Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnkowe pazurki

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
piosenka_zorzy
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 10 marca 2014, 13:48
Kontaktowanie:

Świnkowe pazurki

Postautor: piosenka_zorzy » 31 marca 2014, 19:44

Dzisiaj byłam z moją czteromiesięczną świnką u weterynarza w celu przycięcia pazurków i weterynarz powiedział mi, że chyba jeszcze nie widziałam długich pazurków. :D Świnka ma trzy łapki białe i jedną czarną, z białych łapek przyciął 1mm, z czarnej nawet mniej. W zasadzie nie było czego ciąć (chociaż myślałam, że jest) i weterynarz nawet pieniędzy nie chciał za usługę. Niestety, jestem trochę zakręcona i zapomniałam zapytać, jak długie muszą być pazurki świnki morskiej, by trzeba było je przyciąć. Ktoś wie?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Cavialina
Hodowca
Posty: 199
Rejestracja: 30 kwietnia 2012, 21:52
Lokalizacja: Szprotawa
Świnki morskie: Macho, Winona, Amadea, Amid the falling snow
Kontaktowanie:

Re: Świnkowe pazurki

Postautor: Cavialina » 31 marca 2014, 20:18

Jak zaczynają być ostre, widać przezroczysty pazur i pewną odległość od różowej tkanki wewnątrz. Obcinam pazurki często nawet po 1-2 mm. Pazur kiedy jest naprawdę długi zaczyna się wykrzywiać w bok i zakręcać deformując palce. Jak już raz urosną długie i palec zacznie się krzywić w jedną stronę, może mieć już taką tendencję do rośnięcia krzywo. Poza tym u zaniedbanych pazurów różowa tkanka, której nie można ciąć rozrasta się i pazury trzeba skracać stopniowo aby nie spowodować krwawienia.

Obrazek

Oliwka
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 7 maja 2014, 19:12
Świnki morskie: Kubuś :*
Kontaktowanie:

Re: Świnkowe pazurki

Postautor: Oliwka » 7 maja 2014, 19:39

:tooth: xP xD



Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Dołącz do nas