Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czesanie świnki.

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
Awatar użytkownika
Petrola
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 6 listopada 2013, 17:12
Lokalizacja: Glasgow, Scotland
Świnki morskie: Ruby, Lily, Emy, Sofie, Luna
Kontaktowanie:

Re: Czesanie świnki.

Postautor: Petrola » 6 grudnia 2013, 19:17

Dzieki :)


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
amack
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 13 października 2014, 18:50
Świnki morskie: Świnek
Kontaktowanie:

Re: Czesanie świnki.

Postautor: amack » 13 października 2014, 19:03

Mam straszny problem z czesaniem mojej świnki jest długowłosa rasy Coronet. Wcześniej nawet dawał się czesać, ale ostatnio (nie wiem z jakiego powodu) strasznie tego nie lubi. Szczególnie przydałoby mu się wyczesać tyłeczek, ale tam to nawet dotknąć się nie da, nie mówiąc o czesaniu. Czeszę go specjalną szczotką kupioną w sklepie zoologicznym. Jakieś rady?


ewola00
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 26 września 2014, 17:24
Kontaktowanie:

Re: Czesanie świnki.

Postautor: ewola00 » 14 października 2014, 21:46

musisz po prostu nie odpuszczać, tylko cały czas nawet codziennie ją "męczyć" i podczesywać dotąd aż dopniesz swego :) ;p ona w końcu zrozumie, że nic złego jej nie robisz i się przyzwyczai ;p


pelasia4444
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 27 lutego 2014, 22:33
Lokalizacja: ,,,
Kontaktowanie:

Re: Czesanie świnki.

Postautor: pelasia4444 » 14 października 2014, 22:09

Ja głaskam, głaskam i kiedy się wyluzuje to zamiast ręki idzie delikatnie szczotka w ruch. Mam też coronet.


ewola00
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 26 września 2014, 17:24
Kontaktowanie:

Re: Czesanie świnki.

Postautor: ewola00 » 15 października 2014, 20:37

no widzisz każdy ma swoje sposoby na świnkę, także spróbuj na pewno i Twoja się w końcu przyzwyczai i będzie wręcz lubiła takie zabiegi :)


Awatar użytkownika
amack
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 13 października 2014, 18:50
Świnki morskie: Świnek
Kontaktowanie:

Re: Czesanie świnki.

Postautor: amack » 15 października 2014, 20:51

Dziękuje za odpowiedzi - na razie, zeskakuje mi z rąk - na szczęście na łóżko. Ale później i tak sama wskazuje na kolna, albo kładzie się obok i chce być czesany :-) Więc chyba jednak za to się nie obraża :)


Venus
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 30 grudnia 2014, 12:50
Świnki morskie: Venus, Cynka [*]
Kontaktowanie:

Re: Czesanie świnki.

Postautor: Venus » 30 grudnia 2014, 19:58

Ja też mam świnkę morską długowłosą. W sklepie zoologicznym, kupiłam jej szczotkę jak to pani sprzedawczyni opisała : idealną dla gryzoni. Po przybyciu do domu, uradowana, z zakupu, przystąpiłam do czesania świnki. Piszczała i wyrywała się. Widziałam, że sprawiam jej ból. Była to szczotka z metalowymi, ostrymi drucikami (teraz jak się okazało dla psów) Niedługo potem kupiłam sobie szczotkę do włosów z naturalnego włosia z dzika. Mi długo nie posłużyła, więc ją wyparzyłam i teraz idealnie spisuje się na mojej śwince. Może nie była tania, bo ok 40 zł w intermarche :), ale radość świnki warta każdej ceny. Gorąco polecam. Świnka POKOCHAŁA zabieg czesania.


Awatar użytkownika
Shaggy
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 10 maja 2015, 17:38
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Shaggy
Kontaktowanie:

Re: Czesanie świnki.

Postautor: Shaggy » 10 maja 2015, 17:50

Hm... Moja prośka też jest długowłosa. Ma 9 miesięcy, żadne głaskanie , przekupywanie ogórkiem nie pomaga... :( Wystarczy tylko muśnięcie nawet szczoteczką z naturalnym włosiem, a już zrozpaczone jej wrzaski słychać chyba ze dwie ulice dalej! Wyrywa się, wyskakuje na mnie usiłując ukryć mi się we włosach... Nie wiem co z nią zrobić na końcu obstrzygę dziada, bo mi jej żal. Szkoda trochę bo to futerko to jej ozdoba!
Co robić?


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas