Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Sierść

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
Książkomaniaczka
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 22 lutego 2015, 8:56
Kontaktowanie:

Sierść

Postautor: Książkomaniaczka » 28 marca 2015, 11:23

Kupiliśmy ją 15.02.15 r. (dziś jest 28.03.15). Przez ok pierwszy miesiąc gubiła sierść, ale tak normalnie, to nie były duże ilości (wg mnie tyle ile gubi dziewczyna gdy czesze rano włosy ;) ). Jednak od jakiegoś czasu gubi tej sierści znacznie więcej i ma więcej kołtunów , choć wcześniej nie miała ich prawie wcale, a teraz są też większe. Zastanawiałam się czy to nie ma związku z tym że zaczął się ciepły okres i czy ona nie zmienia sierści tak jak np psy. Czy moja teoria jest słuszna?

:no: Książkomaniaczka

Awatar użytkownika

Olafowa <3
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 8 lutego 2015, 14:31
Kontaktowanie:

Re: Sierść

Postautor: Olafowa <3 » 28 marca 2015, 19:06

Dokładnie nie wiem ile sierści gubi twoja świnka ale wiem ,że świnki morskie ,,zmieniają" sierść na wiosnę. Jeżeli świnka nie mia łysych plam to wszystko jak na razie jest dobrze. Wystarczy regularnie ją wyczesywać :)


Książkomaniaczka
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 22 lutego 2015, 8:56
Kontaktowanie:

Re: Sierść

Postautor: Książkomaniaczka » 29 marca 2015, 12:16

Dzięki. Robią jej się też większe kołtuny niż kiedyś. Poza tym ona ostatnio jest jakaś niespokojna, nie chce już leżeć na kolanach. Na dodatek ona sama wyrywa sobie sierść. Łapie końcówki i ciągnie. Przez to stają się one mokre i jej się kołtunią

:no: Książkomaniaczka

felllllllla
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 30 maja 2015, 13:09
Kontaktowanie:

Re: Sierść

Postautor: felllllllla » 9 czerwca 2015, 11:45

Dzięki, dzięki:) Pomogło



Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas