Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

obcinanie paznokci

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
oreillons
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 3 grudnia 2015, 10:08
Kontaktowanie:

obcinanie paznokci

Postautor: oreillons » 17 grudnia 2015, 19:06

Zastanawiam się jak obcinać Caviom Pazurki? Co jaki czas? czym obcięć pazurki?Czy złamane pazurki bolą Cavie?


Awatar użytkownika

kociak199
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 13 grudnia 2015, 22:36
Kontaktowanie:

Re: obcinanie paznokci

Postautor: kociak199 » 17 grudnia 2015, 19:18

paznokcie dla świnek obcinamy tylko wtedy gdy są naprawdę długie, najtrudniej jest obcinać świnkom które nie mają widocznej tkanki miękkiej, czyli np. dla świnek czarnych. Paznokcie obcinamy najlepiej nożyczkami dla zwierząt ze specjalnym wgłębieniem. Zwierzaka nie ciągamy i nie stresujemy , ale trzymamy dosyć solidnie tak by się nie wyrwał. Przepraszam, że z innego forum ale tutaj masz opis co robić i czym. http://www.swinkimorskie.eu/obcinanie_pazurkow.php


Awatar użytkownika
kira
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 27 maja 2015, 21:03
Świnki morskie: Kira[*], Zuzia [*], Niunia
Kontaktowanie:

Re: obcinanie paznokci

Postautor: kira » 17 grudnia 2015, 19:53

Pazury u świnki powinny być obcinane gdy utrudniają śwince chodzenie. Obcina się jej najlepiej gdy świnka była wcześniej kąpana dlatego, że pazurki będą wtedy rozmiękczone dzięki czemu nie będą tak twarde lub kiedy świnka dopiero co się obudziła, bo wtedy będzie się mniej wyrywać. Najlepiej obcinać je specjalnymi obcinaczkami przeznaczonym do celu obcinania pazurów u świnek. Obcinać trzeba pod katem prostym tak aby nie uszkodzić nerwu świnki na skutek czego śwince będzie leciała krew. Złamany paznokieć boli świnkę wtedy gdy jest uszkodzony nerw.

________________________
Pozdrawiam
Julia

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: obcinanie paznokci

Postautor: GalaxySparkle » 17 grudnia 2015, 21:17

Oczywiście, to z tym kąpaniem nie oznacza, że można świnkę kąpać bez powodu. Tak mówię, żeby za chwilę ktoś nie pomyślał 'o, wykąpię se świnkę, bo tak'. Można zamoczyć same łapeczki.


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: obcinanie paznokci

Postautor: befana30 » 17 grudnia 2015, 21:26

ja obcinam powszechna "gilotynka" same koncowki na prosto, jesli pazurek jest ciemny mozna przeswietlic latarka od spodu- u mnie ten trik sie akurat sprawdzil z "ciemnowlosymi" dziewczynami :)

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer


Awatar użytkownika
Chillinka
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 4 sierpnia 2015, 15:12
Świnki morskie: Chilli ur.01.V.15, Ruby ur.08.I.16
Kontaktowanie:

Re: obcinanie paznokci

Postautor: Chillinka » 3 lutego 2016, 12:40

Jak to same się ścierają? Na czym, moja Chilli raczej nie ma gdzie ścierać pazurków. Chyba, że biegając po parkiecie, bo na pewno nie na trocinach w klatce.
Ja sama obcinam Chilli pazurki, mam utrudnione zadanie, bo jest czarna. Przycinam je częściej, bo łatwiej mi jest obcinać częściej w małych ilościach. Mała jest już przyzwyczajona do tego zabiegu :)


świnkawikamorska
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 1 lutego 2016, 10:20
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: UFO ur. 26.12.15
Kontaktowanie:

Re: obcinanie paznokci

Postautor: świnkawikamorska » 3 lutego 2016, 13:11

Gdzie można kupić takie profesjonalne " obcążki " dla świnek morskich? Czy na tego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne można też chodzić do weterynarza? :)

♥ Prosiaczki: Ufcio ♥
♥ Nasza stronka: https://forum.cavia.pl/viewtopic.php?f= ... 65#p159665
Obrazek

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: obcinanie paznokci

Postautor: befana30 » 3 lutego 2016, 14:41

Nie trzeba od razu kupowac specjalnych obcinaczy, choc spokojnie znajdziesz na necie by zamowic czy w sklepach z wiekszym wyposazeniem dla proskow, bardzo dobrze sie sprawdza zwykla gilotynka dla nas ;)
Jesli nie czujesz sie na silach, by samej obcinac mozesz zaprowadzic pierwszy raz do weta i podgladac jak to robi, po czym potem czynnosc wykonywac juz w domu tym bardziej, ze to naprawde nic trudnego- no chyba, ze swiniak sie wyrywa to najlepiej obcinac w dwie osoby, jeden trzyma, a drugi obcina :)

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
Chillinka
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 4 sierpnia 2015, 15:12
Świnki morskie: Chilli ur.01.V.15, Ruby ur.08.I.16
Kontaktowanie:

Re: obcinanie paznokci

Postautor: Chillinka » 3 lutego 2016, 22:08

Wcześniej obcinałam gilotynką właśnie, teraz kupiłam cążki/nożyczki w zoologu (na dziale dla gryzoni) i są bez porównania wygodniejsze. Także polecam inwestycje, nie jest jakaś ogromna, a ułatwia życie.

Mam dokładnie taki sprzęt : http://e-sklep.kakadu.pl/produkt-15961/ ... olorow.htm


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

  • Dołącz do nas