Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Kąpiel świnki morskiej

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
Olusieeeek
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 23 listopada 2016, 14:16
Świnki morskie: Fifi
Kontaktowanie:

Re: Kąpiel świnki morskiej

Postautor: Olusieeeek » 28 grudnia 2016, 20:39

A ja mam włąśnie pytanie bo moj Fifiolec chyba musi mieć mytą pupkę. Czasami sobie tam patrzy, jakby mu coś przeszkadzało. Może trocinki mu się zaczepiają o siusiaka? Mogę mu umyć pupkę samą ciepłą wodą? Nie chcę kąpać całego bo jest zima a wiadomo jak to zimą. Niby w domu jest ciepło, ale lepiej nie ryzykowac


Awatar użytkownika

Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Kąpiel świnki morskiej

Postautor: Dona » 29 grudnia 2016, 7:36

Oczywiście że można. Ja mojej Poziomce czasem myję samą pupkę bo jak robi siusiu lub bobki to lubi w tym usiąść, a że ma biały kuper to widok jest powalający :rotfl: . Więc czasem biorę pannę pod kran, moczę pupcię, namydlam szamponem dla świnek i spłukuję. Tylko potem trzeba świnkę dobrze wysuszyć suszarką żeby się nie przeziębiła.


Awatar użytkownika
Żaneta_Radom
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 16 października 2016, 9:12
Lokalizacja: Radom
Świnki morskie: Kris Moris, Lary i Santi
Kontaktowanie:

Re: Kąpiel świnki morskiej

Postautor: Żaneta_Radom » 29 grudnia 2016, 20:00

:tooth: Ja wczoraj Kriskowi myłam tylko tylne łapki. Bo były mocno obsrane :tooth:

Myślenie jest trudne, dlatego większość ludzi woli osądzać

Zapraszam do bliższego poznania mojej gromadki:
http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... =55&t=7155

Myki
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 12 grudnia 2016, 14:11
Świnki morskie: Mars, Kracie
Kontaktowanie:

Re: Kąpiel świnki morskiej

Postautor: Myki » 29 grudnia 2016, 22:18

Co do kąpieli pupy to szczególnie u chłopaków ważna jest też kwestia włosów. Mój Marsio to peruwianka i niestety ale często włosy przy pupie wchodzą mu razem z siusiakiem, więc oprócz mycia pupy przycinam mu także włoski, które widać, że mogłyby przykleić się do siusiaka. Więc jeśli chodzi o świnki długowłose, a szczególnie chłopaków poza myciem ważne jest też strzyżenie "miejsc intymnych" :)
A jeśli chodzi o "detergent" to myję Marsia w płynie do higieny intymnej, takim najbardziej delikatnym jaki sama używam i nigdy nie miałam żadnych niespodzianek z uczuleniem czy podrażnieniem jego skóry, choć naprawdę bardzo ważne jest pożądne spłukanie, żeby nic nie zostało na skórze.


Leonqa
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 12 września 2016, 16:12
Lokalizacja: Gliwice
Świnki morskie: Leon <3.
Kontaktowanie:

Re: Kąpiel świnki morskiej

Postautor: Leonqa » 4 maja 2017, 17:48

Odkopie temat ;)
Hehe, ja moją Losie myję przy pomocy prysznica, zwracam oczywiście uwagę na uszy i pyszczek lecz Leon lubi ze mną współpracować i zawsze łepek wysoko podnosi ;)
I używam do tego szamponu dla świnek.


chocolate Monster
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 13 września 2016, 14:51
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Stefan [*],G&H
Kontaktowanie:

Re: Kąpiel świnki morskiej

Postautor: chocolate Monster » 4 maja 2017, 19:51

Moim zdaniem kąpiel świnek jest niepotrzebna.Świnki same o siebie dbają i lepiej się umyją same niż my je


Awatar użytkownika
ŚwinkoLubka
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 17 lutego 2017, 22:07
Świnki morskie: Milka
Kontaktowanie:

Re: Kąpiel świnki morskiej

Postautor: ŚwinkoLubka » 17 maja 2017, 17:45

Zgadzam się, kąpie się jedynie z zaleceniem weterynarza lub kiedy świnka miała biegunkę. Ale przy długowłosej czasami trudno się obejść bez kąpieli. Ja czasem moją muszę myć, ale raczej jest to rzadziej niż na pół roku. Używam jakiegoś delikatnego szamponu, mediket prevent (?), bo nie mam tego specjalnego dla świnek.


Awatar użytkownika
Kotone
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 23 lutego 2017, 21:07
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Czarny, Jeżyk i Maciuś :) <3
Kontaktowanie:

Re: Kąpiel świnki morskiej

Postautor: Kotone » 17 maja 2017, 20:01

Ja mam samczyka Merino i niestety długa i przy tym niesamowicie gruba sierść mocno utrudnia mu utrzymanie higieny. Brzuszek i pupcia często mocno waniają bo lubi spać we własnych siuśkach (chyba mu ciepło i przyjemnie :D do czasu...). Dlatego kąpiel od czasu do czasu jest nieunikniona. Zdecydowałam nie ryzykować mydeł ani szamponów dla ludzi czy psów tylko od razu zakupiłam delikatny proteinowy szampon dla gryzoni. Przy świnkach krótkowłosych nie ma potrzeby częstej kąpieli.


Awatar użytkownika
ŚwinkoLubka
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 17 lutego 2017, 22:07
Świnki morskie: Milka
Kontaktowanie:

Re: Kąpiel świnki morskiej

Postautor: ŚwinkoLubka » 18 maja 2017, 15:42

W ogóle nawet przy długowłosych nie ma potrzeby częstej kąpieli, im rzadziej tym lepiej. Trzeba tylko pamiętać o regularnym rozczesywaniu oraz o częstym sprzątaniu klatki. Jednak jest to czasem bardzo trudne i sierść świnki zaczyna się po prostu plątać, brudzić itd. Tak jest przynajmniej u mnie ;) A u krótkowłosych to chyba tylko z zaleceniem weta. :)


Karolinaa
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 22:05
Kontaktowanie:

Re: Kąpiel świnki morskiej

Postautor: Karolinaa » 24 maja 2017, 22:00

Ja jestem zdecydowanie na NIE jeśli chodzi o kąpiele.Jest to okrutny stres dla zwierzaka.Jak dla mnie świneczki kąpie się jedynie za zaleceniem weta.Nie wazne czy długowłose czy łyse


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Dołącz do nas