Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Problem z pielęgnacją

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
sionka
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 4 sierpnia 2013, 18:35
Kontaktowanie:

Problem z pielęgnacją

Postautor: sionka » 2 listopada 2013, 22:22

Mam świnkę długowłosą. NIe mam jej od urodzenia ale wzielam od ludzi którzy ją niezbyt dobrze traktowali. Świnka nie cierpi byc czesana, wpada w histerię. Normalnie wrzeszczy po świnkowemu jakbym ją ze skór obdzierała nawet gdy jestem szalenie delikatna, ona krzyczy dla zasady. Ma coraz dłuższe futerko bo sierść rośnie a niestety z tyłu zaczeło wygladac niefajnie bo brudzi sie sikami i kupami na których świnka siada. Oczywiscie klatke czyszczę regularnie i nie ma w niej syfu ale moja świnka lubi spać w kąciku w którym jednoczesnie załatwia swoje potrzeby. Próbowałam wstawić tam kuwete to zaczeła sikać dokładnie obok kuwety :).
Zobaczcie sami na zdjeciu jak to wygląda. Tu akurat przyłapałam świnkę jak się zainteresowała stojącą śmietniczką ale na foto dobrze wyszło uświnione futerko na tyłku. Jak radzicie - obciąć drastycznie tam jej futerko?
Co mniej więcej 3 tygodnię myję jej szamponem futro tylko z tylu, na kuperku - kąpiel częściową znosi dobrze, pełen relaks, także podczas suszenia suszarką :)
Załączniki
pazdziernik2013 045.jpg
pazdziernik2013 073.jpg


Awatar użytkownika

karolina
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 1 lipca 2013, 13:33
Kontaktowanie:

Re: Problem z pielęgnacją

Postautor: karolina » 8 listopada 2013, 22:56

Ja bym ci radziła troszeczkę, ale nie drastycznie podciąć futerko na kuperku .



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas