Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Kąpiel - profilaktyka?

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
Awatar użytkownika
czekoladka
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwietnia 2014, 11:34
Kontaktowanie:

Kąpiel - profilaktyka?

Postautor: czekoladka » 20 kwietnia 2014, 11:42

Witajcie. Przymierzam się do zakupu świnki morskiej. 10 lat temu miałam świnkę i zatęskniłam ;)
Zanim jednak to robię chciałabym się zapytać co sądzicie o kwestii kąpieli. Zastanawiam się, czy nie warto od małego przyzwyczajać świnki do wody. Pamiętam, że mój poprzedni prosiaczek kilkakrotnie się ufajdał i trzeba było go wykąpać - to był dla niego horror. Zastanawiam się wobec tego czy nie lepiej przyzwyczajać świnkę od małego do obecności wody - niekoniecznie kąpiel całego ciała, może samo człapanie po wodzie, tak, aby obecność wody nie była ona dla niej dramatem.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Kąpiel - profilaktyka?

Postautor: GalaxySparkle » 21 kwietnia 2014, 0:25

Moim zdaniem lepiej tego nie robic. Kapiele moga zaszkodzic, wiec nie powinno sie ich stosowac bez potrzeby. Jesli sie swinka ufajda, to trudno, bedzie musiala zniesc troche stresu. Wynagrodzisz jej to smakolykiem, zeby sie nie fochala. ;)


Awatar użytkownika
Cavialina
Hodowca
Posty: 199
Rejestracja: 30 kwietnia 2012, 21:52
Lokalizacja: Szprotawa
Świnki morskie: Macho, Winona, Amadea, Amid the falling snow
Kontaktowanie:

Re: Kąpiel - profilaktyka?

Postautor: Cavialina » 21 kwietnia 2014, 12:26

Regularnie kąpać trzeba tylko rasy skinny i baldwin aby usunąć martwy naskórek, po kąpieli nakremować świnkę. Świnek, które mają włosy bym nie kąpała często, to może tylko zaszkodzić. Sama mam długowłose świnki, chronię je przed zabrudzeniem zawijając włosy w papiloty, więc kąpię je tylko jak jadą na wystawę.

Obrazek


Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas