Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Preparaty do pielęgnacji świnek

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
Awatar użytkownika
Guffi
Zasłużony
Posty: 918
Rejestracja: 21 grudnia 2006, 18:37
Lokalizacja: Jaworze
Świnki morskie: Sprite, Coffee, Topanga[*], Amimoto
Kontaktowanie:

Postautor: Guffi » 2 maja 2007, 13:35

Ja używam dwóch:
KW Gnaver Shampoo -bardzo dobrej jakości delikatny szampon
Beaphar Shampoo Pro Vitamin Vison Nerz -ten poleciła mi Brava Caviary, szampon idealny dla długowłosych, sierść jest "jedwabista i błyszcząca" ;)


Awatar użytkownika

RsQ
Zasłużony
Posty: 623
Rejestracja: 24 lutego 2006, 14:07
Kontaktowanie:

Postautor: RsQ » 6 maja 2007, 13:09

JA używam szare mydło

Moje gg: 1844697

Awatar użytkownika
Fazzy
Użytkownik
Posty: 189
Rejestracja: 28 maja 2007, 8:43
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Re: Szampon

Postautor: Fazzy » 1 sierpnia 2007, 20:41

Sorka za odświeżenie starego tematu.

Ja do kąpieli swojego długowłosego użyłem szarego mydła.
Myślę,że to bardzo dobre rozwiązanie jeśli ma się na celu tylko higienę a nie zwalczanie pasożytów.
Nie niszczy naturalnej powłoki ochronnej włosa świnki, więc jest mniejsze ryzyko załapania jakiegoś "świństwa".

Szamponów nie próbowałem jednakże delikatne dla zwierząt to bardzo dobry pomysł. Ostatecznie szampon Johnsons Baby- nie powinno być żadnych skutków ubocznych poza pianą ;)

Mówią o mnie, że jestem wariat
ale ja to nieźle ogarniam...

Marek Li
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 30 lipca 2007, 22:34
Lokalizacja: Mazowsze
Kontaktowanie:

Re: Szampon

Postautor: Marek Li » 13 sierpnia 2007, 13:41

Miałem kupić szampon Beaphar, ale jakoś w sklepie internetowym, gdzie robię zamówienia nie widziałem go. Kupię KW.
Ale chcę napisać w czym (z o dziwo nieoczekiwanym skutkiem) wykąpałem ostatnio.
Jako, że interesuję się aromaterapią (jako hobby, nie jestem szamanem :oczami: ) zrobiłem więc 300 ml roztworu szarego mydła (spienione w letniej wodzie, dość spore stężenie, po prostu 5 minut zmydlany kawałek), do którego dodałem 1 ml olejku jojoba (ma skład przypominający wydzielinę gruczołów skóry zwierząt - daje ładny gładki włos, i nie zostawia go ciężkim, jak jakikolwiek inny środek) i 1 kroplę na całość olejku rumianku rzymskiego (ma właściwości odkażajace, przeciwzapalne, odstrasza niektóre owady i działa uspokajająco i ma zapach kwaitowo łąkowy, łagodny, więc świniaki nie będą narażone na działanie jakiegoś ostrego zapachu spoza ich naturalnego środowiska).
Każdą z 3 świnek wykąpałem w takim oddzielnie sporządzonym roztworze. Oczywiscie dokładnie spłukałem. I dopiero dzisiaj do mnie dotarło, dlaczego Plamka (samica córki) była taka spokojna i dała się czesać. Dzisiaj też czesanie zniosła iście po królewsku, siedziała jak niogdy dotąd.
Mam podejrzenia, że za uspokojenie się Plamicy odpowiada efekt rumianku - świnia czyni wygłupy z drugą swinią w klatce, ale zachowuje się pierwszy raz od dawna przyzwoicie i nie ma głupawki przy czesaniu. A zawsze był kwik, wierzganie łapami i inne cuda. Gdyby ktoś popatrzył z boku, to pomyślałby, że maltretuję świnie.
Do całości skłonił mnie rozdział w książce Valerie Ann Worwood "The complete book of essential oils & aromatherapy". :)

Marek Li

Awatar użytkownika
Puszysta
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 29 listopada 2008, 11:28
Kontaktowanie:

Re: Szampon

Postautor: Puszysta » 29 listopada 2008, 22:10

Ja myje szarym mydłem i powiem ze naprawdę zwalcza pasożyty. :cisza: :cisza: :cisza:
Ostatnio zmieniony 9 stycznia 2011, 0:10 przez Magda_Oska, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: ortografia

Narazie nowa jestem ale szybko sie pzwyczaje

Linda
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 22 maja 2009, 12:30
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Świnek
Kontaktowanie:

Preparaty do pielęgnacji świnek

Postautor: Linda » 24 czerwca 2009, 21:00

http://www.youtube.com/watch?v=UNAX_k2E ... re=related przepraszam za takie pytanie i stawrzanie nowego tematu ale do obcinania świnkom pazur trzeba uzywac tego czegos ?
Ostatnio zmieniony 4 lutego 2011, 22:25 przez Sensibles, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zmieniłam nazwę tematu na bardziej adekwatną.

Pozdrawiam ,Lindzia ;*

Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Re: Co to za puder ?

Postautor: Magda_Oska » 24 czerwca 2009, 21:45

Z tego co pisze na ulotce, to jest to puder, który pomaga zatrzymać krwawienie, jak za mocno obetniesz pazurek (też na małe ranki).
Nie jest koniecznym używanie takiego wynalazku. Raczej bym radziła po prostu ostrożnie obcinać pazurki, tak by krew nie leciała :)

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika
Justyna K
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 4 października 2007, 15:53
Lokalizacja: Szczecin-Kijewo
Świnki morskie: świnka Dexter+Fantasja+Navara+Łezka pies:Max moje świnki pochodza z hodowli BANIE MISIE :D
Kontaktowanie:

Re: Co to za puder ?

Postautor: Justyna K » 18 lipca 2009, 12:04

To jest proszek na zatamowanie krwawienia przy za bardzo obcietym pazurku.Taki proszek można zakupic we fretkowym sklepie internetowym.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Dołącz do nas