Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy świnkom odrasta futerko?

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
Maya324
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 22 października 2015, 13:58
Kontaktowanie:

Czy świnkom odrasta futerko?

Postautor: Maya324 » 22 października 2015, 14:02

Naczytałam się na forum że Sheltiakom się futerko podcina, a nawet strzyże. Lecz nie chciałam być taka radykalna i postanowiłam jej tylko leciutko podciąć futerko, bo zdarzało się, że się o nie potykała ;)
ALE TO BYŁO ROK TEMU :( (Dokładniej to 1,5 roku temu)
Wydaje mi się że z tyłu ma coraz krótsze włosy, podcięłam jej naprawdę delikatnie, teraz już z przodu wygląda jak Sheltie a z tyłu to prawie jak krótkowłosa!
Futerko jej albo:
a) w ogóle nie odrasta
b) wypada
c) odrasta ale jakoś dziwacznie

Jestem mocno zaniepokojona.. Oczywiście, to nie jest świnka na wystawy i teraz jest jej wygodnie i higienicznie, ale nieco dziwnie wygląda jak ma z przodu futerko do ziemi a z boku te jakby "przednie warstwy" obcięte do połowy ciała..
Nie pamiętam już jak jej futerko było przycięte, czy cały boczek, czy tylko te przednie warstwy, więc nawet nie mogę stwierdzić różnicy :(
Czy świnkowe włosy odrastają, czy już tak pozostanie?
A może jej wypadają długie włosy?
Nie mam pojęcia co jest, ale się niepokoję :(


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Czy świnkom odrasta futerko?

Postautor: GalaxySparkle » 22 października 2015, 23:03

No właśnie odrasta. To jest dziwne, co się dzieje u Twojej. Mieszka sama czy może jakaś towarzyszka ją podcina?
Ja mam krótkowłosą, takie krótsze włoski to u niej około 2 cm, dłuższe nawet około 5. Przed operacją miała całkiem ścinane golarką, a po trzech miesiącach nie było już śladu po tym.
Miałam peruwiankę i też odrastało.
Nic mi nie wiadomo o tym, żeby sheltie się w taki sposób różniły od reszty świnek. A czy jest zdrowa? Problem nie jest może objawem jakiejś choroby?


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Czy świnkom odrasta futerko?

Postautor: befana30 » 23 października 2015, 8:49

dokladnie to samo pomyslalam o "osobistym podcinaniu"- moja swinka tez miala "golego placka" dzieki weterynarzowi, ktory chcac zrobic zastrzyk za mocno uchwycil siersc- nie wiedzialam czy mam najpierw sie martwic o swinke czy z miejsca "mordowac" jego :lol: w kazdym badz razie odroslo dosc szybko- po miesiacu nie bylo sladu, choc wloski ma ok 4cm.
No i zauwazylam, ze czasami sie wystrzyze na tylku i nieco wyzej na grzbiecie- zdarza jej sie rzadko, bo akurat w lecie i wyglada doslownie jakby ktos stopniowo "schodki" nozyczkami powycinal, musze przyznac ze wychodzi jej to calkiem rowniutko :D oczywiscie skontrolowalam pod wzgledem ewentualnych pasozytow/ chorob skory czy braku wit, ale wszystko ok- najwyrazniej jej te dluzsze wloski przeszkadzaly lub bylo po prostu za goraco biorac pod uwage wczesniejsze upaly.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas