Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

jakie szczotki?

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
muniekk
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 12 marca 2015, 13:51
Kontaktowanie:

Re: jakie szczotki?

Postautor: muniekk » 12 marca 2015, 16:39

Bardzo dziękuję. Znalazłem tutaj odpowiedź na moje pytanie.


Awatar użytkownika

mareliusz23
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 16 marca 2015, 20:37
Kontaktowanie:

Re: jakie szczotki?

Postautor: mareliusz23 » 17 marca 2015, 14:48

No widzisz nie musisz szukac daleko .Wystarczy tylko kompa odpalic i na odpowiednie forum zajrzeć.


Awatar użytkownika
Arya90
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 16 stycznia 2015, 11:39
Lokalizacja: Września
Świnki morskie: Rico i Teddy
Kontaktowanie:

Re: jakie szczotki?

Postautor: Arya90 » 6 maja 2015, 9:48

Słuchajcie zastanawiam się jaką szczotkę kupić do mieszanej świnki. Ma kłaczki gładkowłose, ale na tyłku są długie, że aż ciągnie je po podłożu. Podcinam mu je regularnie, ale i tak rosną. Czasem przydałoby się je rozczesać. Polecicie coś?


Awatar użytkownika
Ulfhildr
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 17 lutego 2016, 15:54
Lokalizacja: mazowieckie
Świnki morskie: Bonifacy, Lord Biszkopt (XAVIER Bella Cavia), Blue Jean (Sue Wolf&Gang Cavies)
Ruda [*], Chojrak [*], Pepsi [*], Aurora [*], Kokosanka z domu Gadzina [*]
Kontaktowanie:

Re: jakie szczotki?

Postautor: Ulfhildr » 14 marca 2016, 17:52

Hej!
Wybaczcie, jeżeli niepotrzebnie odświeżyłam ten wątek, myślę jednak, że jest on wiecznie aktualny i ktoś jeszcze może mieć wątpliwości.
Po kolei: mam ''na stanie'' :D 4 świnki: ''rozetkę'' z jakimiś tam naleciałościami peruwianki (mini tren na tyłku i dłuższe włosy na łebku), ''peruwiankę'' z baaaardzo gęstą sierścią, maleństwo w typie coroneta, które najwyraźniej będzie miało dosyć długie futerko i rasową sheltie. Swoją drogą, to właśnie sheltie podobno są takie jedwabiste (albo się mylę), a nie czuję różnicy w dotyku pomiędzy nim a np. peruwianką- kundelką. Tymczasem mały ''coronet'' jest tak mięciutki i miły, jakbym gładziła kawałek jedwabnej tkaniny, a jego (czarna) sierść błyszczy jak tafla wody. ''Dziecięce'' włosy? Plis, mój mały rozetkowy samczyk [*] był w dotyku, nie obrażając, niczym szczotka do butelek.
A teraz przejdźmy do sedna: zakupiłam niedawno taką oto szczoteczkę: http://zookraina.pl/userdata/gfx/784321 ... 7b100b.jpg i powiem, że nie ma się czego bać. Wybrałam najmniejszy rozmiar z możliwych, a w sklepie była tego caaaaała gablota. Te druciki są drobne i zakończone kuleczkami, jak w ludzkich szczotkach do włosów. Sprawdziłam najpierw na swoim ręku: prowadzona z odpowiednim, nie za mocnym naciskiem powoduje delikatne przyjemne drapanie, które zapewne jest tylko lekko wyczuwalne dla świnki przez warstwę sierści. Sprawdza się u wszystkich 4 moich okazów. Maleństwo i rozetka bardzo lubią wykonywane nią czynności, tej drugiej niby nie potrzeba ale sama pcha się pod szczotkę :) Peruwianka protestuje ale to chyba przez fakt, że nie była dostatecznie pielęgnowana przez poprzednią właścicielkę i zdarza się jeszcze trafić na jakieś ukryte skudłacone pasemka. Osobiście nie wyobrażam sobie rozczesania jej niczym innym niż tym zgrzebełkiem, prezentowaną w poprzednich postach szczotkę z włosiem polecałabym raczej jako dodatek do gładzenia i miziania :)

Pozdrawiam,
Ulfhildr ;)
Nasza historia: http://forum.cavia.pl/viewtopic.php?p=160587#p160587


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

  • Dołącz do nas