Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Problem ze szczotką

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
Przychu
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 29 lipca 2015, 10:44
Lokalizacja: Zambrów/Warszawa
Świnki morskie: Tosiek
Kontaktowanie:

Problem ze szczotką

Postautor: Przychu » 14 października 2015, 10:52

Witam wszystkich :)
Niedługo przyjeżdża do mnie świnka i będzie to prawdopodobnie długowłosy osobnik i mam do was pytanie, którą szczotkę mam kupić ? Kompletnie się nie znam :confused:

http://hipcio.sklep.pl/produkt/zolux-zg ... are-203045 czy http://hipcio.sklep.pl/produkt/trixie-s ... ego-wlosia ??


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
kira
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 27 maja 2015, 21:03
Świnki morskie: Kira[*], Zuzia [*], Niunia
Kontaktowanie:

Re: Problem ze szczotką

Postautor: kira » 14 października 2015, 13:54

Ja co prawda nie mam świnki długowłosej ale mam tak jakby te dwie szczotki w jednym tylko, że dla psa jednak używam ich także na świnkach i one zdecydowanie wolą to z włosia.

________________________
Pozdrawiam
Julia

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Problem ze szczotką

Postautor: GalaxySparkle » 14 października 2015, 14:29

Natomiast ja miałam świnkę długowłosą, ale nie miałam pierwszej szczotki, tylko drugą. Jest delikatna i nie powoduje dyskomfortu. Coś tam wyciąga tych wypadniętych włosków i myślę, że lepiej kupić taką i więcej się nią namachać niż czesać metalową, której świnki nie lubią.


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Problem ze szczotką

Postautor: befana30 » 14 października 2015, 18:35

ja jestem zdecydowanie za druga opcja- sztywne, naturalne wlosie, ktore nie podrazni skory prosiaka i nie spowoduje zadrapan- ta pierwsza to lepsza bardziej dla psa, tez mam z wlosa naturalnego niestety bardzo miekka, bo z "braku laku" trzeba bylo wziasc ta dla niemowlat, druga natomiast z wlosa sztucznego jak u szczotki do zamiatania podlogi i przyjmuje sie lepiej, poniewaz jednak wyczesuje wiecej siersci nie podrazniajac skory, do ktorej- dzieki temu ze szczotka jest bardzo gesta, nie dostaje :)

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
Toffikowa25
Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: 20 stycznia 2012, 17:44
Lokalizacja: Mazowsze
Świnki morskie: • toffik • razem od 30.08.11 •
Kontaktowanie:

Re: Problem ze szczotką

Postautor: Toffikowa25 » 16 października 2015, 12:05

Ja mam świnkę długowłosą, a'la peruwianka-sheltie, raz na tydzień wyczesuję go szczoteczką z miękkim włosiem (tą dla niemowląt) i sprawdza się bardzo dobrze :) Gdy przychodzi pora kąpieli to po kąpaniu wyczesuję go grzebykiem (również dla niemowląt) o szeroko rozstawionych ząbkach z zakończeniem w kształcie kuleczki. Ta szczotka i grzebyk to dla nas najlepsze rozwiązanie. Toffik się nie sprzeciwia, a szczotka jest miękka, wyczesuje sierść i nie podrażnia skórki ;)

Obrazek


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas