Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy należy podawać świnkom morskim preparaty odkłaczające?

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
Awatar użytkownika
chupakabra
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 24 czerwca 2014, 17:39
Świnki morskie: Kłaczek-Tucik [*]
Kontaktowanie:

Czy należy podawać świnkom morskim preparaty odkłaczające?

Postautor: chupakabra » 4 grudnia 2015, 21:55

Czy świnkom morskim tak jak kotom potrafią zrobić się zatory ze zbitych włosów? Czy należy podawać im coś na odkłaczanie? Np. taki antykłaczek Niezłe Ziółko lub pastę? Znalazłam taką pastę na hipciu, niby piszą, że dla świnek i królików, ale tak naprawdę pasta jest dedykowana kotom. Co o tym sądzicie?

oto ta pasta http://hipcio.sklep.pl/produkt/gimpet-m ... klaczajaca


Awatar użytkownika

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Czy należy podawać świnkom morskim preparaty odkłaczające?

Postautor: befana30 » 5 grudnia 2015, 7:50

ciekawy watek- wiesz, ze pierwszy raz na oczy cos takiego widzie... :sleepy:
zabieramy sie za analize :naughty: pisza, ze pasta w duzej czesci sklada sie z tluszczy roslinnych, olei itd- czyli tuczace, jesli by sie chwile zastanowic to ileje roslinne pozyskiwane sa z roslin straczkowych, czyli "nasionek, ziarenek, fasolek", ktorych swiniaki i tak nie jedza- poza tym podejrzewam, ze przez taka ilosc olejow na ktorych mialby sie bazowac caly ten proces przesuwania klaczkow do zoladka moze dojsc do biegunki, Napisali rowniez, ze posiada "cos tam" pochodzenia mlecznego- no i "czerwona lampka", bo wiadomo ze swiniaki takich rzeczy nie moga, czyli znow by wyszly jakies zaklocenia podczas pracy zoladka- generalnie idea tej pasty sie opiera na przesunieciu klaczkow do zoladka gdzie zostaja rozpuszczone poprzez kolejny ze skladnikow- przeciez kwasy zoladkowe od tego wlasnie sa, wiec niepotrzebne mu zadne ulepszacze, z rozpuszczeniem ewentualnego wloska na bank sobie poradzi, a naturalnie takie klaczki (jesli wogole sa) swinki mimo chodem przesuwaja siankiem :)

ps- szczerze mowiac unikam takich wlasnie dziwnych, "fikusnych" produktow, ktore byc moze beda dobre dla kota, ale producet wspominajac swinki czy kroliki chyba nagial sprawe, majac na wzgledzie jedynie zysk, a nie faktyczne dobro zwierzakow- jak te kolby czy kolowrotki niby dla swinek :sly:
Wracajac do posta- ja bym jednak nie wziela takiej pasty :)

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Czy należy podawać świnkom morskim preparaty odkłaczające?

Postautor: GalaxySparkle » 5 grudnia 2015, 12:07

Ja mogę tylko powiedzieć, że faktycznie problem zatorów istnieje. Natomiast, od past o składach nieodpowiednich dla świnek, lepiej stosować naturalne metody odkłaczania. Jednym z nich jest sok z ananasa. Takie coś można śwince dać nawet profilaktycznie raz na jakiś dłuższy czas.


Awatar użytkownika
chupakabra
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 24 czerwca 2014, 17:39
Świnki morskie: Kłaczek-Tucik [*]
Kontaktowanie:

Re: Czy należy podawać świnkom morskim preparaty odkłaczające?

Postautor: chupakabra » 5 grudnia 2015, 12:16

befana30 pisze:ciekawy watek- wiesz, ze pierwszy raz na oczy cos takiego widzie... :sleepy:
zabieramy sie za analize :naughty: pisza, ze pasta w duzej czesci sklada sie z tluszczy roslinnych, olei itd- czyli tuczace, jesli by sie chwile zastanowic to ileje roslinne pozyskiwane sa z roslin straczkowych, czyli "nasionek, ziarenek, fasolek", ktorych swiniaki i tak nie jedza- poza tym podejrzewam, ze przez taka ilosc olejow na ktorych mialby sie bazowac caly ten proces przesuwania klaczkow do zoladka moze dojsc do biegunki, Napisali rowniez, ze posiada "cos tam" pochodzenia mlecznego- no i "czerwona lampka", bo wiadomo ze swiniaki takich rzeczy nie moga, czyli znow by wyszly jakies zaklocenia podczas pracy zoladka- generalnie idea tej pasty sie opiera na przesunieciu klaczkow do zoladka gdzie zostaja rozpuszczone poprzez kolejny ze skladnikow- przeciez kwasy zoladkowe od tego wlasnie sa, wiec niepotrzebne mu zadne ulepszacze, z rozpuszczeniem ewentualnego wloska na bank sobie poradzi, a naturalnie takie klaczki (jesli wogole sa) swinki mimo chodem przesuwaja siankiem :)

ps- szczerze mowiac unikam takich wlasnie dziwnych, "fikusnych" produktow, ktore byc moze beda dobre dla kota, ale producet wspominajac swinki czy kroliki chyba nagial sprawe, majac na wzgledzie jedynie zysk, a nie faktyczne dobro zwierzakow- jak te kolby czy kolowrotki niby dla swinek :sly:
Wracajac do posta- ja bym jednak nie wziela takiej pasty :)



Właśnie ten skład jest totalnie nie dla świnki. :distrustful: Tak sobie myślę, że świnka prędzej zejdzie niż by miało jej to w jakiś sposób pomóc. Jakiś czas temu szukałam preparatu na rozwolnienie dla świnek i znalazłam jeden taki co zawierał w sobie produkty pochodzenia zwierzęcego, jaśniej mówiąc wieprzowinę. :O Zawsze czytam skład pokarmu/lekarstwa zanim go kupię i jak widać różne kwiatki można znaleźć. Do tej pasty odkłaczającej podeszłam sceptycznie, bo widziałam taką na innych stronach i tam nie wspominają, że to dla gryzoni i królików. Zapewne szczurowi by nie zaszkodziła, bo to stworzenie wszystkożerne, ale królik, świnka, szynszyla czy koszatniczka - zdecydowanie to nie dla nich.


Awatar użytkownika
chupakabra
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 24 czerwca 2014, 17:39
Świnki morskie: Kłaczek-Tucik [*]
Kontaktowanie:

Re: Czy należy podawać świnkom morskim preparaty odkłaczające?

Postautor: chupakabra » 5 grudnia 2015, 12:22

GalaxySparkle pisze:Ja mogę tylko powiedzieć, że faktycznie problem zatorów istnieje. Natomiast, od past o składach nieodpowiednich dla świnek, lepiej stosować naturalne metody odkłaczania. Jednym z nich jest sok z ananasa. Takie coś można śwince dać nawet profilaktycznie raz na jakiś dłuższy czas.


Oczywiście chodzi o świeżego ananasa, który jest bardzo smaczny i zdrowy. Zamierzam odkłaczyć prosiaka profilaktycznie i posłużę się właśnie ananasem, a przy okazji sama skosztuję, bo to dobry spalacz tłuszczu. :tooth:


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Czy należy podawać świnkom morskim preparaty odkłaczające?

Postautor: GalaxySparkle » 5 grudnia 2015, 12:25

Haha, no tak, woda z ananasa z puszki nie wchodzi w grę. :D


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Czy należy podawać świnkom morskim preparaty odkłaczające?

Postautor: befana30 » 5 grudnia 2015, 12:30

ahh! przypomnialyscie mi pewna historie na temat ananasa i odchudzania :D mianowicie- pewna dziewczyna codziennie pila sok z ananasa robiony domowym sposobem, zaden kupny- jakos to tak pisalo, ze zalewala plastry swiezego ananasa woda i tak pila+ jadla codziennie, ale nie podali w jakich ilosciach- podobno po roku schudla 20kg... :naughty: bez dodatkowych cwiczen czy zmian zywieniowych.
I od pasty odklaczajacej doszlo do odchudzania xD :lol:

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas