zielonym, a jak nie w czymś zielonym to w pyle od trocin :)

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Teskaczu
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 15:02
Kontaktowanie:

Re: Skinny pielęgnacja-krem

Postautor: Teskaczu » 15 sierpnia 2013, 21:09

Tylko jest spora różnica miedzy człowiekiem i świnką. Jakby świnka się brudziłą, to mylibyśmy ja codziennie. Człowiek się poci, wydziela łój, sebum, co zatyka pory itd. U świnki tego nie zauważyłam...


Ok, rozumiem, mój świnek jest ciemny i może przez to. Dziękuję za informacje na ten temat :)


Awatar użytkownika
SPŚM
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: 20 listopada 2012, 20:49
Świnki morskie: dużo uratowanych:)
Kontaktowanie:

Re: Skinny pielęgnacja-krem

Postautor: SPŚM » 15 sierpnia 2013, 21:16

To wydziela łój, czy sebum? Poza tym to naturalna ochrona antybakteryjna skóry, więc nie widzę z naukowego punktu widzenia pozbywania się jej.

Obrazek

Teskaczu
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 15:02
Kontaktowanie:

Re: Skinny pielęgnacja-krem

Postautor: Teskaczu » 15 sierpnia 2013, 21:23

Wiem, że jest wieczór, ale naprawdę można sobie znaleźć inne zajęcie, niż pisanie bezsensownych postów w tym temacie.
Vagina_denata już mi pomogła, a Ty widze, że i tak nie masz zielonego pojecia o czym piszemy i nabijasz tylko posty.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas